Ministerija atsakė, kodėl arenai skyrė tik 50 tūkst. Eur

Dalintis:

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija „Tauragės kurjeriui“ atsiuntė žadėtą atsakymą į klausimą, kodėl Tauragės sporto arenos statyboms skirta tiek nedaug – tik 50 tūkst. Eur ir kokiais kriterijais vadovaujantis vertinami panašūs projektai.

Kaip informuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus specialistė Alma Vijeikytė, ministerijos Švietimo, mokslo ir sporto srities investicijų projektų (investicijų projektų įgyvendinimo programų) atrankos komisija, rengdama 2020–2022 m. Valstybės investicijų programos (VIP) projektą, vadovavosi švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintais investicijų projektų atrankos kriterijais.

Pagal šiuos kriterijus minimali investicijų projekto vertinimo balų suma yra 100. 2019 m. rugpjūčio mėn. investicijų projektas „Tauragės sporto ir kultūros komplekso statyba“ buvo įvertintas mažiau nei minimali reikalaujama balų suma, nes Tauragės savivaldybė prie arenos statybų planavo prisidėti mažai savo biudžeto lėšų. Dėl to, ministerijos teigimu, projektui buvo skirta mažiau balų.

„Šių metų spalio 23 d. Tauragės savivaldybės taryba priėmė sprendimą šiam projektui skirti ne mažiau kaip 35 proc. nuosavų savivaldybės lėšų. Komisija pakartotinai įvertino projektą ir jam skyrė 134 balus. Kadangi VIP projektas buvo parengtas jau 2019 m. rugpjūčio pabaigoje, Tauragės savivaldybei prašant 50 tūkst. eurų 2020 m., ministerija surado galimybę pradėti projektą finansuoti 2020 m. Klausimas dėl tolesnio projekto finansavimo bus svarstomas rengiant 2021–2023 m. VIP projektą. Pradėtų statyti sporto objektų vertė šiuo metu iš viso yra 136 mln. eurų, o kasmet sporto projektams finansuoti skiriama apie 11 mln. eurų“, – rašoma ministerijos atsiųstame komentare.

Susijusios temos: Rožinei valdžios vizijai atseikėjo vos 50 tūkst. Eur

O štai Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vaclovas Karbauskis, perskaitęs „Tauragės kurjerio“ šių metų Nr.1 publikuotą straipsnį „Rožinei valdžios vizijai atseikėjo vos 50 tūkst. Eur“, redakciją informavo pasidomėjęs, kokiu nutarimu šios lėšos Tauragei buvo skirtos. Pasak tarybos nario, iš viešai publikuojamų dokumentų matyti, kad Tauragei skirti 50 tūkst. Eur yra visai ne iš VIP lėšų, o ministerija šiuos pinigus turės surasti savo biudžete.

„Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. gruodžio 16 d. nutarimo Nr.1259 „Dėl Lietuvos respublikos seimo narių pasiūlymų dėl LR 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projekto Nr.XIIIP-4014(2)“ 2.3 punktas teigia: „LR seimo narės Aušrinės Norkienės 2019 m. gruodžio 6 d. pasiūlymui ir, nedidinant bendros asignavimų sumos LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai iš jai numatomų skirti asignavimų skirti 50 tūkst. eurų Tauragės rajono savivaldybei Sporto ir kultūros komplekso statybos Tauragėje Bernotiškės g. 11, išlaidoms iš dalies padengti“.

Ar vėlesniesiems metams grandioziniam Tauragės projektui bus skirta lėšų, žinoma, priklausys ir nuo Seimo rinkimų, kurie vyks šių metų rudenį, rezultatų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą