Miesto fontanus įjungs netrukus

Dalintis:

Nors sinoptikai gegužės pradžią pranašauja žvarbią ir lietingą, Tauragės miesto seniūnija jau ruošia eksploatacijai tris miesto fontanus. Planuojama, kad tauragiškiai prie veikiančių fontanų laiką leisti galės jau šį mėnesį.

Pernai Tauragėje buvo suremontuotas seniausias, beveik prieš dešimtmetį pastatytas, fontanas prie Jūros upės ir įrengtas vienas naujas Zumpėje. Nors visi trys fontanai pernai be trikdžių džiugino ir tauragiškius, ir miesto svečius, pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, po žiemos visiems reikia patikros.

– Laukiame specialistų, kurie patikrins fontanų purkštukus, įrangą. Jau pamažu ruošiamės naujam sezonui. Įprastai fontanus paleisdavome prieš miesto šventę, bet šiemet, jei orai leis, bandysime juos įjungti jau gegužę. Žmonėms patinka miesto fontanai, visada prie jų yra lankytojų, – kalbėjo seniūnas.

Daugiausia dėmesio, pasak Ž.Majaus, reikia centre įrengtam fontanui. Pernai ne kartą jis buvo tvarkomas, nes mažieji miesto gyventojai įsigudrina į purkštukus prikišti įvairių smulkių detalių. Fontaną sudaro 16 srovių, galinčių ne tik išgauti įvairiausias formas, bet ir pasiekti 3 metrų aukštį.

Specialiai bus ruošiamas ir pernai perdažytas seniausias miesto fontanas prie Jūros – įmontuotas variklis, peržiūrėti purkštukai. Užsakyti specialistai, kurie patikrins, ar per žiemą nuo ledo nenukentėjo Zumpėje įrengto fontano įranga. Plaukiojantį fontaną Zumpės tvenkinyje savivaldybė nupirko pernai už 30 250 eurų.

– Centre esantis fontanas skaičiuoja jau ketvirtą sezoną. Kai jį rengėme, svarstėme ir galimybę, kad muziką, kuri skamba, pasirinktų patys lankytojai įmetę pinigą. Tos minties atsisakėme dėl kelių priežasčių. Viena jų – nesinori, kad fontanas pradėtų groti vėlai vakarais ir trikdyti šalia gyvenančiųjų ramybę. Nedarysime jokios apklausos, kokios dainos turėtų skambėti šiemet. Išrinksime pačias populiariausias iš turimų ir lankytojų pamėgtų dainų, – pažadėjo seniūnas. – Pirmaisiais fontano gyvavimo metais sulaukdavome daug skundų dėl skambančios muzikos. Mes ją leidžiame tam tikromis valandomis. Kai aplinkinių namų gyventojai prie muzikos įprato, pernai nesulaukiau nė vieno nusiskundimo. Žmonės džiaugiasi, ateina prie fontano pasėdėti.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą