Mieste pastatyta dar 12 konteinerių tekstilei

Dalintis:

Tauragiškiai jau pastebėjo mieste sustatytus mėlynus konteinerius nebereikalingai tekstilei. Šiandien mieste tekstilei skirtų mėlynų ir pernai pirktų pilkų konteinerių yra per 20. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC) viliasi, kad tai išspręs miesto vaizdą gadinančių perpildytų konteinerių problemą.

Kaip informavo TRATC Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė, mieste pastatyta 12 naujų konteinerių tekstilei surinkti. Juos nupirko Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu kartu su 2019 metais nupirktais konteineriais mieste yra 23 konteineriai, skirti tekstilės atliekoms surinkti. Dar 7 tekstilės konteineriai stovi kaimiškosiose seniūnijose.

– Tauragėje pirmieji tekstilės konteineriai buvo sustatyti pernai. Pastebėjome, kad poreikis tokiems konteineriams didžiulis. Nespėjus išvežti tekstilės, konteineriai vėl greit pripildomi, žmonės deda atliekas ir ant žemės, – pastebėjo V.Krištopaitienė.

Anot TRATC‘o atstovės, tekstilės konteineriai mieste ištuštinami kas dvi savaites, tačiau vis dar pasitaiko ant žemės kraunamų maišų.

– Norėtųsi, kad to nebūtų, nes ant žemės paliktą maišą kas nors praplėšia, išmėto drabužius aplink. Taip teršiama aplinka, gadinamas miesto vaizdas, be to, šlapia ar užteršta tekstilė tinka tik šalinti sąvartyne. Tikimės, kad naujieji konteineriai mažins miesto taršą ir sudarys palankesnes sąlygas gyventojams atsikratyti nebereikalingos tekstilės, – viliasi V.Krištopaitienė.

Kaip informavo TRATC‘as, pernai Tauragės rajone buvo surinkta apie 27 tonas, o šiemet per 8 mėnesius jau 43 tonos tekstilės atliekų.

– Viename konteineryje vidutiniškai telpa apie 200 kg tekstilės. Renkama kas 2 savaites. Vieno apvažiavimo metu surenkamos 2,5–3 tonos, priklausomai nuo to, kiek konteinerių būna pripildyti. Mieste pripildomi visi konteineriai, o į kaimus ne visada reikia važiuoti. Dėl išvežimo poreikio bendraujame su seniūnais. Išties labai džiaugiamės, kad savivaldybė pasinaudojo tiekėjo pasiūlymu ir nupirko šiuos naujus konteinerius. Visus 12 naujų konteinerių pastatėme mieste, taip sutankinome konteinerių tinklą, kad gyventojams būtų patogiau jais naudotis, – sakė TRATC‘o atstovė.

Žalgirių mikrorajono gyventojai pastebėjo, kad Gedimino gatvėje, šalia Ateities tako ir Ateities take, prie „Kodėlčiaus“ darželio tekstilės konteineriai ilgai neužsibuvo. Iš ten jie išvežti. Anot V.Krištopaitienės, šie konteineriai buvo perkelti kitur, nes aplink juos dažnai susikaupdavo krūvos, gal dėl to, kad buvo pravažiuojamose vietose, į juos buvo patogu atvežti mašinomis ir atsikratyti didelių tekstilės kiekių.

– Panašu, kad tuo naudojosi dėvėtų drabužių prekeiviai, nors jie turėtų sudaryti sutartis ir vežti atliekas į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, – sakė pašnekovė.

Ateities take, greta kotedžų, šalia neseniai atvežto mėlynojo tekstilės konteinerio pastebėjome ir dar vieną naują – rudą rakinamą konteinerį. TRATC‘o atstovė paaiškino, kad jis skirtas žaliosioms atliekoms. Juo naudosis teritoriją prižiūrintys valytojai. Rakinamas jis dėl to, kad gyventojai neprimestų komunalinių ar kitų atliekų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą