fbpx

Krizė: Tauragės ligoninė šaukiasi pagalbos

Dalintis:

Pirmojo karantino metu, kai koronaviruso situacija rajone buvo bene geriausia šalyje, tauragiškiai apeidavo ligoninę ir prireikus sveikatos paslaugų pirmiausia kreipdavosi į šeimos gydytojus. Šiandien, masiškai sergant medikams, ligoniai kiekvieną vakarą užgula Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Ligoninė skambina pavojaus varpais – greitai nebeliks kam dirbti.

Veržiasi į priėmimą

Pasibaigus darbo valandoms Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medikai nespėja suktis. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pranešus, kad koronavirusas plinta poliklinikoje, gyventojai neskuba dėl nedidelių sveikatos sutrikimų registruotis pas savo šeimos gydytojus. Kaip ir pirmojo, taip ir šio karantino metu pirmoji šeimos gydytojo konsultacija rekomenduojama telefonu. Akivaizdu, kad toks medikų ir pacientų bendravimo būdas netinka vyresnio amžiaus žmonėms, pratusiems prie kontaktinės gydytojų apžiūros. Sulaukę, kol baigiasi poliklinikos darbo valandos, jie skuba į ligoninę.

– Pirmojo karantino metu rajono gyventojai laikėsi perdėtų karantino ribojimų ir rekomendacijų, nepateko į gydymo įstaigas ir vėliau tai sąlygojo padidėjusį sergamumą kitomis ligomis. Vos tik pasibaigė šis tarpinis laikotarpis, prasidėjo eksponentinė epidemijos fazė, kai sergamumas didėja dienomis. Vertinant susirgimų analizę, antras pandeminis etapas – nekontroliuojamas, karantinas pavėluotas. Susirgimų pikas bus po 2–3 savaičių, įtempta situacija truks apie 2 mėnesius, kol nemaža dalis populiacijos tiesiog persirgs koronavirusine infekcija, – situaciją „Tauragės kurjeriui“ komentavo Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis.

Pasak mediko, per pastarąsias 3 paras Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje po oficialių darbo valandų kasdien apsilanko po 40 pacientų. Savaitgaliais šis skaičius padvigubėja. Pacientų srautas ligoninėje, uždarius polikliniką ir privačias gydymo įstaigas, sudaro apie pusę dienos pacientų kiekio.

Prašo ilginti PSPC darbo valandas

– Situacija grėsminga, daugėja sergančių medikų, turime kasdien po kelis kartus perskirstyti medikų srautus, ėmėmės atsakomybės ir teikiame medicininę pagalbą Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojams, ten serga 98 asmenys. Turiu vieną prašymą tiek sveikatos įstaigoms, tiek savivaldybei – prailginti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbo laiką, įpareigoti jas dirbti savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip galėtume bent iš dalies nuimti pacientų srautus nuo Priėmimo skyriaus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška.

Pirmadienio rytą ligoninėje įkurtame COVID-19 skyriuje buvo gydomi 2 itin sunkūs pacientai, kuriems būtina plaučių ventiliacija. Skyriuje gydomi ir 10 lengvesne koronaviruso forma sergančiųjų. Ligoninėje šiuo metu koronavirusu užsikrėtę 16 medikų.

– Ligoninė stengiasi užtikrinti visų paslaugų teikimą. Stebime prastėjančias prognozes, tikėtini paslaugų teikimo sutrikimai. Planinės procedūros natūraliai stoja dėl pacientų apsisprendimo atidėti paslaugas ir personalo perdislokavimo ligoninės viduje, – sakė D.Masiulionis.

Įpareigoti gydyti namuose

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius, pasijutęs blogai, pats laukia koronaviruso testo atsakymo. Paklaustas, ar yra tikimybė, kad poliklinika prailgins darbo laiką, direktorius tuo suabejojo:

– Turime galybę funkcijų, kurias privalome vykdyti. Medikai serga ir pas mus. Jei reiks, spręsime organizacinius klausimus, bet tai ne nuo manęs vieno priklausys, – tikino poliklinikos vadovas.

Direktoriaus pavaduotoja Jolanta Eičaitė antrino įstaigos vadovui.

– Penktadienį turėjome 8 „iškritusius“ darbuotojus. Atėjusi į darbą pirmadienį sužinojau, kad Karščiavimo klinikai nebepadės 2 medikai iš privačios įmonės, nes abu užsikrėtė koronavirusu. Sveikatos apsaugos ministerija išleido įsakymą, kuriuo įpareigoja šeimos gydytojus lankyti koronavirusu sergančius pacientus namuose. Ar tai įmanoma? Mes pas pacientus turime vykti apsirengę aukščiausio lygio apsaugos priemonėmis. Kur medikai jas nusirengs apžiūrėję ligonius? Lauke? Patvoryje? – retoriškai klausė gydytoja.

J.Eičaitės teigimu, Tauragės karščiavimo klinika jau dirba dviem pamainomis, bet aptarnauti visų norinčiųjų vis tiek nespėja.

Pastatas Vasario 16-osios gatvėje sekmadienį buvo dezinfekuotas dėl koronaviruso grėsmės, kai kuriose jame veikiančios įstaigos lankytojų nepriima. Daivos Žebelienės nuotrauka

Atvejų daugėja

Sekmadienį, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Tauragės rajone užfiksuotas 21 naujas užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Susirgo 10 vyrų ir 11 moterų. Tačiau ištirta sąlyginai mažai gyventojų – tik per 60. Didžiausias naujų užsikrėtimų šuolis fiksuotas šeštadienį, kai susirgo 109 Tauragės rajono gyventojai. Per dvi savaites koronavirusu susirgo 365 rajono gyventojai.

Koronaviruso atvejai vienas po kito fiksuojami miesto ir rajono įstaigose.

„Tauragės kurjerį“ pasiekė nepatvirtinta informacija, kad liga fiksuota savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojui. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas to nei paneigė, nei patvirtino. Vakar Švietimo ir sporto skyriuje dirbo 4 darbuotojai, 1 dirba nuotoliniu būdu, o 2 turėjo nedarbingumą. E.Šteimantas tvirtino nežinąs, dėl ko šie darbuotojai turi nedarbingumą.

Pastatas, kuriame įsikūręs Nacionalinės žemės tarnybos Tauragės ir Pagėgių skyrius Vasario 16-osios gatvėje, savaitgalį buvo dezinfekuotas. Ši tarnyba nors ir ėmėsi atsargumo priemonių, net buvo užtvėrusi įėjimą į patalpas, susirgimų neišvengė. Vakar visi šios tarnybos darbuotojai dirbo nuotoliniu būdu. Šiandien 2 iš keliolikos darbuotojų jau turėtų dirbti tarnybos patalpose Tauragėje, 1 – Pagėgiuose, kiti, anot skyriaus vedėjo Ričardo Ažnos, dirbs nuotoliniu būdu. R.Ažna ir pats šiuo metu yra saviizoliacijoje. Jis tvirtina, kad gyventojams nebūtina atvykti į skyrių. Dokumentus galima pasirašyti elektroniniu parašu ir atsiųsti elektroniniu paštu arba įmesti į pašto dėžutę.

Virusas neaplenkė ir pasieniečių. Tačiau Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės viešųjų ryšių specialistė Asta Šimkuvienė patikino, kad rinktinės pareigūnų darbas dėl to nesutriko. Jei kas nors suserga, pakeičiamas pareigūnu iš kitos užkardos. Anot A.Šimkuvienės, penktadienio duomenimis, Pagėgių pasienio rinktinėje COVID-19 serga 14 ar 15 žmonių.

Parengė Violeta Karaliūnaitė ir Daiva Žebelienė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą