fbpx

Lietuvos kariuomenė ragina neskubėti pirkti maisto atsargų

Dalintis:

Šiandien savo Lietuvos kariuomenė, tvirtinanti, kad sulaukia klausimų, ką daryti kilus karui, išplatino pranešimą. Juo ragina nurimti ir nepulti pirkti maisto atsargų.

Lietuvos kariuomenė savo feisbuko paskyroje išplatino pranešimą, kuriame atsako, kaip teigiama, į pastaruoju metu dažnai užduodamą klausimą: ką daryti kilus karui?

Anot pranešimo, siūloma vadovautis faktais.

„Totalinis kolapsas“, pasaulinis karas, visuotinis ekonomikos žlugimas, karas čia, dabar ir visur – mūsų pačių susikurti įsitikinimai ir prielaidos. Kažkas pasitvirtins, kažkas ne – ateities atspėti nė vienas nemokame. Tikras faktas – Rusijos Federacija padidino savo karinį kontingentą prie Ukrainos sienos. Tuo tiesioginė grėsmė šiai dienai ir baigiasi. Tačiau taip, tai iš esmės keičia ir išbalansuoja saugumo situaciją regione“, – rašoma pranešime.

Šiame pranešime taip pat nerekomenduojama gąsdinti aplinkinius ir nepulti pirkti maisto atsargų. Čia negailima ir humoro – siūloma suvalgyti tuos grikius, kuriuos dar 2020 metais įsigijote prasidėjus koronaviruso pandemijai.

„Tiesa, neabejojame, kad tikriausiai kažkas galbūt net svajoja, ne tik svajoja, bet ir kryptingai dirba, kad tiek Ukrainos, tiek Vakarų šalių gyventojų netikri įsitikinimai pradėtų vadovauti realiai priimamiems sprendimams ir pasirinkimams. Nepadėkime jiems“, – raginama Lietuvos kariuomenės feisbuko paskyroje.

Civiliams rekomenduojama dirbti savo įprastus darbus, nes tai esąs kiekvieno įnašas į bendrą gerovę.

„Tiesą sakant, tai būtų pats geriausias sprendimas ir tiesioginio pavojaus atveju – stebėti situaciją, bet dirbti savo darbą, nes kai žinai, ką darai, esi nenugalimas. Ketvirta – apie mus pačius: daug kam dar buvo įdomu, ar Lietuvos kariuomenė pasirengusi karui. Dabar nebesigilinant į aukščiau išdėstytus dalykus apie perdėtą pavojaus realumą, gerbiamieji – nuo 1990 m. lapkričio 23 dienos kiekvieną dieną nuo 8 ryto iki 17 valandos vakaro (taip pat ir paromis, savaitėmis, kartais mėnesiais) mokėmės ir po šiai dienai mokomės kovoti, gintis, atlikti taktinius žygius, pasalas, reidus, stabdymo veiksmus ir visas kitas karines operacijas, kėlėme save iki NATO standartų ir beveik prieš 20 metų tapome šio Aljanso nariais, dar iki tol pradėjome važinėti į tarptautines operacijas, kuriose beveik dvidešimtmetį tobulinome valstybės gynybai reikalingus įgūdžius, turime „high-end‘inę“ ginkluotę, techniką ir įrangą (dalinsimės ja ir su ukrainiečiais, jei prireiks), o svarbiausia, turime vakarietiškai parengtus karius, kurie galvą naudoja galvojimui, o ne plytų daužymui parodomosiose programose (nors plytų daužymas iš pažiūros atrodo grėsmingiau, bet šiaip šis įgūdis nepavojingas jokiam priešui). Naudodamiesi savo patirtimi ir galva operuojame visa ginkluote ir technika, kurią turime, tai žinokite, taip, mes esame pasirengę geriausiai, kaip šiai dienai galime, ir niekada per Nepriklausomybės laikotarpį kitaip ir nebuvo. Naudokimės galvomis galvojimui, ne plytų laužymui. Kai reikia, mokame“, – dėsto Lietuvos kariuomenės atstovai oficialioje feisbuko paskyroje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą