fbpx

Medelyno gyventojai meldžiasi, kad nelytų

Dalintis:

Žinote, kaip vos palijus į darbus važiuoja Medelyno gatvės gyventojai? Šoka į guminius batus, nubrenda iki mašinos, ten persiauna ir tik taip sausomis kojomis pasiekia kelionės tikslą. Atgal panašiai. Ir taip jau metų metais. O štai netoliese esančiai Šaltalankio gatvei, kurioje vos vienas namas, valdžia be skrupulų atseikėjo apie 300 tūkst. Eur. Žmones piktina ne balos, o neteisybė.

Jaučiasi kaip Venecijoje

Papušynės kaime, visai prie pat Tauragės (šią gyvenvietę tauragiškiai nuo seno vadina medelynu), gyvenanti Renata Jankauskienė „Tauragės kurjerio“ redakcijai rašo: „Gyvenu ten 14 metų, kol nebuvo asfalto, dalis vandens laikėsi kelio duoėse. Dabar vanduo nuo asfalto kaip nuo žąsies bėga mums į sklepus, ten, kur stovi pečiai. Atsakomybės dėl to kratosi visi, pati esu darbe ir meldžiuosi, kad nelytų, nes neaišku, kiek vandens subėgs, ar užteks guminių batų išbristi, o gal pečius patvins? Sienose matosi potvynių žymės ir kiek pakyla vanduo. Ten laikome malkas…“

Moteris atsiuntė socialinėje erdvėje paviešintą filmuotą medžiagą, kur apie neįveikiamą problemą kalba su sarkazmo gaidele: „Gyvenu Venecijoje. Jei norite į svečius, tai tik su valtimi ir su žvejybiniais batais. Taip fainai gyvename, kai palyja, ir tai tęsiasi 14 metų. Taip vyksta asfaltavimo darbai Tauragėje, nėra lėšų sutvarkyti, graudu… Už ką mes mokame mokesčius? Vakar, kurdama pečių, dainavau: plaukia žąselės per ežerėlį, gir gir, gar gar, per ežerėlį. Šiandien jaudinuosi, ar neužtvino pečius“.

Savo patirtimi dalijasi ir Loreta Kivilienė: „Kažkada pavasario naktį šėlo liūtis, pabudę ryte savo ir kaimynų namus pamatėme lyg į Veneciją perkeltus. Viskas skendėjo vandeny. Gandras įsibridęs išrinko sudygusius žirnius, agurkus iš daržų… Šiltnamis priminė dengtą baseiną. Iškviestas seniūnas siūlė patiems įsirengti naujus drenažus, mat senieji seniai užlūžę“.

Medelyno gatvė. Laimos Statkienės atsiųsta nuotrauka

Ieško dokumentų

Papušynės kaime gyvenanti Laima Statkienė pasakojo, kad jos kaimynė šildymo katilą pastatė ant dviejų eilių plytų, kad jo neapsemtų iš gatvės į kiemą sutekantis ir per pamatus į rūsį patenkantis vanduo. Be to, namą apsemiantis vanduo kaskart vis labiau ardo jo pamatus. Pasak L.Statkienės, kita kaimynė išvažiuoja iš kiemo mūvėdama guminius batus, išlipusi brenda per balą uždaryti vartelių ir įsėdusi į mašiną persiauna. Iš daugiabučio išeidami žmonės brenda su guminiais per balą, o šunis į kiemą neša ant rankų. Privačiuose kiemuose telkšo apie 3 metrų pločio balos.

Pasak Laimos, didžiausia problema, kad asfaltuojant gatvę neįrengta lietaus kanalizacija, o gatvės nuolydžiai nukreipti į kiemus. Moteris teigia iš Mažonų seniūnijos vis prašanti gatvės asfaltavimo dokumentų, nes nori išmatuoti gatvę ir įsitikinti, ar viskas buvo padaryta taip, kaip buvo suprojektuota. L.Statkienės teigimu, seniūnija vis teisinasi neturinti lėšų. Moteris svarsto – kaip būtų gerai, kad Medelyno gatvė būtų priskirta miestui – juk Tauragės riboženklis pastatytas toliau už gyvenvietės: gal tada jais pasirūpintų.

– Mes stebimės, kodėl asfaltuojant Medelyno gatvę apie 6 metrų atkarpa, jungianti šią gatvę su Šilalės gatve, taip ir liko neasfaltuota, – galvą kraipė L.Statkienė. – Niekas mums tų dokumentų neparodo. Abejoju, ar galėjo asfaltavimo darbus priduoti be lietaus kanalizacijos. Kam investavo pinigus į Šaltalankio gatvę, juk jie turėjo per medelyną labai puikią gatvę. O mums neturėjo lėšų 6 metrų pabaigti išasfaltuoti. Seniūnas mums sakė susidėti 5 tūkst. Eur ir patiems pasikloti asfaltą. Įdomūs reikalai. Norime, kad sutvarkytų Medelyno gatvę, kad vanduo nebėgtų į kiemus ir rūsius.

Laima Statkienė pasakojo ir apie tai, kaip varstė įvairių įstaigų duris prašydama ties gyvenviete įrengti pėsčiųjų perėją per Šilalės gatvę ir saugos salelę. Moteris sako net parengtą projektą mačiusi, o dabar jis pradingęs.

Medelyno gatvė. Laimos Statkienės atsiųsta nuotrauka

– Meras sakė, kad tokio projekto nėra ir jis jo nematė. Jis tik dabar iš mūsų sužinojo apie Medelyno gatvę. Kaip vaikams ryte pereiti šitokio judrumo gatvę? Medelyno gatve atėję prie Šilalės gatvės kitoje kelio pusėje matome besitęsiančius atitvarus – tai kaip ją kirsti? Mūsų pusėje nėra nei šaligatvio, nei pėsčiųjų tako. O kokiu greičiu laksto mašinos! Geriau jau grąžintų radarą, kurį panaikino. Policija įsigijo mobilų radarą, bet aš jo mūsų gale nematau, – problemą išsakė L.Statkienė. –  Nenuleisim rankų, prašysim tuos projektus mums parodyti.

Ar tvarkys, neatsakė

Pasak Mažonų seniūnijos seniūno Jono Samoškos, Papušynės gyvenvietėje namus kadaise statė Tauragės miškų urėdija, kuri seniūnijai neperdavė jokių dokumentų, todėl neaišku, ar yra ten nutiesti nuotekų tinklai. Seniūnas svarsto, gal senų laikų techninį projektą urėdija turėtų, ir sako žinantis, kad šios gatvės namai stovi aukštėliau, o pati gatvė – šiek tiek žemiau, todėl lietinguoju laikotarpiu vanduo ir telkšo, nes jam nėra kur nutekėti.

– Pasikeitus įstatymui, reikalingi techniniai projektai, o prieš 5–10 metų jų nereikėjo. Remontuojant gatvės atkarpą, būdavo apskaičiuojama tik sąmata. Medelyno gatvė buvo duobėta, žmonių prašymu ten buvo paklotas tik išlyginamasis asfaltbetonio sluoksnis, jis daug nekainavo, – kalbėjo seniūnas. – Ten sudėtinga įrengti vandens nutekėjimą: mažas atstumas, šalia tvenkinys, visur ten vanduo „kaip akis“ laikosi, nes ta dalis žemiau, nėra kur čia pat nuvesti. Reikėtų nukreipti į visai kitą kanalą. Vietiniai gyventojai, tarp jų gal yra inžinierių, galėtų ateiti su pasiūlymais, o ne tik emocingai kalbėti. Šitą problemą reikia spręsti savivaldybės lygiu.

Jonas Samoška supranta, kad žmonės pyksta, kai vanduo teka į rūsius. Pasak jo, tvarkydami savo valdas jie nederina vieni su kitais: bortus įsirengia, klodami trinkeles jas iškelia, todėl kaimyno kiemas tvinsta.

– Reikia galvoti, kur vanduo nutekės. Anksčiau to nebūdavo. Gal ten yra koks drenažas, gal jis užsinešęs, aš nežinau, nes dokumentų neturime, – kalbėjo J.Samoška. – Pagal įstatymą visos nuovažos yra pagrindinio kelio statiniai, todėl 6–9 metrų likusią žvyruotą atkarpą turi išasfaltuoti Kelių direkcija savo lėšomis. Vykdytas projektas sustabdytas, kada jis bus tęsiamas – neaišku. O pėsčiųjų perėją ir saugos saleles ties gyvenviete planuota įrengti. Tačiau jau ne vienas dešimtmetis praėjo, kai ten turėjo būti sutvarkyta. Medelyno gatvei reikia kapitalinio remonto, ją įtrauksime į naują asfaltuotinų kelių sąrašą ir teiksim savivaldybei. Nežinau, ar kitais metais bus paimta jų problema – seniūnijoje daug tokių gatvių ir žmonės laukia.

Savivaldybės atstovo spaudai Kasparo Bertašiaus teigimu, Medelyno g. asfaltavimo darbai buvo atlikti maždaug prieš 10 metų, tačiau nebuvo įrengtos lietaus nuotekų komunikacijos. „Tauragės rajono savivaldybės administracija šios gatvės asfaltavimo projekto neturi, manome, kad tuo metu Medelyno g. asfalto danga buvo atnaujinta po inžinerinių tinklų remonto ar plėtros, o ne vykdant darbus pagal techninį projektą. <…>“. Medelyno g. nėra įtraukta į tvarkomų gatvių eiliškumo sąrašą, todėl šios problemos išspręsti greitu metu nepavyks“, – rašo K.Bertašius. Dėl neasfaltuotos dalies esą tariamasi su Kelių direkcija.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą