fbpx

Liko įkalinti savo kiemuose

Dalintis:

Tauragės savivaldybės taryba priėmė sprendimą ir leido šiemet nebaigti Sodybos gatvės asfaltavimo darbų. Gyventojai piktinasi – paliktais arimais pas juos nevažiuoja net skubiosios pagalbos automobiliai. Valdžios paguoda menka – prašo pakentėti.

Valdžia pataikauja verslui?

Praėjusią savaitę Sodybos gatvės kelkraščiuose darbininkas sėjo žolę. Didžiojoje gatvės dalyje jau paklotas naujas asfaltas ir gatvės gyventojai džiaugiasi – pagaliau jiems nebereikia klampoti per purvus. Tiesa, darbai čia sklandžiai nevyko. Gyventojai ne kartą į pagalbą kvietėsi žurnalistus. Čia gyvenantis ponas Antanas birželį skundėsi, kad molyje klimpsta lengvieji automobiliai, o neįgaliam daugiau nei 130 kilogramų sveriančiam žmogui atsisako padėti medikai – iki ligonio nei prieiti, nei privažiuoti. Istorija kartojasi – dabar pagalbos šaukiasi dviejų sodybų savininkai. Nepabaigus gatvės asfaltavimo darbų, jų namai liko lyg tarp dangaus ir žemės – vienintelis kelias išraustas ir galimybės namo patekti neturi ne tik gyventojai, bet ir atvažiuoti greitoji.

– Man paprasčiau. Išardžiau dalį tvoros ir dabar įvažiuoju iš Eglių gatvės. Tačiau šalia gyvena ligota moteris, jos namai ir pėsčiomis sunkiai pasiekiami. Mūsų žmonėmis nelaiko. Bent jau būtų pranešę, kad darbai sustos. O dabar nei laiško, nei kokios kitos žinios. Esame įkalinti savo pačių namuose ir dėl ko? Todėl, kad valdžiai rūpi tik verslas ir jie šoka vos pamatę pinigus, – kalbėjo Sodybos gatvės gyventojas rodydamas išverstą savo kiemo tvorą.

Vyras tikino, kad darbai sustojo ne veltui. Jis mano, kad valdžia pataikauja stambiam verslui.

– Kitoje Tilžės plento pusėje vyksta statybos darbai. Girdėjome, kad ten bus įkurta stambi įmonė ir dabar visus vietinius valdininkus šokdina. Kol nepasistatys, tol mes be kelio būsime. Ar tai normalu? – klausė tauriškis.

Tokia Sodybos gatvė liks iki kitų metų. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Jaunimas krepšinio aikštelę aplenkia

Be privažiavimo prie aptvertos krepšinio aikštelės liko ir vietos jaunimas.

– Anksčiau čia atvažiuodavome automobiliais. Kiekvieną vakarą susirinkdavome pažaisti krepšinio. Galėtume ir dabar, oras dar leidžia sportuoti lauke, bet iki aikštelės nebent pėstute per žolę bristi reiktų, – pasakojo su draugais teritoriją apžiūrinėjantis Armandas.

Pasak tauragiškio, dabar su draugais jis laiką leidžia tiesiog mašinų stovėjimo aikštelėje prie Taurų kultūros namų.

– Anksčiau sportavome, o dabar atvažiuojame, pasileidžiame muziką ir saulėgrąžas valgome. Girdėjau, kad tik po metų privažiavimą sutvarkys. Kai buvo šilčiau, eidavome pėsčiomis, bet neštis aprangą, rankšluosčius, kamuolius, grotuvą nepatogu. Kad bent vieną automobilį arčiau eitų atsivaryti, nieko nesakytume, – kalbėjo jaunuolis.

Darbai nutraukti dėl naujų statybų

Savivaldybės tarybos narius Statybos skyriaus vedėjas Faustas Sragauskas dar vasarą užtikrinęs, kad šiemet bus sutvarkytos visos asfaltuoti pradėtos miesto ir Taurų gatvės, sprendimą pakeitė spalį.

– Niekas neaišku dėl Sodybos gatvės. AB „Lytagra“ negavo leidimo statyboms todėl liko 110 metrų kelio dalis neasfaltuota. Mūsų tikslas – pabaigti tvarkyti didžiąją kelio atkarpą ir ją atidaryti eismui, – spalį savivaldybės tarybos narius informavo skyriaus vedėjas, bet nutylėjo, kad dėl tokio sprendimo dviejų sodybų šeimininkai lieka įkalinti savo pačių kiemuose.

Pasak F.Sragausko, AB „Lytagra“ planuoja vykdyti darbus Sodybos gatvėje. Ji, gavusi leidimą statybai, jungsis prie inžinerinių tinklų, esančių Sodybos ir Eglių gatvės sankryžoje.

„Tauragės kurjerį“ pasiekė ne tik gyventojų, bet ir vienos statybų bendrovės vadovo skundas dėl nesutvarkytos kelio dalies. Vyras tikino – taip nuolaidžiauti verslui neetiška.

– Man labai įdomu, kas būtų, jei kitoje kelio pusėje statybos darbus būtų pradėjęs eilinis Jonas. Esu beveik 100 procentų tikras – taryba asfaltavimo nebūtų stabdžiusi, o paprastam žmogui būtų užkirstas kelias įsivesti komunikacijas. Taip negalima. Jei daromos nuolaidos vienam verslui, turi būti atitinkamos ir kitiems, – įsitikinęs Tauragės verslininkas.

Nevažiuoja net greitoji

Labiausiai šioje istorijoje nukenčia viena gyvenanti tauragiškė Marijona Laurinaitienė. Garbaus amžiaus moteris sako, kad pas ją net negali atvažiuoti greitoji.

Marijona Laurinaitienė dėl užsitęsusių asfaltavimo darbų nei pati išeina į gatvę, nei greitoji važiuoja iki jos. Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

– Gyvenu čia jau 20 metų. Kai atsikrausčiau, kelias visai geras buvo. O dabar blogai. Esu ligonė, žingsnio nežengiu iš kambario. Dukra dirba, kai gali, atvažiuoja, nuveža pas gydytojus, o dabar ir ji privažiuoti negali. Kai nelyja, ji dar kažkaip privažiuoja mašiną laužydama arčiau, mane nusiveda, o kai palyja, čia neįmanoma nei įvažiuoti, nei įeiti. Bent jau būtų kas atėjęs, pasakęs, kad čia taip bus. Bet kam paprastas žmogus rūpi, niekam, – apmaudžiai kalbėjo Marijona.

Moteris tikina, kad tokia klampynė aplink sodybą telkšo jau beveik metus.

– Sakėm ir seniūnijai, ir savivaldybei. Niekas nereaguoja. Nors būtų padarę kelią į Pušų gatvę įvažiuoti, vis geriau. Greitoji ir ta neatvažiuoja. Nejaugi dabar tik skraidyti reikia išmokti, – graudinosi senolė ir tikino, kad geriau jau senas žvyruotas, bet išvažiuojamas kelias būtų likęs. – Ateina seselė lašelinių pastatyti, samdau žmogų. Būtų kelias geras, į polikliniką nuvežtų.

Parūpino žvyro

Statybos skyriaus vedėjas F.Sragauskas penktadienį užtikrino, jog jau pasirūpino, kad tarp žemės ir dangaus be privažiavimo likusi sodyba būtų išgelbėta.

– Buvau pats nuvažiavęs su lengvąja mašina ir patikrinau, ar darbininkai kiek sutvirtino įvažiavimą į sodybą. Yra papiltas žvyras ir dabar jau tikrai privažiuos ir greitoji, ir artimieji. Kitos atkirstos nuo kelio sodybos šeimininkai pasidarė įvažiavimą į kiemą iš Eglių gatvės. Jiems apsunkinimo taip pat nebėra. Labai prašau šių dviejų namų savininkų kiek pakentėti. Galėjome nutiesti asfaltą, bet nesinorėjo visko padaryti ant durniaus, juk kai įmonė vesis inžinerinius tinklus, tą asfaltą išdraskys, – sakė F.Sragauskas.

Jis tikisi, kad kelio tiesimo darbai bus baigti kitąmet.

– Atsižvelgiant į tai, kad įmonė dar nėra gavusi leidimo statybai, planuojama, kad gatvės sutvarkymo darbai bus baigti iki 2022 m. birželio,– informavo F.Sragauskas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą