Ligoninė vėl ruošiasi statyboms: atnaujins Reanimacijos skyrių

Dalintis:

Prieš keletą dienų baigėsi Tauragės ligoninės skelbtas viešųjų pirkimų konkursas gydymo paskirties pastato kapitalinio remonto ir rekonstravimo darbų techninio projekto parengimui. Planuojama statyti priestatą reanimacijai ir dar kartą rekonstruoti Priėmimo skyrių.

Atnaujins 6 įstaigas

Tauragės ligoninė kartu su dar šešiomis šalies gydymo įstaigomis dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros vykdomuose „Regioninių sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūros modernizavimo siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą“ projektuose. Įgyvendinant šią priemonę investicijos bus skiriamos regioninio lygmens ligoninių skubiosios medicinos pagalbos ir reanimacijos skyriams modernizuoti, siekiant užtikrinti įstaigų pasirengimą ekstremaliųjų situacijų atvejais teikti kokybiškas ir saugias paslaugas.

Statys priestatą reanimacijai

Tauragės ligoninei numatyta skirti iki 2,08 milijono eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų ir iki 438 tūkstančių eurų valstybės biudžeto lėšų. Infrastruktūros modernizacijai, pasak ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, ligoninės pinigų neprireiks.

– Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius turi atitikti naujus Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, todėl planuojamas naujas priestatas, kuriame ir įsikurs skyrius. Priestatas numatytas virš Geriatrijos skyriaus. Kol kas turime numatytą sumą pinigų, skirtų tik rangos darbams. Apie įrangą ir baldus šiame etape nekalbama. Ta pinigų suma skirta ne tik Reanimacijos, bet ir Skubiosios pagalbos skyriaus modernizavimui, – sakė ligoninės vadovas.

Geriatrijos korpuso statybos darbai Tauragėje prasidėjo 2020-ųjų rugpjūtį, oficialiai skyrius atidarytas pernai, šiuo metu jame jau teikiamos geriatrijos paslaugos regiono gyventojams.

– Darbus vykdysime etapais. Pradėsime nuo Reanimacijos skyriaus statybos darbų. Pagal nustatytus reikalavimus neįmanoma skyriaus palikti dabartinėse patalpose, todėl bus statomas priestatas, – sakė vadovas, bet prognozuoti, kada bus pradėti ir baigti statybos darbai, nesiėmė.

Europos Sąjungos investicijų internetiniame puslapyje skelbiama, kad darbai turi būti baigti iki 2024 metų pabaigos. Numatyta galimybė juos pratęsti, bet terminas, kuriam laikui, nenurodytas.

Kas keisis

Pirminiuose statybos darbų dokumentuose numatyta, kad aukštinant gydymo paskirties pastato priestatą, kertant stogo perdangos dalį bus pratęsiama laiptinė ir lifto šachta. Šalia laiptinės ir lifto projektuojamas koridorius. Gydymo patalpos aukšte virš Geriatrijos skyriaus bus skirstomos į „švarias“ ir „nešvarias“ – infekuotiems pacientams. „Švarioje“ zonoje bus įrengiamos intensyviosios terapijos palatos, numatant septynias pacientų lovas ir slaugytojų postą. „Nešvarioje“ zonoje numatomos trys infekuotų pacientų lovos, slaugytojų postas. Taip pat projektuojami sanitariniai mazgai, gydytojų, slaugytojų kabinetai, pagalbinės ir kitos patalpos.

Dar kartą modernizuos Skubiosios pagalbos skyrių

Pernai Tauragės ligoninėje buvo modernizuotas Skubiosios pagalbos skyrius, bet, pasak direktoriaus, jis jau neatitinka naujų ministerijos reikalavimų.

– Prasidėjus karui Ukrainoje, pasikeitė ekstremaliųjų situacijų reikalavimai regioninėms ligoninėms. Įtaką pakitimams turėjo ir COVID-19 pandemija. Kai išplėtėme ir sutvarkėme Priėmimo skyrių, jis pilnai atitiko reikalavimus, bet gyvenimas eina į priekį, keičiasi ir sveikatos politika. Po skyriaus renovacijos turėsime atskirus izoliatorius Priėmimo skyriuje, atskirus įėjimus srautams valdyti. Nesinori visos ligoninės paversti statybų aikštele, todėl darbus vykdysime ne visus iš karto, – apie laukiančius pokyčius informavo ligoninės vadovas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą