Miesto švara ir toliau rūpinsis „Dunokai“

Dalintis:

Savivaldybės kontroliuojama „Dunokų“ bendrovė ir toliau tvarkys Tauragės miesto erdves bei prižiūrės kapines, kadangi laimėjo savivaldybės skelbtą viešąjį konkursą. Už paslaugas, kurias teiks trejus metus, šiai bendrovei bus sumokėta kiek daugiau nei 1,5 milijono Eur. „Dunokų“ direktorius Edikas Aleksa sako, kad darbuotojų įmonei netrūksta, o techniką pamažu atnaujina.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė su bendrovės „Dunokai“ vadovu Ediku Aleksu prieš keletą dienų pasirašė paslaugų pirkimo sutartį dėl Tauragės miesto skverų, parkų apželdinimo ir želdinių bei kapinių priežiūros. Pagal šią sutartį bendrovės darbuotojai pjaus, grėbs ir išveš žolę, laistys žolynus, genės medžius, juos formuos, karpys gyvatvores, rinks šiukšles.

„Dunokai“ įsipareigojo prižiūrėti Papušynės (9,5 ha), Dunokų (4 ha) ir Pramonės (6,2 ha) gatvėje esančias kapines, išvežti iš ten atliekas. Už šiuos darbus savivaldybė bendrovei per visą paslaugos teikimo laiką sumokės kiek daugiau nei 0,5 milijono Eur.

Tauragės savivaldybė nupirko iš „Dunokų“ ir gatvių, aikščių bei šaligatvių tvarkymo paslaugą. Žiemą bendrovės technika stumdys sniegą gatvėse, automobilių stovėjimo aikštelėse ir daugiabučių kiemuose, valys jį nuo takų ir šaligatvių, prireikus sniegą iš miesto išveš, barstys gatves, laiptus ir takus druska ar specialiu mišiniu. Vasarą šluos gatves, išveš sąšlavas, kad nedulkėtų žvyruotos gatvės, jas barstys kalcio chloridu. Šaligatvius ir takus žiemą „Dunokai“ privalės pabarstyti, iškirsti ledą iki 7.30 val. Šiuos ir dar daugiau darbų bendrovė atliks už kiek daugiau nei 830 tūkst. Eur.

„Dunokai“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Savivaldybė su „Dunokais“ pasirašė ir trečią sutartį dėl įvairios technikos nuomos su vairuotoju. Įmonėje naudojamam teleskopiniam krautuvui jau 16 metų, krovininei mašinai su kranu – 21 metai, autobokšteliui – 17 metų, plovimo ir laistymo mašinai – 25 metai, o autocisternai-vandenvežei – net 37 metai. Technikos amžiaus vidurkis – 17 metų. Šiai paslaugai savivaldybė atseikės kiek daugiau nei 160 tūkst. Eur. Tiesa, skelbiama, kad visos numatytos sumos orientacinės, jos gali mažėti ar didėti iki 30 proc. – tai priklausys nuo faktiškai atliktų darbų.

„Dunokai“ savivaldybės skelbtą miesto ir kapinių tvarkymo konkursą laimi jau trečią kartą. Iki 2024 metų spalio už miesto tvarkymą bendrovei savivaldybė įsipareigojo sumokėti 1 527 768 Eur.

– Kiek konkurse buvo dalyvių, aš nežinau, dar rezultatų nemačiau. „Dunokuose“ dirba 49 žmonės. Mūsų kolektyvas sukomplektuotas, daugiau priimti žmonių neplanuojame, žiemą darbų šiek tiek būna mažiau. Nebent darbuotojų prireiktų pavasarį, kai prasidės kelių remonto darbai. Daug darbų, daug rūpesčių turime. Reikia pasiruošti – naktimis bus minusinė temperatūra, galimas plikledis, gali prireikti barstyti kelius druska, – kalbėjo direktorius. – Technikos turime daug. Šiemet planuojame įsigyti gatvių šlavimo mašiną, tai jau patvirtinta valdybos sprendimu.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą