Laiptinių dezinfekavimas – pačių gyventojų reikalas

Dalintis:

Per pusantro šimto daugiabučių administruojanti Tauragės butų ūkio bendrovė siūlo viešųjų ir uždarų erdvių dezinfekavimo paslaugą. Šio, antrojo, karantino metu Tauragės rajono savivaldybė tokios paslaugos daugiabučių gyventojams nebeperka.  

Savivaldybės kontroliuojama Tauragės butų ūkio bendrovė praneša, kad turi licenciją verstis kenkėjų kontrole, taip pat gali atlikti dezinfekciją, dezinsekciją, deratizaciją viešose ir uždarose erdvėse. Ši paslauga kainuoja nuo 10 centų už kvadratinį metrą.

Kaip informavo Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Nedas Budginas, daugiabučių gyventojai, norintys, kad būtų dezinfekuotos bendro naudojimo patalpos, turėtų kreiptis į bendrovę dėl tokios paslaugos suteikimo.

„Patalpų dezinfekcija yra papildoma paslauga, kuri neįtraukta į daugiabučių privalomųjų darbų sąrašą, todėl už šią paslaugą gyventojai turėtų susimokėti patys, tai yra gyventojams būtų priskaičiuojama papildomai. Svarbu akcentuoti, kad norint daugiabutyje atlikti dezinfekciją reikalingas daugumos daugiabučio gyventojų pritarimas, kuris laikomas galiojančiu, kai tokiai paslaugai pritaria 51 proc. ir daugiau gyventojų“, – pridūrė Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojas.

Pirmojo, pavasarinio karantino metu ne tik viešosios erdvės, bet ir daug laiptinių buvo dezinfekuojamos savivaldybės lėšomis. Savivaldybės pavedimu, siekiant mažinti grėsmę gyventojų sveikatai COVID-19 pandemijos laikotarpiu, UAB Tauragės butų ūkis dezinfekavo Tauragės ir Skaudvilės miestų, Tarailių, Tauragės dvaro, Eičių, Adakavo daugiabučių gyvenamųjų namų laiptines. Pranešta, kad laiptinių įėjimo aikštelės, pagrindinės įėjimo durys, laiptai, turėklai, pašto dėžutės dezinfekuoti natrio hipochlorito tirpalu (0,1 proc.) ir etanoliu (72 proc.).

Laiptinių dezinfekavimo klausimas neseniai buvo aptartas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje. Didžiausias dėmesys skirtas laiptinėms, kuriose gyvenantis žmogus susirgo COVID-19. Tauragės rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Mindaugas Mikutavičius sakė sulaukęs gyventojų skambučių – žmonės teiravosi, ar bus atliekamas dezinfekavimas, jei kuriam nors laiptinės gyventojui bus nustatytas koronavirusas.

Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pirmininkas Tomas Raulinavičius Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorės klausė, ar yra paprastesnių būdų išvalyti laiptinę. Gilma Masiulionienė patikino, kad išsivalyti laiptinę galima ir naudojant buitinius valiklius, po to dezinfekuoti su dezinfekantais, kurie naudojami paviršių dezinfekcijai.

– Laiptinė nėra pavojinga zona, tai nėra ta vieta, kur sergantysis praleidžia labai daug laiko, kad būtų tikslinga atlikti dezinfekciją šalto rūko purkštuvais. Laiptinę galima išsivalyti įprastiniais plovikliais ir įprastomis paviršių dezinfekavimui skirtomis priemonėmis. Atvėrus langus ir išvėdinus ne mažiau valandą, išplovus laiptinę bei dezinfekavus paviršius, tikrai, galima pasiekti alternatyvų efektą, – patikino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento direktorė G.Masiulionienė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą