fbpx

Mokestinės paskolos sutartys įmonėms be palūkanų – tik iki vasario 28

Dalintis:

Įmonės, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota ir į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą nebuvo įtrauktos, turėtų iki vasario 28 dienos kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų. Apie tai skelbia Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

Jeigu įmonė prašymo iki vasario 28 d. nepateiks, bus laikoma, jog tokios sutarties įmonei nereikia, o nuo kovo 1 d. jai galiotų įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS su palūkanomis sudarymo tvarka, turima nepriemoka taptų skola. Tokių įmonių Tauragės rajono savivaldybėje yra 53.

„Priminimus apie galimybę sudaryti mokestinės paskolos sutartis be palūkanų iki vasario 28 dienos išsiuntėme visoms įmonėms, turinčioms mokestinę nepriemoką. Minėtų 53 Tauragės įmonių nepriemoka siekia daugiau 1,2 mln. eurų. Net pusę šios sumos – beveik 655 tūkst. eurų – sudaro vienos įmonės atidėti mokesčiai. Tiesa, 27 įmonių skola nesiekia ir tūkstančio eurų“, – pasakoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) viršininkas Audrius Morkūnas, pažymėdamas, jog dėl MPS be palūkanų sudarymo turėtų kreiptis ir tos įmonės, kurių prašymai jas įtraukti į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą šiuo metu yra vertinami. Kreiptis dėl MPS verta nelaukiant atsakymo, nes jei įmonės prašymas įtraukti į sąrašą patenkintas nebus, ji po vasario 28 d. jau nebegalės sudaryti MPS be palūkanų.

Kreiptis dėl MPS sudarymo reikia prisijungus prie Mano VMI, Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas. Visoje šalyje mokestinės paskolos sutartį be palūkanų jau sudarė beveik 4 tūkst. įmonių. Jos dalimis sumokės beveik 290 mln. eurų mokesčių ir įmokų.

Tiek pavasarį sudarytą, tiek ir naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą galima rasti VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui. Konsultacijas mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais galima gauti paskambinus 1882 ar pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą