Rugsėjo 1-16 dienomis mobiliajame punkte dėl koronaviruso patikrinti 442 žmonės. Iš jų 60 procentų – Tauragės rajono gyventojai, 20 procentų – Jurbarko ir po 10 procentų iš Pagėgių ir Šilalės. Tačiau kai kurios savivaldybės ignoruoja prašymus prisijungti prie mobiliojo punkto darbo, – pranešta vakar vykusiame nuotoliniame Tauragės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje.
Tauragės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje institucijų turima informacija pasidalino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento, policijos komisariato, Pirminės sveikatos priežiūros centro, Tauragės ligoninės atstovai, rajono savivaldybės specialistai.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas informavo, kad rajono mokyklos rugsėjo mėnesiui apsaugos priemonėmis yra apsirūpinusios, o trys, kurios jų pristigo jau pateikė prašymus. Joms apsaugos priemonių bus skirta iš savivaldybės rezervo. Spalio mėnesiui apsaugos priemones savivaldybė pirks centralizuotai.
– Paskaičiuota, kad per savaitę ugdymo įstaigoms reikia 6573 apsauginių vienkartinių kaukių, 2200 vienkartinių pirštinių ir po 200 litrų dezinfekcinio skysčio rankoms ir paviršiams dezinfekuoti, – sakė E.Šteimantas.
Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas posėdžio dalyviams perdavė ikimokyklinių įstaigų vadovų abejones dėl medikų išduotų pažymų apie vaikų slogas. Esą akivaizdu, kad darželinuko sloga yra virusinė, tačiau pristatomos gydytojų pažymos, kad sloga – alerginė.
Dar vienas iškilęs diskusiją sukėlęs klausimas dėl vaikų, kurių tėvai yra saviizoliacijoje. Kaip sakė Tauragės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius, pagal šalyje galiojančius algoritmus kontaktą su virusu sergančiu asmeniu turėjusio žmogaus šeimos nariai neprivalo izoliuotis.
Beje, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento duomenimis, saviizoliacijoje yra 241 žmogus, kurių kontrolė nuo šiol bus aktyvesnė.
Policijos komisariato atstovė Margarita Kudijanova informavo, kad per savaitę patikrino 14 saviizoliacijoje privalančių būti žmonių, iš viso jau patikrinti 45. Tik vienu atveju dėl saviizoliacijos pažeidimų pradėta administracinė teisena. Pasak M.Kudijanovos, policijos komisariatas patikrinimus atlieka pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją. Anoniminių pranešimų nuo rugpjūčio vidurio buvo vos keli.
Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška nuogąstavo dėl darbuotojų mobiliajame punkte – nors tikrinami ir gyventojai iš gretimų savivaldybių, jų medicinos įstaigos prisidėti nenori. Kitą savaitę prisijungs tik pagėgiškiai. Rugsėjo 1-16 dienomis mobiliajame punkte patikrinti 442 pacientai. Iš jų 60 procentų Tauragės rajono gyventojų, 20 procentų – Jurbarko ir po 10 procentų iš Pagėgių ir Šilalės.
– Jei tos savivaldybės išsisuko nuo mobiliųjų punktų steigimo, tai tegul prisideda. Dabar mes turime už viską mokėti. Per liepą ir rugpjūtį vien mobiliojo punkto darbuotojų atlyginimams ligoninė turėjo skirti po 7500 eurų. Jau nekalbu apie priemones, – sakė L.Indriuška.
Tauragės rajono savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė sakė, kad iš Jurbarko ir Šilalės rajono savivaldybių nesulaukia jokios reakcijos – atsakymų į prašymus negavo.
L.Indriuška atskleidė sulaukęs gyventojų klausimų, kur jie turi atlikti koronaviruso tyrimą, jei tokią pažymą prašo atsivežti kitų šalies miestų gydymo įstaigos, pavyzdžiui prieš operacijas. Anot R.Stasytienės tyrimus turėtų padaryti pačios gydymo įstaigos, kur gydymui ar operacijai bus guldomi pacientai. Kita išeitis – atlikti tyrimą privačiai. L.Indriuška dar pridūrė, kad tokie tyrimai nėra privalomi, mat ligoninė gali įsivertinti paciento būklę.