Maisto ir veterinarijos tarnyba stojo ginti šmeižiamus pavaldinius

Dalintis:

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento pareigūnams į dienos šviesą pradėjus traukti nelegalius šunų ir kačių veislynus, jų savininkai, netekę pajamų šaltinio, netveria pykčiu. Tarnyba, gindama savo darbuotojus, dėl viešo šmeižimo ir orumo žeminimo kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Supyko dėl paimtų šunų

„Siekdama apsaugoti savo darbuotojus nuo galimai neteisėtų veiksmų prieš juos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą dėl valstybės tarnautojų viešo šmeižimo, asmens vardo ir orumo žeminimo bei kitų veiksmų. Prašome įvertinti pateiktą informaciją ir nustačius asmenų neteisėtus veiksmus, patraukti juos teisinėn atsakomybėn“, – „Tauragės kurjerį“ informavo VMVT.

VMVT surinkti duomenys leidžia įtarti, kad galimai neteisėtus veiksmus atlieka asmenys, kurių atžvilgiu VMVT Tauragės departamento inspektoriai vykdė administracinių nusižengimų teiseną ir kurie buvo patraukti administracinėn atsakomybėn dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir gyvūnų augintinių verslinio veisimo veiklos, neturint tam leidimų, ar kurių atžvilgiu pagal VMVT Tauragės departamento perduotą medžiagą policija inicijavo ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Pasak VMVT atstovo spaudai Rosvaldo Gorbačiovo, tarnybos inspektoriai atlieka labai svarbų valstybei ir visuomenei darbą, todėl siekiama, kad jie tą darytų drąsiai, profesionaliai ir principingai.

Siūlė kyšį

Viena nukentėjusiųjų VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė sako, kad daug negražių dalykų prirašyta ir „Youtube“ kanale ir feisbuke bei kitose viešose erdvėse.

– Tie, kurie pridarę daugiausiai, daugiausiai ir rėkia. Šmeižtą skleidžia asmenys, iš kurių buvo paimti neteisėtai dauginami ir netinkamomis sąlygomis Tauragėje, Dainavos gatvėje, Tauragės rajone Meldiklaukių kaime, taip pat Jurbarko rajone laikyti šunys. Esame kaltinami, kad juos reketuojame, kad pavogėme jų šunis, įvairius daiktus. Esame kaltinami net papirkimu, nors žmogus iš Dainavos gatvės kaip tik siūlė lyg 200 ar 300 eurų kyšį, gerai sumos nepamenu, bet jo neėmėme. Informavome VMVT Tauragės departamentą dėl bandymo papirkti, todėl jie dar labiau supyko. Dėl įžeidinėjimų patikrinimų metu į policiją nesikreipėme. Su kolege Sandra patikrinimų metu buvome išvadintos bjauriausiais necenzūriniais žodžiais, – pasakojo A.Stumbrienė.

VMVT Tauragės departamento specialistės. TK archyvo nuotrauka

Pasak VMVT atstovės, jai ir kolegei buvo linkima numirti, užsikrėsti kokia nors liga. Inspektorės sako, kad pykčiui ir įžeidinėjimams jau yra užsigrūdinusios, tačiau šmeižto netoleruos. Mat skaudžiausia dėl artimų žmonių. Vaikai eina į mokyklas, jie taip pat gali nukentėti.

– Labai blogai jaučiamės. Į vaikus bado pirštais, sako, kad tavo mama – vagis. Negana to, mes važiuojame į įvairius kitus patikrinimus, ne tik veislynus, kur taip pat išgirstame: tavęs negalima įsileisti į vidų, nes tu – vagis. Vien tokiais pasakymais žaidžia, o kiti gal iš tiesų bijo. Teršiamas mūsų vardas, ne tik kaip darbuotojų, bet ir asmeninis orumas žeminamas, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo VMVT Tauragės departamento patarėja.

Aušra Stumbrienė Maisto ir veterinarijos tarnyboje dirba nuo 2014 metų, tačiau tokio šmeižimo ir agresijos masto dar nebuvo patyrusi. Gąsdinimai ir persekiojimai prasidėjo rugsėjo 5-ąją.

– Buvo bandyta įeiti į mano namų kiemą, atidaryti namų vartus. Fotografavo mano šunis. Rašė melagingus pareiškimus policijai. Kaltino, kad pavogėme brangius gultus, pledus, bet nepagalvojo, kad patikrinimų metu viską filmavome, fotografavome, todėl užfiksuota, kokie daiktai ten buvo. Apie tai, kuo mes kaltinamos ir kokio atsako sulaukiame, galėčiau pasakoti dvi dienas, – sakė pašnekovė.

Prireikė medikų pagalbos

Kaip gyventi, kai darosi tokie dalykai? A.Stumbrienė neslepia – jai prireikė medikų pagalbos ir vaistų. O kolegė pasiprašė atostogų – persekiojimai ir šmeižtas tapo nebepakeliami, inspektorės bijo dėl savo ir vaikų ramybės ir net kreipėsi į vietos policiją pagalbos.

– Džiaugiuosi, kad mūsų tarnyba sureagavo ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Manęs neišgąsdins ir toliau dirbsiu savo darbą. Baisu tik dėl artimųjų ir savo pačios šunų, – nuogąstavo VMVT Tauragės departamento atstovė.

Anot A.Stumbrienės, žmonės, iš kurių buvo paimti šunys, labiausiai sielvartauja praradę pajamų šaltinį, nes kalba tik apie pinigus.

K.Patašius: „Neleisiu, kad įžeidinėtų“

VMVT Tauragės departamento direktorius Kęstutis Patašius tvirtina, kad tokių atvejų netoleruos, apie skleidžiamą šmeižtą jis informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kuri ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Per 20 darbo metų tokių atvejų, kad prireiktų kreiptis į teisėsaugą, anot K.Patašiaus, nepasitaikė. Esą būna, kad žmonės patikrinimų metu ar po jų pasikarščiuoja, nesusivaldo, įžeidžia darbuotojus, tačiau retai.

– Būna, kad žmonės pakelia balsą, tačiau dažniausiai pavyksta pasikalbėti, išaiškinti reikalavimus. Aš asmeniškai nesu patyręs tokio agresyvaus elgesio. Kaip įstaigos vadovas neleisiu, kad įžeidinėtų mūsų pavaldinius. Mūsų darbuotojai mokomi, kaip elgtis įvairiose situacijose, kaip reaguoti, kaip bendrauti su žmonėmis. Nemanau, kad mūsų pareigūnų elgesys galėjo iššaukti tokias reakcijas. Tai daroma tendencingai, norint pažeminti ne tik tų pareigūnų, bet ir mūsų tarnybos vardą. Tikrai to netoleruosiu, – sakė VMVT Tauragės departamento vadovas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą