fbpx

Kūrybinėse dirbtuvėse sprendžiamos aplinkosaugos problemos

Dalintis:

Tauragė jungiasi prie aplinkosauginio projekto „Man rūpi rytojus“, kuriame dalyvauja 14 Lietuvos savivaldybių. Šiandien savivaldybės mažojoje salėje susirinko penkių savivaldybių atstovai. Aptariamos kylančios aplinkosaugos problemos ir galimi jų sprendimo būdai.

Į kvietimą dalyvauti projekte „Man rūpi rytojus“ iš viso atsiliepė 14 savivaldybių. Šiandien vykstančios dirbtuvės – jau trečiosios. Į dirbtuves Tauragėje taip pat atskubėjo Kretingos, Plungės, Švenčionių ir Rietavo savivaldybių atstovai. Kiekviena savivaldybė suskirstyta į komandas, kuriose kartu dirbs – aiškinsis kylančias aplinkosaugos bei žiedinės ekonomikos problemas ir stengsis su ekspertų pagalba rasti tinkamus sprendimo būdus. Tokiu būdu viliamasi prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Dirbtuvių dalyviams padėti atvyko šio projekto vadovė Agnė Vilkišienė, ekspertai Vladimiras Jankoit ir Simona Šaknevičiūtė.

Šį projektą vykdo Aplinkos apsaugos institutas (AAI). Instituto direktoriaus Alfredo Skinulio teigimu, šalių ekonomikos yra priklausomos nuo kasmet didėjančio gamtos išteklių naudojimo, todėl racionalus gamtos išteklių naudojimas yra vienas iš svarbiausių aplinkosaugos klausimų. Kad atliekos taptų ištekliais, būtina tinkama infrastruktūra, todėl tikimasi rasti konkrečias priemones, kaip pagerinti ar sukurti efektyvų atliekų surinkimo ir tvarkymo modelį konkrečioje savivaldybėje.

Vos prisistačius ekspertams, pagal rajonus suformuotos darbo grupės kibo į diskusijas. Aptarus kiekvienai savivaldybei aktualiausias aplinkosaugos ir žiedinės ekonomikos problemas, bus suformuotas „eko miestas“ žemėlapyje. Šiuo klausimu pagelbėti sutiko Vilniaus universiteto ir Vilniaus dizaino kolegijos studentai.

Pranešime spaudai skelbiama, kad aplinkosauginis projektas yra tęstinis, todėl pasibaigus kūrybinių dirbtuvių ciklui savivaldybėse bus organizuojami atviri visuomenei renginiai, kuriais bus siekiama didinti aplinkosauginį švietimą ir skatinama aktyviai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą