fbpx

Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija išplatino pareiškimą

Dalintis:

Prasidėjus gyvūnų nelegalaus dauginimo ir jų laikymo baisiomis sąlygomis skandalui, viešą pareiškimą išplatino Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija. Jos atstovai teigia besijaučiantys kitų tarnybų ignoruojami, kai svarstomi gyvūnų gerovės klausimai.

Pareiškime Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacija (LSGVGA) skelbia aktyviai sekanti pastarųjų dienų įvykius, susijusius su gyvūnų gerovės pažeidimais bei nelegaliu dauginimu. Ne paslaptis, kad viešoje erdvėje išreikštas susirūpinimas, jog nelegalaus dauginimo veikla neapsieina be privačių veterinarijos gydytojų pagalbos.

„Paviešinti nelegalaus gyvūnų veisimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais faktai mums kelia pagrįstą pasipiktinimą šia nusikalstama veikla ir verčia ieškoti kelių, kaip prisidėti, kad įvykę faktai nesikartotų.

Mes, smulkių gyvūnų gydymu užsiimantys veterinarijos gydytojai, savo kasdieninėje veikloje betarpiškai bendraudami su gyvūnų savininkais, turime galimybę įžvelgti kai kurias detales, galinčias sukelti ar sustiprinti įtarimus apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus ar prielaidas jiems atsirasti. Taip pat esame tikri, kad mūsų Asociacijos atstovai galėtų dalyvauti darbo grupėse, kurių užduotis – tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymą. Apgailestaudami turime pripažinti, jog sąmoningai ar ne, tačiau kartais esame ignoruojami ir tik „pasisiūlę“ esame pakviečiami dalyvauti svarstant svarbius su gyvūnų sveikata, gerove, laikymo sąlygomis susijusius klausimus. Tai šiek tiek nuvilia. Kaip ir tai, jog žiniasklaidoje dažniau tenka girdėti „vienos pusės“ nuomonę, nepakviečiant pasisakyti praktikuojančių veterinarijos gydytojų. Keistai skamba kai kurių aktyvistų viešojoje erdvėje išsakomi abstraktūs kaltinimai, jog „daugintojų“ veiklos schema neapseina be privačių veterinarijos gydytojų pagalbos, tačiau nenurodoma nė vieno konkretaus atvejo ar asmens. Tai meta šešėlį ir diskredituoja visuomenės akyse visą veterinarijos gydytojų bendruomenę ir profesiją apskritai“, – teigiama pareiškime.

Asociacijos nariai pabrėžia, kad daug metų bendradarbiavo su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, gyvūnų apsaugos organizacijomis, be to, asociacijai priklausantys veterinarijos gydytojai nuolat gelbėja į prieglaudas patekusius traumuotus ir sergančius gyvūnus, dažnu atveju ir be atlygio.

Pareiškimo autoriai taip pat tvirtina, kad per du dešimtmečius gerokai pasikeitė visuomenės požiūris į gyvūną augintinį ir šie pagaliau tapo šeimos draugais.

„Reikia pripažinti, kad daugelis laimėjimų gyvūnų gerovės klausimais nebūtų įmanomi be gyvūnus globojančių ir jų teises ginančių organizacijų, Lietuvos kinologų draugijos, felinologų organizacijų pastangų bei didelių nuveiktų darbų. Tačiau po ledkalnio viršūne slepiasi ne tik šių aktyvių visuomenės narių pastangos, bet ir kasdieninis privačių veterinarijos gydytojų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, kaip kontroliuojančios institucijos, darbas. Tai, kad visi šie žmonės nemoka viešai ir garsiai girtis nereiškia, kad jie blogai daro savo darbą. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais sukurtas LR Žemes ūkio ministerijos Valstybinis gyvūnų augintojų registras, į kurį privatūs veterinarijos gydytojai įveda kiekvieną naujai paženklintą gyvūną. Visa ši informacija susieta su savininko asmens kodu ir yra absoliučiai prieinama valstybės kontroliuojančioms institucijoms ir leidžia užtikrinti didelės dalies gyvūnų augintinių sveikatos, gerovės ir ženklinimo kontrolės funkcijas. Todėl keistai ir įžeidžiančiai skamba kaltinimai, esą veterinarai yra atsakingi už didžiulį nelegalios prekybos šuniukais mastą ir dalyvavimą jame. Esame įsitikinę, jog veterinarijos gydytojo darbas yra gydyti gyvūnus ir vertinti jų sveikatą bei gerovę, kaip kad ekonominės veiklos kontrolę turi vykdyti kitų žinybų atstovai, turintys tam specialių žinių ir įgūdžių, nieko bendra neturinčių su gyvūnų gydymu“, – dėstoma rašte.

Asociacijos nariai išreiškė viltį, kad gerus rezultatus galima pasiekti teisėtais veiksmais, ugdant visuomenę, be prievartos ir kitų neigiamų emocijų. Galiausiai LSGVGA savo rašte pasmerkė bet kokį žiaurų elgesį su gyvūnais.

„Kaip žmonės ir kaip atstovai profesijos, kurios tikslas mažinti gyvūno kančią ir gelbėti jo gyvybę, griežtai smerkiame bet kokį žiaurų elgesį su gyvūnu. Nors šiai dienai Asociacijai nėra žinoma apie mūsų organizacijos narių dalyvavimą nusikalstamose veikose, nukreiptose prieš gyvūnus, tačiau jei tokie faktai ar asmenys vis dėlto išaiškėtų – atsakingai pareiškiame, jog griežtai smerkiame ir atsiribojame nuo tokių asmenų ir jų veiklos, ir įsipareigojame nedelsiant apie tai informuoti atsakingas institucijas. Tai liečia ir kolegas, kurie nėra mūsų organizacijos nariai. Vykdydami savo profesinę veiklą visuomet atstovaujame gyvūno interesus jo santykiuose su savininku bei aplinka. Esame atviri ir kviečiame visuomenės atstovus informuoti Asociaciją apie privačių veterinarijos gydytojų daromas klaidas ir teikti dalykines pastabas, kurios padėtų mūsų bendruomenei tobulėti ir pasitarnautų gerinant mūsų mylimų augintinių gyvenimą“, – skelbia LSGVGA.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą