Šią savaitę naujasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys savivaldybių administracijų direktoriams nurodė užtikrinti mobiliųjų punktų darbą ir savaitgaliais. Prireikus padėti mobiliesiems punktams privalo pirminės sveikatos priežiūros įstaigos. Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška tikina, kad papildomos rankos labai praverstų.
Ligoninės direktorius Liutauras Indriuška patikino, kad Tauragėje mobilusis COVID-19 punktas veikia ir savaitgaliais, tačiau ateinantį savaitgalį numatomas jo darbas tik šeštadienį.
– Praėjusią savaitę teko dirbti dviem pamainoms, tačiau šią lengviau. Dabar vienoje pamainoje dirba 2 žmonės. Turėti tris darbuotojus pamainoje mums būtų prabanga. Kiekvienos rankos praverstų, – sakė L.Indriuška.
Ligoninės direktorius atskleidė, kad iš užsiregistravusiųjų į punktą kasdien bent po 2–5 žmones neatvyksta ir apie tai nepraneša. Tokiu būdu užimamos kitų potencialių pacientų vietos.
– Tik pavasarį į neatvykimą tirtis buvo žiūrima labai rimtai. Dabar viskas paprasčiau. Būtų gerai, jei žmonės atsakingiau žvelgtų į registraciją, – prašo ligoninės vadovas.
Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Donatas Petrošius pažadėjo pagelbėti ligoninės kuruojamam mobiliajam punktui – kai tik gaus prašymą, skirs darbuotojų. Visgi ir poliklinikos pajėgumai ne beribiai, nes dalį medikų tenka nukreipti į karščiavimo kliniką.
– Kai kas žiūri į įkainius, kai kas į pareiginius nuostatus ir kiekvienas sprendžia asmeniškai. Man ir pačiam gali tekti mobiliajame punkte padirbėti. Jei reikės, ir eisiu. Pas mus karščiavimo klinikoje didelė apkrova, ypač prieš savaitgalius. Šeimos gydytojai konsultuoja telefonu, jiems sunku nustatyti, koks susirgimas, todėl apsidrausdami siunčia žmogų į karščiavimo kliniką, kur jam skiriamas pusvalandis, nors gal užtektų tik nusiųsti į mobilųjį punktą, kur per 5 minutes paimtų ėminius ir kitą dieną žmogus sulauktų atsakymo, – pastebėjimu pasidalijo D.Petrošius.
Tauragės PSPC vadovo teigimu, koronavirusas patvirtinamas maždaug 60 proc. PSPC tiriamų pacientų. Likusiems, jaučiantiems susirgimo simptomus, dažniausiai nustatoma ūminė viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Gripo šiemet gerokai mažiau. D.Petrošius spėja, kad taip yra dėl sumažėjusių kontaktų ir nešiojamų kaukių, kurios padeda apsisaugoti ne tik nuo koronaviruso, bet ir nuo gripo bei kitų oro lašeliniu būdu plintančių ligų.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad į mobilųjį punktą atvykti savarankiškai negalima. Būtina išankstinė registracija Karštąja linija 1808, kurios konsultantas priims sprendimą, ar būtinas koronaviruso tyrimas. Jei nusprendžiama, kad tyrimas būtinas, konsultantui reikia pateikti savo asmens duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį ir nurodyti savivaldybę, iš kurios skambinama.