Žiemiškas oras nurungė baimę pasigauti grėsmingą virusą

Dalintis:

Žalgirių mikrorajone prie Zumpės tvenkinio atnaujinamame Kartų parke net ir karantino metu zuja būriai žmonių. Pasivaikščioti vieni ar su vaikais išėję tauragiškiai, šunų šeimininkai tvirtina, kad grynas oras visiems tik į naudą – prieš jį koronaviruso grėsmės baimė numenksta.

Baltą sekmadienio žiemos popietę prie Zumpės daugiausiai vaikštinėjo suaugusieji su vaikais, vedžiojantys šuniukus ir tik vienas kitas vyresnio amžiaus žmogus. Vieni suko link pamiškės, kiti jau iš ten: žiemą Kartų parkas neretai tampa tik tarpine stotele tarp gyvenamųjų namų ir Oko miško.

Kartų parke sutikti du jauni vyrai Vytautas ir Gvidas rogutėmis vežė pusantrų metukų mergytę ir vedžiojo šunį. Vyrai tikino, kad išeiti pasivaikščioti, kai toks geras oras, labai smagu, be to, vaikui gryname ore pabūti sveika.

– Parkas sutvarkytas, smagu. Reikia naudotis tokia vieta, – sakė vienas pašnekovų.

Už keleto metrų susitikome ir vieną vaikštinėjančią jauną moterį. Vaida sakė gyvenanti ne prie Zumpės tvenkinio, iš namų išėjo į parduotuvę, o po to nusprendė dar pasivaikščioti. Vaikštinėdama ji telefonu kalbėjosi su drauge, gyvenančia kitame mieste. Vaida sakė, kad užsikrėsti koronavirusu vaikštinėdama Kartų parke nesibaimina – plotas didelis ir žmonių nėra tiek, kad eitų vienas greta kito.

Daivos Žebelienės nuotrauka

O štai ponia Zofija pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru susiruošia kasdien – nueina į Oko mišką. Zofija pastebėjo, kad miške šiomis dienomis daug vaikštinėjančiųjų, ypač jaunimo, ir labai daug vedžiojančių šunis.

– Dabar nešiau vaistus draugei, bet apsukau didesnį ratą, kad lauke pavaikštinėčiau, – sakė pašnekovė.

Dar dvi sutiktos jaunos moterys Vaida ir Reda išsivežė į lauką vaikus – 1 metukų ir 8 mėnesių amžiaus. Per Kartų parką moterys traukė link pamiškės. Viena jų sakė gyvenanti netoliese, kita atvažiavo čia pasivaikščioti. Moterys tikino, kad žmonės laikosi atstumų, tad jaučiasi saugiai.

– Džiaugiamės, kad oras leidžia išeiti į lauką. Smagu čia, nes gražiai sutvarkyta. Būtų dar geriau, kad būtų įmanoma gražiais takeliais apeiti aplink tvenkinį, – prasitarė Vaida.

Kiek atokiau prie pat tvenkinio dvi moterys su vaikais lesino antis. „Tauragės kurjeriui“ jos sakė kasdien išeinančios į lauką dėl vaikų.

– Vakar ėjome į mišką, šiandien čia. Vasarą irgi ateinam prie Zumpės, nes gyvenu netoliese – Miško gatvėje. Smagu čia, gražiai sutvarkyta. Gyventi į Žalgirių mikrorajoną atsikėliau prieš trejus metus, tuomet čia dar buvo kibizynai, nepalyginsi su tuo, kaip dabar yra, – prisiminimais dalijosi Eglė.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Sutikta ponia Jadvyga tikino, kad tūnoti užsidarius kambaryje ir bijoti užsikrėsti koronavirusu – daug blogiau: grynas oras niekam žalos nepadarė, tik suteikia gerų emocijų.

– Į parduotuves nereikia eiti be reikalo, – savo nuomonę užtvirtino pensinio amžiaus moteris.

Pasak Visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovės Gilmos Masiulionienės, pasivaikščioti gamtoje galima ir karantino metu, o kai 20 metrų aplink nėra kitų žmonių, galima būti ir be veido kaukių. Tačiau departamento vadovė pabrėžė, kad viešose vietose leidžiama būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą