fbpx

Medžioklės specialistai: šaudyti gyvenamojoje teritorijoje būtų nesaugu

Dalintis:

Spalio 5-osios „Tauragės kurjeryje“ rašėme apie šernų medžioklę Oko miške ir Joniškės sodų gyventojo skundus dėl pridarytų nuostolių. Pastarasis užsiminė apie galimybę sumedžioti knyslius gyvenamojoje teritorijoje, gavus specialų leidimą. Aplinkos apsaugos departamentas patikino, kad tokia medžioklė būtų nesaugi.

Joniškės sodų gyventojas „Tauragės kurjerį“ tikino, kad Tauragės mieste medžiotojų išbaidyti šernai iškniso Joniškės sodus. „Tauragės kurjerio“ pašnekovas prisistatė esąs medžiotojas ir sakė, kad geriausias būdas atpratinti laukinius gyvūnus nuo brovimosi į gyvenamąsias teritorijas yra bent vieno jų sumedžiojimas ten, kur daro „nusikaltimą“. Medžiotojas sakė, kad taisyklėse yra speciali išimtis medžioti ir gyvenamojoje teritorijoje, jei gaunami specialūs leidimai – tai esą būtų veiksmingiau nei varyminė medžioklė.

Aplinkos apsaugos departamento specialistai patikino, kad išduodant leidimą varyminei šernų medžioklei Oko miške didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į žmonių saugumą.

„Kaip žinia, arčiau nei 200 m nuo gyvenamojo namo yra draudžiama šauti. Įvertinus visas aplinkybes (šabakštynu virtusią teritoriją, matomumą, gyvenamuosius namus ir kt.) buvo leista medžioti varant. <…> Atkreipiame dėmesį, kad nuvykus į vietą ir įsitikinus, kad draudžiamoje medžioti vietoje yra galimybė medžioti varant, išvada buvo išduota. Atsakant į tokio patyrusio medžiotojo pastabą dėl sumedžiojimo vietoje klausimą, norime pabrėžti, kad buvo svarstomi įvairūs variantai, modeliuojama situacija ir bendrai priimtas sprendimas dėl medžioklės išvarant šernus iš šios teritorijos. Kad išvengtume situacijų, kai gyvūnas gali pakenkti gyventojams – pavyzdžiui, jei šernas būtų sužeistas ir vidury dienos išbėgtų į miestą nesiorientuojantis ir agresyvus“, – atsakė Aplinkos apsaugos departamentas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą