fbpx

Lietuva įveda karantiną – nuo pirmadienio gyvensime kitaip

Dalintis:

Šiandien, 20 val., sušauktame Vyriausybės posėdyje, patvirtintas nuo kovo 16-osios vidurnakčio šalyje įvedamas karantinas. Kaip gyvensime nuo pirmadienio?

Uždaromos valstybės sienos, o pasienio kontrolės punktų bus mažiau. Į Lietuvą galės įvažiuoti tik žmonės, dirbantys Lietuvos Respublikos teritorijoje ar turintys teisę nuolat Lietuvoje gyventi. Išvykti iš šalies taip pat nebebus leidžiama. Komerciniams kroviniams ši tvarka nebus taikoma.

Ribojama vietų viešajame transporte.

Valstybės ir savivaldybių įstaigose darbas privalės būti vykdomas nuotoliniu būdu. Tą patį daryti rekomenduojama ir privačiam sektoriui. Aptarnauti klientus ne nuotoliniu būdu bus leidžiama tik išimtiniais atvejais.

Draudžiamas visų renginių uždarose ir atvirose erdvėse organizavimas ir lankymas.

Viešojo maitinimo įstaigų, barų, kavinių veikla taip pat draudžiama. Leidžiama tik maistą pristatyti į namus ar darbovietes.

Draudžiama ne maisto prekių parduotuvių veikla. Veiks tik vaistinės, prekybos vietos, kurios prekiauja maisto produktais, turgūs (tik maisto produktai) ir veterinarijos vaistinės.

Neveiks ir grožio salonai bei kirpyklos.

Toliau lieka uždarytos švietimo įstaigos.

Sveikatos priežiūros įstaigose draudžiama lankyti ligonius, išskyrus vaikus iki 14 metų ir tik leidus gydančiam gydytojui. Atidedamos visos planinės medicinos procedūros. Atidedamos planinės hospitalizacijos ir profilaktinės procedūros. Ribojamas ir ambulatorinių medicinos paslaugų režimas: gydytojai konsultuos nuotoliniu būdu, tuo pačiu būdu bus išrašomi vaistai ir suteikiamas nedarbingumas. Medicininių paslaugų teikimas namuose taip pat ribojamas. Reabilitacijos paslaugos taip pat atidedamos. Turi būti perorganizuoti planiniai skiepijimai. Draudžiamos odontologijos paslaugos, išskyrus būtinąją odontologinę pagalbą.

Keičiamas ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbas – neleidžiama lankyti globos namų gyventojų, šeimynų.

Visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms bus rekomenduojama neorganizuoti pamaldų maldos namuose arba ten, kur gali susiburti daug žmonių.

Teisingumo ministro siūlymu, jei bus būtinybė, Vyriausybė artimiausiu metu svarstys kainų ribojimo klausimą. Tai yra pastebėjus, kad karantino sąlygomis produktai stipriai brangsta, Vyriausybė turi teisę ir gali imtis atitinkamų priemonių.

Už karantino taisyklių pažeidimą gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė. Baudos juridiniams asmenims gali siekti iki 3000 Eur, fiziniams asmenims – dešimtimis eurų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą