Mieste atnaujinamos vaizdo kameros, atsiras ir greičio matuoklis

Dalintis:

Tauragės mieste atnaujinama vaizdo kamerų sistema, vienur keičiamos senos, kitur montuojamos naujos. Viena jų – Jovarų mikrorajone, prie bendruomenės įrengtos vasaros estrados. Kai kurios vaizdo kameros buvo nekeistos nuo 2007 metų.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybė, naujos vaizdo kameros įrengiamos Jovarų mikrorajone, Laisvės ir Liepų gatvių, taip pat Dariaus ir Girėno bei Bernotiškės gatvių sankryžose. Laisvės ir Liepų gatvių sankryžoje naujoji vaizdo stebėjimo kamerų sistema atsieis 1724 eurus, Dariaus ir Girėno bei Bernotiškės gatvių sankryžoje  – 1440 eurų.

Vaizdo kameros atnaujinamos Gedimino g. ir J.Tumo-Vaižganto g., Vasario 16-osios g. ir Bažnyčių g. sankryžose, Dariaus ir Girėno gatvės sankryžose su Vasario 16-osios, Respublikos gatvėmis.

„Naujos kameros pakeis senąsias nusidėvėjusias kameras, kurios buvo įrengtos 2007 m. Dalis kamerų pakeistos ir jau veikia, dalis montuoti bus užbaigtos ir pradės veikti iki mėnesio galo“, – pranešė savivaldybė.

Atnaujintų kamerų su įrengimu kaina siekia 976, 1224 (dviejose sankryžose) ir 1472 eurus.

Kaip informavo Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, vaizdo stebėjimo kameros įrengtos 25 miesto vietose. Seniūnas sako, kad vaizdo kamerų plėtra vykdoma ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Pasak jo, bendruomenių atstovai prašo, kad būtų stebima kuo daugiau teritorijų, tačiau pirmiausia stengiamasi atnaujinti senąsias vaizdo kameras, tokias, kaip Bažnyčių gatvėje, kurios buvo įrengtos dar 2007 metais. Įrengti naujas atsieina kur kas brangiau, mat nemažai tenka pakloti vien už elektros kabelių įvedimą.

Vaizdo stebėjimo kamerų sistemą Tauragės mieste nuo 2008 metų prižiūri ir aptarnauja savivaldybės samdoma UAB „Televizijos komunikacijos“. Per mėnesį už visų taškų priežiūrą seniūnija šiai bendrovei sumoka iki tūkstančio eurų.

Vaizdo kamerų perduodamą vaizdą ekranuose stebi policijos komisariato budėtojai, tokia galimybė suteikta ir miesto seniūnui.

Dar viena vaizdo stebėjimo kamera-greičio matuoklis montuojama Dariaus ir Girėno gatvėje, prie vadinamojo Šimtmečio pastato, tačiau ši – Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu. Kaip informavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas Evaldas Tamariūnas, tai vienas iš 70-ies šiuo metu šalyje pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir dviejų rangovų pasirašytas sutartis montuojamų naujos kartos momentinių greičio matuoklių.

„Tai naujos kartos momentinis greičio matuoklis, kuris, be savo tiesioginių funkcijų – fiksuoti greitį, taip pat leis patikrinti techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą“, – patikslino E.Tamariūnas.

Šios įrangos kaina – per 48 tūkst. eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą