Maudytis Skaudvilės tvenkinyje nerekomenduojama

Dalintis:

Prasidėjus vasarai, o tuo pačiu ir maudymosi sezonui, atliekami maudyklų tyrimai, kurie kartojami kas dvi savaites. Šią savaitę paskelbta, kad Skaudvilės tvenkinio vandenyje maudytis nerekomenduojama.

Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad liepos 14 dieną Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai paėmė mėginius iš Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos ir Skaudvilės tvenkinių. Atlikti mikrobiologiniai tyrimai parodė, kad Skaudvilės tvenkinys nėra saugus maudynėms.

Tyrimo metu nustatyta, kad Skaudvilės tvenkinio vandenyje žarninių enterokokų aptikta daugiau nei nustatyta higienos normose. Todėl gyventojams patariama šiame vandens telkinyje nesimaudyti.

Skelbiama, kad artimiausiu metu šio tvenkinio vanduo bus papildomai tiriamas.

Kituose Tauragės rajono vandens telkiniuose, kur yra oficialios maudyklos, taršos rodikliai neviršijo normų. Todėl juos maudytis saugu. Informuojama, kad ir nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, plastiko, gumos ir kitų atliekų vandens paėmimo vietose nenustatyta. Jūros upės, Draudenių ežero, Balskų, Keramikos tvenkinio maudyklų vandens kokybė atitinka nustatytą normą, maudytis galima.

Prasti tyrimų rodikliai ir gretimame Šilalės rajone. Šilalės visuomenės sveikatos biuras skelbia, kad maudytis nerekomenduojama Balsių ir Nevočių tvenkiniuose – ir ten aptikta daugiau nei higienos normose numatyta žarninių enterokokų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą