Kur privalu dėvėti kaukes – nežino

Dalintis:

Baigiantis beveik 8 mėnesius užsitęsusiam karantinui į kassavaitinį posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai pasidžiaugė gera situacija rajone, bet atsakymų į gyventojams aktualius klausimus neturėjo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Tauragės departamento direktorė Gilma Masiulionienė informavo, kad, Statistikos departamento duomenimis, šiandien Lietuvoje serga per 800 žmonių, Tauragės rajone – 11. Per praėjusią savaitę rajone užregistruoti tik du nauji COVID-19 ligos atvejai, šią savaitę kol kas – vienas atvejis. Per paskutines dvi savaites 100-ui tūkstančiui gyventojų šalyje tenka beveik 28 atvejai, Tauragės rajone – 21 atvejis.

– Pastaruoju metu protrūkių ir viruso atmainų rajone neregistruojama. Mirčių taip pat neturime. Praėjusių metų lapkričio mėnesio dienos vidurkis buvo daugiau nei šimtas atvejų, šiai dienai – nei vieno atvejo. Tai tokia džiugi situacija šiandien mūsų savivaldybėje, – pasidžiaugė G.Masiulionienė.

Nuo liepos pirmosios Lietuvoje atšaukiamas karantino režimas, liks galioti valstybės lygio ekstremalioji padėtis ir išliks tam tikri ribojimai. Į gyventojams kylančius klausimus: ar į parduotuves ir toliau bus privaloma eiti su kaukėmis, ar jų reikės kultūros centro renginiuose, kurie vyks salėje, ar reikės užsidėti kaukę grožio salone, taksi automobilyje – konkrečių atsakymų nesulaukta. Apie gyventojams aktualius klausimus NVSC Tauragės departamento direktorės teiravosi Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovas Tomas Raulinavičius. G.Masiulionienė paaiškino, kad konkrečių Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimų dar nematė, tik sprendimų projektus, kuriuose rašoma, kad lieka rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose, taip pat ten, kur teikiamos kontaktinės paslaugos tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje. Anot jos, turėtų likti galioti ir galimybių pasas. Ribojimai išliks, nes nežiūrint situacijos gerėjimo, neramina koronaviruso Delta atmaina.

– Apie pakeitimus tiksliai ir detaliai galėsime pasakyti, kai oficialiai pamatysime teisės aktus. Nesinori bėgti įvykiams už akių, nes projektai nuo galutinio dokumento skiriasi, – sakė G.Masiulionienė. Anot NVSC Tauragės departamento direktorės, kaukės gali išlikti primygtinai rekomendacinio pobūdžio.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą