Miesto puošyboje bus pokyčių – gėlėmis pasirūpino jau dabar

Dalintis:

Kitais metais Tauragės miesto erdvėse žydės gėlininkės Justinos Anglickaitės užaugintos įvairiaspalvės gėlės. Moteris laimėjo savivaldybės skelbtą konkursą. Miesto seniūnija pasirinko vieną iš trijų jos sukurtų apželdinimo planų, miesto puošyboje žadama naujovių.

Konkurse pirmą kartą dalyvavusią Justiną Anglickaitę, prieš keletą metų gėlių ūkį įkūrusią Šaukėnų kaime (Mažonų seniūnija), lydėjo sėkmė. Ji ne tik labai džiaugiasi, bet ir jaudinasi.

– Tai didžiulis įsipareigojimas, bet jaučiamės pakankamai užaugę šitam reikalui. Tikimės, kad viskas pavyks, bus taip, kaip planuojame. Jaudinamės, nes tai pirmas toks didesnis įsipareigojimas. Jau pasirašėme sutartį. Šiemet konkursas šiek tiek skyrėsi nuo vykusių ankstesniais metais, nes miesto seniūnija ieškojo žmogaus, galinčio parengti apželdinimo planą ir jį įgyvendinti, tiekti augalus. Pati kūriau planus ir dėliojau kompozicijas, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Justina.

Gėlininkė įsipareigojo Tauragei užauginti 30 rūšių augalų: ipomėjų, soruolių, verbenų, heliotropų, streptokarpų, dichondrų, tunbergijų, pelargonijų, cimžiedžių, begonijų, kanų, petunijų, šilokų, kalibrachojų, žilių ir daug kitokių. Miesto seniūnija iš moters nupirks 1304 sodinukus už kiek dagiau nei 8000 Eur.

Pasak J.Anglickaitės, miestui apželdinti reikia daug rūšių gėlių, tai būtina spalvingumo sumanymui įgyvendinti. Kadangi vazonai ir loveliai dideli, mažiausias 12–15 litrų, juose sodins po kelias rūšis smilginių, žiedinių, svyrančiųjų ir nesvyrančiųjų, lapinių ir foninių augalų. Justinos nuomone, bendras vaizdas tikrai turėtų būti išskirtinis, šiek tiek kitoks, nei matydavome anksčiau.

– Sodinsime tik į vazonus, lovelius, pastatomus ir pakabinamus, į arkas, bokštelius, o gėlynus želdins kiti. Mes pateikėme tris skirtingus planus. Išsirinko išskirtiniausią, kuriame dominuoja skirtingų spalvų, žiedų, lapijos augalai įvairiose miesto zonose. Pavyzdžiui, prie pilies vienokia spalva dominuos, o kitoje gatvės pusėje, prie savivaldybės pastato, bus visiškai kitos spalvos augalai. Todėl miestas bus įvairesnis tiek spalvų, tiek augalų prasme, nes kiekvienoje gatvėje dominuos vis kita spalva, – sumanymą atskleidė moteris.

Į vazonus, kuriuos sudėtinga transportuoti, augalus sodins miesto seniūnija, o mažesni bus atvežti į J.Anglickaitės ūkį, kuriame ji įkurdins kompozicijas. Justina pasakojo, kad pirmieji daigeliai bus pristatyti maždaug vasario antrą savaitę, o paskutiniai – iki balandžio mėnesio.

– Nuo vasario pradėsim šiltnamių kūrenimo sezoną ir sulauksim pirmųjų augaliukų. Kiekvieni metai – savotiškas iššūkis, savotiška naujiena. Atrodo, viską jau išmokai, viską žinai, bet gamta papokštauja ir vėl viską darai iš naujo, iš naujo mokaisi. 2024 metais bus septintas sezonas, kai sukamės gėlininkystės pasaulyje, – atviravo jauna moteris, kuriai labai patinka auginti gėles ir kurti įvairias kompozicijas.

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą