Mokesčių inspekcija pradėjo tyrimą dėl galimo pasipelnymo iš šunų

Dalintis:

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša atliekanti tyrimą dėl galimo gyvūnų daugintojų nelegalaus pelnymosi. Kol kas renkami įrodymai, tačiau specialistai jau dabar įžvelgia tokių atvejų problematiką – mokesčių inspektoriams patikrinti veisėjus itin sudėtinga dėl tam tikrų įstatymų spragų.

Kaip skelbia Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), norintys vykdyti komercinę gyvūnų veisimo veiklą turi registruoti įmonę, individualią veiklą ar įsigyti verslo liudijimą. Dirbantys pagal verslo liudijimą pardavę gyvūnus turi išrašyti prekių pirkimo-pardavimo kvitą, o dirbantys pagal individualios veiklos pažymą – pateikti sąskaitą-faktūrą.

– Siekiant įsitikinti, kad asmuo teisėtai vykdo veiklą ir apskaito iš veiklos gautas pajamas, pirkėjams rekomenduojama paprašyti pardavėjų pateikti minėtus buhalterinės apskaitos dokumentus ir verslo liudijimą ar individualios veiklos registravimą patvirtinančią pažymą, – sakė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Specialistė priminė, kad verslo liudijimų kainas nustato savivaldybės, o šiemet kaip tik Tauragės rajono savivaldybė nustatė lengvatinį tarifą veislinių naminių gyvūnėlių auginimo veiklai – metams toks verslo liudijimas kainuoja vos eurą. Kiek daugiau mokesčių atseikėti turės dirbantieji su individualios veiklos pažyma – gyventojų pajamų mokesčio dydis priklauso nuo gautų pajamų ir gali siekti nuo 5 iki 15 proc. Taip pat būtina susimokėti socialinio draudimo mokesčius ir privalomąjį sveikatos draudimą.

VMI Mokestinių prievolių departamento vadovės tvirtinimu, nustačius, kad vykdoma veikla neregistruota, gresia bauda nuo 390 iki 1100 eurų.

Pernai Tauragės rajone buvo išduoti 8 verslo liudijimai gyvūnų veisėjams. Bendrai jų deklaruota pajamų suma siekė 124 162 eurus. Šiemet tokius verslo liudijimus įsigijo 9 Tauragės rajono gyventojai, o individualią veiklą pagal pažymą vykdo 4 žmonės.

L.Mačernienė patikslino, kad prieš trejus metus, 2017-aisiais, VMI Lietuvoje atliko 43 kontrolės veiksmus gyvūnų veisimo sektoriuje. Kaip pavyzdį ji nurodė, kad vieno nustatyto pažeidimo atveju veisėjas turėjo patikslinti metines pajamų mokesčio deklaracijas ir sumokėti 3570 Eur gyventojų pajamų mokesčio. Tikrinant kačių veislyną nustatyta, kad pardavus 4 kačiukus buvo gauta 2800 eurų, taigi į valstybės biudžetą teko sumokėti 420 eurų gyventojų pajamų mokesčio.

Tikrinami ir Tauragės rajono daugintojų atvejai, kurie buvo užfiksuoti rugsėjo pradžioje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai surinkta informacija pasidalijo su VMI specialistais. Įtariama, kad nelegaliose daugyklose atsivesti šuniukai buvo pardavinėjami daugiausiai užsienyje. VMI atstovė L.Mačernienė patikino, kad ir iš gyventojų, ir iš institucijų gaunama informacija atidžiai tikrinama, renkami papildomi duomenys. Tauragės rajono atvejais VMI specialistams kol kas dar duomenų trūksta.

– Šiuo metu atliekame stebėseną, renkame papildomą informaciją. Minėtų mokesčių mokėtojų kontrolę dažnai apsunkina tai, kad šie asmenys veislinius naminius gyvūnus augina ne tik privačiose valdose, į kurias mokesčių inspektorių patekimas yra apribotas, bet šunų ar kačių veisimo atveju – ir namuose ar butuose. Kiek veisiami gyvūnai atsiveda jauniklių, sužinoti labai sudėtinga. Todėl mokesčių administratoriui nustatant šios veiklos mastą būtina visokeriopa visuomenės pagalba, – sakė L.Mačernienė.

Pašnekovės tvirtinimu, būtent gyvūnus įsigijusių gyventojų bendradarbiavimas leidžia surinkti būtinus įrodymus ir identifikuoti nelegaliai veikiančius asmenis. Todėl informacijos apie galimai nelegaliai vykdomą veiklą turintys gyventojai raginami apie tai pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.