Mitais apipintiems pusiaukelės namams ieškoma darbuotojų

Dalintis:

Mitais apipinti Tauragės pusiaukelės namai, kuriuose planuojama apgyvendinti keliolika nuteistųjų ir už kuriuos pernai rudenį savivaldybės administracija Teisingumo ministerijos buvo apdovanota „Auksine krivūle“, nors jokių ypatingų žygių nenuveikė, ieško darbuotojų. Preliminariais duomenimis, duris ši įstaiga atverti turėtų vasario pabaigoje, tačiau ir valdžios, ir atsakingų institucijų atstovai apie tai kalba nenoriai, o šalia gyvenantys žmonės skundžiasi, kad juos apgavo.

Niekas nepranešė

– O jūs ar norėtumėte, kad šalia jūsų namų būtų tokia įstaiga? – klausimu į klausimą, ką mano apie kaimynystėje, už tvoros, netrukus planuojamus atidaryti pusiaukelės namus, „Tauragės kurjeriui“ atsakė Pramonės gatvės gyventojas.

Vyras patikino, kad jei būtų žinojęs, jog už keleto metrų nuo jo namų kursis ši įstaiga, tikrai namo čia nebūtų pirkęs. Jis, kaip ir jo kaimynė, taip pat nenorėjusi viešai skelbti savo pavardės, papasakojo, kad niekas aplinkinių gyventojų apie pusiaukelės namų Pramonės gatvėje įkūrimą neinformavo, niekas nuomonės neklausė ir net apskritai nepranešė, kad jie čia bus.

– Vasarą po mūsų kiemus vaikščiojo vyras, prokuroru prisistatė, tuomet užsiminė, kad čia bus kuriami pusiaukelės namai, kuriuose gyvens nuteistieji. Mes nusistebėjome, bet tuo metu kuriam laikui viskas ir nutilo. Ir tik vėliau, kai kilo tas skandalas dėl „Auksinės krivūlės“, iš žiniasklaidos sužinojome, kad savivaldybė apdovanota už pusiaukelės namų plėtrą, o tie pusiaukelės namai bus mums už tvoros, – kalbėjo kita naujosios įstaigos kaimynė.

Moteris suskaičiavo, kad šioje vietoje, prie pat būsimųjų pusiaukelės namų, gyvena šešios šeimos.

Artimiausi gyventojai gyvena prie pat pastato, vis už kelių metrų, jie skundžiasi, kad niekas jų apie būsimus planus neinformuoja. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

– Niekas mūsų neinformavo. Žinoma, kad mes nenorime tokios įstaigos šalia. Tik niekam tai nerūpi. Kai savivaldybė gavo tą garsųjį apdovanojimą, aš skambinau į „Tauragės agrotechniką“, kuri pastatė pastatą, ir klausiau, ar tikrai čia bus pusiaukelės namai, mane patikino, kad ne, kad čia bus viešbutis. Nesuprantame, kodėl reikėjo meluoti, – stebėjosi moteris.

Pusiaukelės namų kaimynams apmaudu – kai Lauksargiuose, mokykloje, nuspręsta įsteigti karo pabėgėlių centrą, kuriame būtų apgyvendinti ne nuteistieji, o nuo karo bėgančios mamos su vaikais, lauksargiškių valdžia keliskart nuomonės atsiklausė, kvietė į susitikimus, tarėsi, o šiuo atveju svarbi įstaiga steigiama itin paslaptingai. Kodėl?

Darbuotojų ieško per Užimtumo tarnybą

Kad pusiaukelės namai tikrai Tauragėje kuriami, „Tauragės kurjeris“ sužinojo ne iš atsakingų institucijų ir net ne iš savivaldybės administracijos, o iš Užimtumo tarnyboje iškart po Naujųjų metų pasirodžiusiuose keliuose darbo skelbimuose. Juose skelbiama, kad Lietuvos probacijos tarnyba Tauragėje ieško trijų darbuotojų – dviejų socialinių darbuotojų ir užimtumo specialisto, kurie dirbs Tauragės pusiaukelės namuose. Visiems trims darbuotojams numatomas atlyginimas nuo 1562 iki 2157 Eur neatskaičius mokesčių. Skelbimų terminas labai trumpas – vos savaitė. Iš pradžių darbuotojai būtų įdarbinti Tauragės probacijos tarnyboje, o vėliau – pusiaukelės namuose.

Šių eilučių autorė paskambino skelbimuose nurodytu telefono numeriu, neprisistatydama, kad yra „Tauragės kurjerio“ žurnalistė. Atsiliepęs specialistas viską išsamiai papasakojo – pusiaukelės namai, jo teigimu, Tauragėje planuojami atidaryti vasario pabaigoje arba kovo mėnesio pradžioje.

– Mes įdarbinimo datą pažymėjome vasario 1, jeigu aš neklystu, ir tas laikas bus skirtas susipažinti su pusiaukelės namų veikimo modeliu, principais, tai tokia kaip praktika, numatyta kituose pusiaukelės namuose, – pasakojo specialistas.

Teritoriją į pastatą atvira, tačiau jokių ženklų, kad ten kažkas kuriama, dar nėra. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Pasak jo, praktikos metu kelionės išlaidos į kitus pusiaukelės namus kituose miestuose būtų kompensuojamos. Paklaustas, kur Tauragėje pusiaukelės namai bus steigiami, vyras atsakė:

– Pastatas nebuvo pastatytas konkrečiai pusiaukelės namams, tai yra perperkamas iš privataus asmens, – atsakė specialistas, patikslinęs, kad pusiaukelės namuose gyventų iki 15 nuteistųjų, o visas įstaigos aptarnaujantis personalas jau esąs surastas – iš viso įstaigoje dirbs šeši arba aštuoni žmonės.

Pasak specialisto, į skelbimus atsiliepė mažiausiai aštuoni pretendentai.

„Jokių komentarų“

Pernai rudenį už pusiaukelės namų plėtrą Tauragės rajono savivaldybės administracijai buvo įteiktas apdovanojimas „Auksinė krivūlė“. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad Teisingumo ministerijos nurodytas pastatas, kuriame esą kursis pusiaukelės namai, dar nenupirktas. Jį, kaip viešbutį, statė Tauragėje veikianti bendrovė „Tauragės agrotechnika“, o savivaldybės nuopelnas dėl šio projekto tik toks, kad rajono meras, pietaudamas kartu su ministerijos atstovu, kaip prasitarė Teisingumo ministerijos atstovas, patarė, su kuo apie reikalingą pastatą reikėtų kalbėti.

Šiuo metu pastatas, planuotas pusiaukelės namams steigti Pramonės gatvėje, nuo „Tauragės agrotechnikos pusės atitvertas dvimetrine metaline tvora. Penktadienį varteliai į teritoriją buvo atviri. Tačiau jokių iškabų ar kitos informacijos, kas čia kuriama, nėra. Nesutikome pastato teritorijoje ir jokio žmogaus.

Susisiekti su „Tauragės agrotechnikos“ vadovu Edmundu Abromu „Tauragės kurjeriui“ nepavyko – verslininko telefonas buvo išjungtas, o jo pavaduotojas Aivaras Preikšaitis, išgirdęs klausimą, kam ir už kiek įmonė pardavė savo statytą naują pastatą ir ar jame tikrai bus kuriami pusiaukelės namai, keliskart pakartojo, kad jokių komentarų šiuo klausimu nebus.

Atsakė ne į visus klausimus

Už pusiaukelės namų plėtrą apdovanojimą gavusios Tauragės savivaldybės administracijos atstovas spaudai Kasparas Bertašius, paklaustas, ar pusiaukelės namai tikrai jau netrukus bus atidaryti, atsiuntė atsakymą, kad savivaldybė apie tai neturi jokios informacijos.

„Tauragės rajono savivaldybės administracija dar neturi jokios oficialios informacijos apie pusiaukelės namų projekto pradžią Tauragėje, o plačiau pakomentuoti gali tik Lietuvos kalėjimų tarnyba“.

Kai savivaldybei buvo įteikta „Auksinė krivūlė“ oficialiai skelbta, kad pusiaukelės namuose nuteistieji bus apgyvendinti jau 2022 metų pabaigoje.
Lietuvos kalėjimų tarnyba klausimus apie pusiaukelės namų steigimą Tauragėje paprašė atsiųsti elektroniniu paštu. Vakar redakcijai buvo atsiųstas itin lakoniškas atsakymas. „Tauragės kurjeris“ klausė, už kokią kainą buvo nupirktas pastatas pusiaukelės namams iš UAB „Tauragės agrotechnika“, ar buvo skelbiamas patalpų įsigijimo konkursas ir kas jame dalyvavo, kas įsigijo pastatą, kada planuojamas pusiaukelės namų atidarymas, kiek darbuotojų šiuo metu jau įdarbinta ir kirk darbuotojų iš viso dirbs pusiaukelės namuose. Klausėme ir ar apie pusiaukelės namų steigimą informuoti aplinkiniai gyventojai. Jei taip, kokiu būdu tai padaryta ir ar sulaukta gyventojų reakcijos?

„Jūsų turimos informacijos, kad š.m. vasarį Tauragėje duris atvers atviro tipo bausmės atlikimo vieta (pusiaukelės namai), kol kas patvirtinti negalime. Ši informacija nėra tiksli, nes kol kas šiuo metu tebevyksta Jūsų minimo pastato Tauragėje savininkų pateiktų dokumentų vertinimas ir derybos dėl jo įsigijimo. Pastatą įsigijus, jo savininku taps Lietuvos valstybė. Būsimoje atviro tipo bausmės atlikimo vietoje galėtų būti įdarbinti 6 darbuotojai. Šiuo metu nėra nė vieno įdarbinto“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

2 komentarai

  1. Anonimas on

    Straipsnio autorė, kuri yra ir laikraščio redaktorė, labai neapdairiai ir akivaizdžiai pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo kodekso 9-ąjį straipsnį ir dar tai viešai įvardino tekste. Manau, kad dėl neetiško elgesio sulauksite ir nuobaudos iš etikos komisijos. Neprofesionalu.

Palikite komentarą