Miesto šventė atsiėjo ketvirtį milijono

Dalintis:

Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, dvi savaites šėlusi miesto šventė atsiėjo kiek daugiau nei 236 tūkstančius eurų. Tai iki šiol brangiausias rajone organizuotas renginys.

Oficialios statistikos, kiek tauragiškių žmonėjosi miesto šventės renginiuose, nėra. Nėra ir informacijos, kiek svečių iš kitų rajonų susigundė aplankyti Lietuvos kultūros sostinę, bet išlaidas už dviejų savaičių renginį Tauragės rajono savivaldybės administracijos specialistai jau baigia suskaičiuoti. Preliminariais duomenimis, pagal mero patarėjo Kasparo Bertašiaus atsiųstus duomenis pramogoms, svečiams, buitinėms išlaidoms, koncertams ir šou programoms išleista 236 080 Eur. Daugiausia išlaidų pareikalavo – beveik 60 tūkstančių eurų – ansamblių vakaro renginys Vasaros ir jo organizavimas.

Pasak Tauragės kultūros centro direktoriaus Virginijaus Bartušio, rajono kultūros darbuotojai dirbo organizuodami visus renginius, bet daugiausia jėgų atėmė būtent ansamblių vakaras.

– Turime sukaupę patirties organizuodami tokius didelius renginius. 2019 metais rengėme ansamblių vakarą, o pernai organizavome apskrities dainų šventę, kurioje dalyvavo 2700 atlikėjų. Šiemet į Tauragę taip pat kvietėme kolektyvus iš visos Lietuvos. Tokį renginį organizuoti sunku. Iš viso buvo per 1500 atlikėjų. Reikėjo pasirūpinti jų maitinimu, repeticijų organizavimu, programos sudarymu ir dalyvių atsivežimu. Kolektyvai atvyko ir iš Zarasų, ir iš Vilniaus. Ir visos Lietuvos. Šiais laikais jau niekas savo lėšomis nevažiuoja, atsivežti svečius turime patys, – sakė V.Bartušis.

Anot Kultūros centro direktoriaus, apgyvendinti ansamblių vakaro svečių tauragiškiams nereikėjo. Dalyviai tą patį vakarą išvyko namo. Tik keli vaikų kolektyvai pratęsė kelionę ir jau už savo lėšas nakvojo kažkur prie Tauragės.

Daug investicijų pareikalavo ir techninis koncertų bei renginių aptarnavimas. Vien scenų, palapinių nuomai, ekrano, šviesų ir garso paslaugoms, apsaugai ir elektros generatoriams išnuomoti savivaldybė išleido beveik 44 tūkstančius eurų.

Keturių dienų nemokamos pramogos vaikams savivaldybei kainavo 22 860 Eur, o tarptautinė motociklų paroda ir šventinė programa – beveik 2000 eurų brangiau už atlikėjos Monique koncertą – 12 tūkstančių Eur.

Paskutinį šventinio renginių maratono vakarą vainikavo koncertas ir lazerių šou. Svečiams iš Latvijos „BrainStorm“ sumokėta 18 tūkstančių eurų, dar 3038 Eur prireikė jų kelionės išlaidoms, viešbučio paslaugoms ir maitinimui apmokėti. Monique koncertas įkainotas 10 200 eurų. Pigiausiai tą vakarą atsiėjo lazerių šou – 3100 Eur.

Sausakimšoje salėje vykusi Nacionalinio operos ir baleto teatro operetė „Sarsuela“ mokesčių mokėtojams kainavo 8700 Eur.

Miesto šventės viešinimui nacionaliniuose ir vietiniuose žiniasklaidos kanaluose bei foto ir video turinio gamybai iš biudžeto sumokėti 17 144 Eur.

Pasak V.Bartušio, išlaidų būta ir dar didesnių, bet daug kas kompensavosi kultūrinių mainų pagrindu. Už dyką į Tauragę vaidinti atvyko mėgėjų teatrai, elektrą teatrų šventei nemokamai davė Žalgirių gimnazija.

Sąmatoje išskirtas ir delegacijų bei svečių maitinimas – 16 224 Eur.

Džiazo dienų muzikantams sumokėta 7300 Eur, tauragiškei atlikėjai Emilijai Katauskaitei – 3200 Eur, o mugei „Draugystės tiltai“ organizuoti išleista 5000 Eur.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą