fbpx

Maisto ir veterinarijos tarnyba: maisto kokybei karantinas – ne išimtis

Dalintis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamentas praneša ir karantino metu nenutrūkstamai vykdantis funkcijas, susijusias su maisto saugos užtikrinimu, vartotojų skundų nagrinėjimu, importo ir eksporto kontrole, tačiau primena, kad laikantis saugumo reikalavimų gyventojai konsultuojami tik nuotoliniu būdu.

Laboratorinė maisto produktų ir jų žaliavų kontrolė karantino metu išlieka viena svarbiausių. Šiuo laikotarpiu VMVT Tauragės departamento specialistai atrinko per 60 maisto mėginių, iš kurių 8 paukštienos mėginiuose rasta salmonelių. VMVT Tauragės departamento direktoriaus sprendimu šių produktų tiekimas į rinką uždraustas.

VMVT Tauragės departamento specialistai šiuo laikotarpiu vykdo tikslines patikras ir vertina, ar maistu prekiaujančios įmonės tinkamai laikosi galiojančių nurodymų bei draudimų. VMVT Tauragės departamento inspektoriai vykdė tikslinius patikrinimus, kaip karantino reikalavimų laikomasi viešojo maitinimo ir prekybos įmonėse. Patikrintos 84 viešojo maitinimo įstaigos. 40 proc. tikrintų kavinių ir valgyklų nustatyta pažeidimų. 93 tikrintose prekybos įmonėse pažeidimų nustatyta 45 proc. Dažniausi pažeidimai – prie įėjimo į prekybos vietas nepateikta informacija pirkėjams dėl lankytojų asmens higienos reikalavimų laikymosi, pirkėjams nesudarytos rankų higienos ar dezinfekcijos sąlygos, nevertinama darbuotojų sveikata, nesilaikoma privalomo saugaus atstumo.

VMVT Tauragės departamentas rekomenduoja prekybos ir viešojo maitinimo įmonių atsakingiems asmenims paskirti darbuotojus, kurie užtikrintų lankytojų srautų valdymą, apsauginių veido kaukių dėvėjimą, rankų dezinfekavimą, dažnai liečiamų paviršių valymą ir dezinfekavimą bei kitų reikalavimų vykdymą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą