Mašinos niokoja kapavietes

Dalintis:

„Kaskart važiuodama aplankyti šeimos kapavietę nerimauju, nejau rasiu sugadintą. Ne kartą kreipiausi į seniūniją, tačiau ši problemos nesprendžia“, – žurnalistei skundėsi tauragiškė Lina. Jos lankoma kapavietė yra senose miesto kapinėse prie posūkio, kuriame neišsitenka paminklus gaminančių įmonių mašinos.

Praėjusią savaitę Lina prie šeimos kapo, senose miesto kapinėse Sandėlių gatvėje, rado išverstą betoninį stulpelį ir ant paties kapo užkritusį seną krūmą bei betono likučius – greičiausiai, šie iškrito iš pravažiuojančios mašinos. Pernai buvo sugadinta kapo granitinė tvorelė, o dabar gali bet kas paimti ir nusinešti visą plokštę. Sutvarkyti granitinę tvorelę, pasak Linos, jai atsieis apie pusantro šimto eurų.

Tauragiškė Lina sakė, kad pro jos šeimos kapą, kuris yra pat prie posūkio, važinėja paminklų gamintojai ne tik lengvosiomis mašinomis, bet sunkvežimiais. Nuvykus į kapines Lina rodė ir kito kapo suskaldytą granitinę tvorelę.

– Negaliu tvarkyti antkapio, nes sumokėsiu, sutvarkys ir vėl išlaužys. Šiame posūkyje reikia pastatyti rimtus apsauginius stulpus, kad mašinos nekliūtų už kapų, tačiau nei kapines eksploatuojantys „Dunokai“, nei miesto seniūnija nesiima spręsti problemos, – pasakojo Lina. Pernai gegužę, kai buvo nulaužtas kapo tvorelės kampas, Lina kreipėsi ir į policijos komisariatą.

– Policija pranešė, kad skundas užregistruotas, tačiau daugiau jokios informacijos negavau. O seniūnija pasiūlė pačiai įsibetonuoti apsauginius stulpus. Turėčiau samdyti žmones ir jiems mokėti už medžiagas ir darbus. Turi būti kažkokia tvarka ir taisyklės, negaliu pastatyti, kur pati užsimaniusi, – piktinosi tauragiškė.

Daivos Žebelienės nuotrauka

„Dunokų“ bendrovės direktorius Stanislovas Štangvaltas patikino, kad ši situacija jam žinoma. Anot jo, uždrausti važiuoti transportui į kapinių teritoriją jis negali. Pernai savivaldybės Saugaus eismo komisija nepritarė ženklų, draudžiančių važiuoti į kapines, pastatymui.

– Jei seniūnija skirtų lėšų, prie posūkio įrengtume atitvarus, – sakė S.Štangvaltas.

„Dunokų“ vadovas neslėpė, kad sukontroliuoti visus įvažiuojančius nepaprasta: vartai į kapines ne vieni, paminklus statantys žmonės dirba ir po darbo valandų.

– Kai kuriems trūksta kultūros. Ir ne tik paminklų gamintojams. Galim užrakinti vartus, tuomet pasipils skambučiai, kad negali įvažiuoti. Juk ir laidotuvės vyksta, – pasakojo pašnekovas.

Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus sakė, kad moteris dėl šios problemos jį atakuoja jau metus. Seniūnas neslepia, kad jai pasiūlė savo lėšomis pasidaryti ir įsibetonuoti apsauginius stulpelius. Ž.Majus atvirauja, kad su šia problema susiduria ne ji viena.

– Abejoju, ar seniūnija, pastačiusi apsauginius stulpus, nesulauks priekaištų, kad jie negražūs. Visiems įtikti sudėtinga, – sakė seniūnas.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą