fbpx

Ligoninė ramina: vaikai be gydymo neliks

Dalintis:

Tauragės ligoninė po pusantro mėnesio pertraukos vėl įsteigė kovidinį skyrių. Nors sergamumas koronavirusu Tauragėje dar vis išlieka nedidelis, sveikatos apsaugos ministras įpareigojo Tauragės ligoninės vadovus rasti šioje gydymo įstaigoje vietą ir atidaryti skyrių koronavirusu sergantiems pacientams. Vadovų sprendimu COVID-19 skyrius įkurtas Vaikų ligų skyriaus patalpose. Tačiau kol skyriuje negydomas nė vienas COVID-19 pacientas, vaikams ligoninėje medicinos paslaugos teikiamos.

Mama: „kažkoks košmaras“

Tokia žinia spėjo pasklisti ir pasėti paniką tarp mažamečius vaikus auginančių tauragiškių. Su „Tauragės kurjerio“ redakcija susisiekusi daugiavaikė mama nuogąstavo, kad sąlygų vežioti astma sergančią dukrą, kuriai labai dažnai prireikia ligoninės pagalbos, į kitų rajonų ligonines ji neturės galimybės.

– Sužinojome, kad korona vėl stabdo ligoninės darbą ir šį kartą uždarytas Vaikų ligų skyrius. Bijau net pagalvoti, kas bus, kai dukra susirgs. Ji labai alergiška, serga astma ir bent kartą per savaitę dėl priepuolių turiu vežti į ligoninę. Ar mus dabar priims? Ar iš karto reikės vežti vaiką į Šilalę? Kai ji pradeda dusti, man kiekvienas kilometras gali būti lemtingas, – sakė moteris.

Tauragiškė pabrėžė, kad apie gydymą Šilalėje ją informavo dukters pediatrė.

Keturis vaikus auginančią tauragiškę Vaikų ligų skyriuje dirbantys medikai puikiai pažįsta. Visi moters vaikai turi įgimtą astmą, o sunkiausia ligos forma pasireiškia mažiausiai 2 metukų dukrai.

– Namuose turime niekada neiškraunamą kuprinę, kurioje sudėti būtiniausi daiktai. Kai tik pasidaro blogai, vaiką po pažastim ir į ligoninę. Man net nereikia sakyti, kas nutiko, paguldo, lašina vaistus, stebi, kol priepuolis praeina. Namuose turime ir vadinamąją pypkę, bet priepuolio metu ji nepadeda. Aš nevairuoju, automobilio neturiu. Tokios mažos vienos dukters nenoriu leisti vežti į kitą rajoną. O jei važiuosiu kartu, neturėsime paskui kaip grįžti. Kažkoks košmaras. Bijau pagalvoti, ką teks daryti. O tokių tėvų, kaip aš, juk rajone ne vienas, – nuogąstavimus išsakė „Tauragės kurjerio“ pašnekovė.

Tėvų baimės nepagrįstos?

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje jau keletą dienų trūksta vietų koronavirusu sergantiems pacientams. Ši ligoninė oficialiai yra paskirta koordinuojančia COVID-19 paslaugas. Kasdienė naujų atvejų statistika Vakarų Lietuvoje vis prastėja, todėl Sveikatos apsaugos ministerija įpareigojo rezervuoti ir paruošti skyrių Tauragėje, kur būtų gydomi suaugusieji, užsikrėtę koronavirusu.

– Kol kas tai pirmasis konvertuotas skyrius ir tikėsimės paskutinis, esant trečiajai bangai. Antradienį iš ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus buvo išrašyta čia gydyta koronavirusu užsikrėtusi moteris, kovidiniame skyriuje kol kas pacientų nėra, bet situacija gali pasikeisti, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis.

Ligoninės atstovas suskubo raminti mažųjų tauragiškių tėvus – medicinos paslaugos vaikams ir toliau bus teikiamos be trikdžių.

– Šiuo metu darbas ligoninės Vaikų ligų skyriuje vyksta be apribojimų, teikiamos visos paslaugos. Vaikų ligų skyriuje dirbantis slaugos personalas turi patirties po praėjusio karantininio laikotarpio dirbant su koronavirusu sergančiais pacientais, tinkama skyriaus infrastruktūra ir lokalizacija, – informavo ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

Mediko teigimu, Vaikų ligų skyriuje ir anksčiau daugiausia buvo teikiama trumpalaikės skubios medicininės pagalbos paslaugos, o jas suteikti galima ir kituose ligoninės skyriuose.

– Vaikų skyriuje stacionarinių lovadienių apyvarta yra palyginti maža. Kiti ligoninės skyriai atlieka klasterines paslaugas regiono mastu, juose jaučiamas bendras personalo trūkumas papildomoms COVID-19 paslaugoms: mobiliajam punktui, koronavirusu sergantiems pacientams gydyti, – apie veiksnius, nulėmusius, kuriame skyriuje įkurti COVID-19 palatas, sakė D.Masiulionis.

 Į Šilalę tik su PGR testu

Šilalės ligoninės Vaikų skyriaus vedėja Janina Kuraitienė patvirtino, kad ligoninė pasiruošusi priimti mažuosius pacientus iš Tauragės. Medikė informavo, kad visi į ligoninę atvežami vaikai turės turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

– Su mumis buvo suderinta viskas telefonu. Jei tik sugebėsime, priimsime visus pacientus. Džiaugiuosi, kad vaikai mažai serga, tai ir apkrovimas nedidelis. Mūsų skyrius taip pat nedidelis. Gyvename susispaudę, patalpas dalinamės su Slaugos skyriumi, – sakė medikė.

Ji patvirtino, kad Šilalės ligoninėje buvo gydomas vaikas, sergantis sunkesne koronaviruso forma, bet situacija pagerėjo praėjus parai po hospitalizacijos.

– Paprastai vaikai serga lengva ar besimptome viruso forma. Didžioji dauguma gydosi ambulatoriškai, – sakė pašnekovė.

 Atidarys spalį

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas D.Masiulionis patikino, kad medicinos paslaugų teikimas gyventojams nenutrūks.

– Jei koronavirusu sergančių pacientų padaugėtų, vaikams ligoninėje visą parą bus teikiamos asmens sveikatos būtinosios pagalbos, stebėjimo ir dienos stacionaro paslaugos. Tam numatytos patalpos ligoninės Priėmimo, Ambulatorinės reabilitacijos, Akušerijos-ginekologijos skyriuose, priklausomai nuo teikiamų paslaugų poreikio ir vaikų amžiaus, – sakė gydytojas.

Jei pavyks išvengti koronavirusu sergančiųjų antplūdžio, Vaikų ligų skyriaus darbą planuojama atnaujinti spalį. Tuomet jau bus baigtas įrengti naujajame korpuse veiksiantis Geriatrijos skyrius.

– Šiuo pereinamuoju laiku mažieji pacientai, kuriems būtinas gydymas ligoninėje, pagal tėvų pageidavimą bus transportuojami į artimiausias ligonines Šilalėje, Jurbarke ar Klaipėdos vaikų ligoninės skyrius. Vaiko pervežimu rūpintis tėvams nereikės. Ir dabar, jei negalime suteikti reikiamų paslaugų, vežame vaikus tiek į Kauną, tiek į Klaipėdos ligoninę. Jei vaikui būtina skubi medicinos pagalba, į kitą miestą jį pervežti gali ir greitosios pagalbos automobilis, – informavo D.Masiulionis ir pabrėžė, kad transportuojant mažuosius ligonius problemų neturėtų kilti. – Naudodamasis proga, noriu padėkoti Vaikų ligų skyriaus slaugos personalui už supratimą ir pasiruošimą atlikti sunkias pareigas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą