Laiptinių dezinfekcija: nori nenori – mokėti teks

Dalintis:

Tauragiškiai, gavę sąskaitas už spalį, pamatė naują mokėjimo eilutę. Po kelis eurus nuo kiekvieno buto atskaičiuojama už bendro naudojimo patalpų dezinfekciją. Ir iki šiol ši paslauga buvo mokama, tik pirmojo karantino metu jos kaštus padengė savivaldybė.

3–5 eurais padidėjusios komunalinių paslaugų sąskaitos papiktino daugiabučių gyventojus. Į „Tauragės kurjerio“ redakciją kreipėsi keturių Dariaus ir Girėno bei dviejų Vytauto gatvių daugiabučių gyventojai. Žmonės piktinosi nauju mokesčiu ir tikino, kad šios paslaugos neprašė.

– Čia pasipinigavimas. Jei mums reikėtų dezinfekcijos, paprašytume. Buvo aiškiai pasakyta, kad laiptinių dezinfekciją galima užsisakyti iš butų ūkio. Mes nieko neprašėme. Laiptinėje radome lapelį, kad ji bus dezinfekuojama ir ją reikės vėdinti. Mums, pensininkams, kiekvienas euras svarbus, o jei dar kas mėnesį mokėti. Įžūlumas, – kalbėjo Vytauto gatvės daugiabutyje gyvenanti Aldona.

Kita tauragiškė sakė girdėjusi gandų, kad ši paslauga atlikta nelegaliai. Neva už ją gyventojai neprivalo mokėti.

– Dar suprasčiau, kad karantinas būtų paskelbtas, o dabar šiaip sau sugalvojo, papurškė kažkuo ir mokėk. Mes patys savo laiptinę plauname pagal paskirstytą grafiką ir visada plaudami ją dezinfekuojame. Kas čia per naujovė sugalvota, – apmaudo neslėpė Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenanti tauragiškė.

Moteris sakė, kad gyvendama 70 kv. m bute gavo beveik 5 eurus siekiančią sąskaitą.

Tauragės butų ūkio direktorius Egidijus Vaitiekus „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad besipiktinantys gyventojai suklaidinti.

– Laiptinių dezinfekcija atlikta vadovaujantis Statybos techninio reglamento ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis dėl nepaprastosios padėties Lietuvoje. Pagal jų nurodymus daugiabučių bendrojo naudojimo patalpas dezinfekuoti turime bent kartą per metus. Dezinfekuojami rūsiai ir laiptinės. Tai atliekama neatsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, – sakė E.Vaitiekus.

Butų ūkio vadovo teigimu, šiemet, jei epidemiologinė situacija nepablogės, laiptinės daugiau dezinfekuojamos nebus.

– Kitais metais vadovausimės galiojančiais teisės aktais. Jei Sveikatos apsaugos ministerija nurodys atlikti dezinfekciją, privalėsime tai daryti. Mokestis tikrai nedidelis. Jis skaičiuojamas pagal butų plotą. Standartinis 50 kv. m butas už dezinfekavimą mokėti turėjo 3 eurus. Mokestis vienkartinis, tik už tą mėnesį, kai buvo atliekama dezinfekcija, – informavo Tauragės butų ūkio direktorius.

Pirmojo karantino metu ne tik viešosios erdvės, bet ir daug laiptinių buvo dezinfekuojamos savivaldybės lėšomis. Savivaldybės pavedimu Tauragės butų ūkis dezinfekavo Tauragės ir Skaudvilės miestų, Tarailių, Tauragės dvaro, Eičių, Adakavo daugiabučių laiptines. Už laiptinių ir viešųjų erdvių dezinfekavimą sumokėta 76 487 Eur. Pačioje pandemijos pradžioje UAB „Dunokai“ buvo atsakinga už miesto viešąsias erdves – dezinfekavo J.V.Kalvano parką, Pilies, Atgimimo aikštes, Bažnyčios skverą ir juose esančius suoliukus, šiukšlių dėžes, pėsčiųjų ir dviračių tiltą per Jūros upę, suoliukus Jūros krantinėje, Vasario 16-osios, Prezidento, Respublikos gatves, vaikų žaidimo ir požemines konteinerių aikšteles.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą