Mokėti už laiptinių dezinfekavimą gyventojai nenori

Dalintis:

Tauragės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą pasiekia gyventojų prašymai dezinfekuoti daugiabučių laiptines, kaip buvo daroma pirmojo karantino metu, tačiau mokėti už šią paslaugą gyventojai nenori. Mokamą Tauragės butų ūkio dezinfekcijos paslaugą maždaug per mėnesį nusipirko vos keli namai.  

Siūlo nusipirkti

Tauragės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje šio centro pirmininkas Tomas Raulinavičius sakė sulaukęs gyventojų prašymų dezinfekuoti daugiabučių laiptines, kaip buvo daroma pirmojo karantino metu. Tačiau savivaldybė šios paslaugos nebeperka, gyventojams už ją reikia susimokėti patiems. Mokamą dezinfekavimo paslaugą teikia savivaldybės kontroliuojama bendrovė Tauragės butų ūkis.

– Paslauga nėra labai brangi, jei lygintume su Vilniaus ar kitų didžiųjų miestų įmonių įkainiais (kaip skelbia Tauragės butų ūkis, dezinfekcijos paslauga kainuoja nuo 10 centų už kvadratinį metrą, – red.). Gal žmonės nežino apie tai, todėl paprašysiu, kad bendrovė išplatintų informaciją daugiabučių skelbimų lentose, kad žmonės žinotų, kur kreiptis, – kalbėjo T.Raulinavičius.

Tačiau po posėdžio Tauragės butų ūkio atstovas „Tauragės kurjerį“ informavo, kad karantino metu po daugiabučius nevaikščios ir skelbimų laiptinėse nekabins.

Apie sergančius informacijos neteikia

– Pavasarį, kai nebuvo tokio didelio pavojaus, daugiabučių laiptines dezinfekavo po kelis kartus, o dabar daug žmonių serga, bet nedezinfekuoja. Apie tai, kad mano laiptinėje koronavirusu sirgo kelios šeimos, sužinojau tik praėjus savaitei. Jei žmonės nežino, tai ir dėl mokamos paslaugos nesikreips. Gal namo bendrija gyventojus kažkaip turėtų informuoti, – posėdžio metu diskusiją iškėlė Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė.

Pasak D.Jatautienės, sužinoję apie sergančius kaimynus, gyventojai laiptinę chloro mišiniu išsiplovė patys.

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Donatas Petrošius paaiškino, kad informacija apie koronavirusu sergančius žmones kaimynams tikrai nebus teikiama, nes tai ypatingi asmens duomenys.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis gyventojams patarė dažnai po koridorių nevaikščioti:

– Nereikia dažnai vaikščioti po koridorių. Išeini ir pareini. Ko ten dažnai vaikščioti? Turi sėdėti namuose, o ne vaikščioti.

Kainuotų iki 45 eurų

„Tauragės kurjerio“ kalbintas Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Nedas Budginas priminė, kad norint daugiabutyje atlikti dezinfekciją reikalingas daugumos daugiabučio gyventojų pritarimas, kuris laikomas galiojančiu, kai tokiai paslaugai pritaria 51 proc. ir daugiau gyventojų. Patalpų dezinfekcija yra papildoma paslauga, neįtraukta į daugiabučių privalomųjų darbų sąrašą, todėl už šią paslaugą gyventojams būtų priskaičiuojama papildomai.

Anot N.Budgino, apie teikiamą dezinfekavimo paslaugą Tauragės butų ūkis yra paskelbęs savo internetinėje svetainėje, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, tačiau ja buvo pasinaudota vos kelis kartus.

– Dezinfekcijos paslauga daugiau kartų pasinaudojo įmonės, įstaigos, organizacijos, – sakė N.Budginas.

Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojas informavo, kad daugiabučio namo laiptinės, kaip ir kitos paskirties pastatų, dezinfekcijos kaina priklauso dezinfekuojamo ploto. Standartinė penkiaaukščio namo laiptinė yra apie 90 kv./m, o laiptinės dezinfekcijos kvadratinio metro kaina – iki 0,48 Eur. Vienos laiptinės dezinfekavimo kaina gali siekti iki 45 Eur.

„Kas norės mokėti“

„Tauragės kurjerio“ kalbinti daugiabučių gyventojai kaip susitarę tikino, kad apie mokamą dezinfekavimo paslaugą negirdėjo, tačiau jei kas ir pasiūlytų, mokėti nesutiktų.

– Ne, ne, nemanau, kad kas nors norės pirkti šią paslaugą. Žmonės nenori papildomai mokėti. Daug žmonių be darbo. Pensinio amžiaus žmonės ir taip skundžiasi, kad daug už viską priskaičiuoja, – kalbėjo Tauragės dvaro daugiabučio gyventoja.

Moteris sakė, kad savo laiptinę gyventojai plauna pagal grafiką. Ji pati plaudama naudoja priemones su chloru. Esą to užtenka.

– Kas norės papildomai mokėti? Žmonės taupo. Toks laikas, kad nežinai, kaip toliau gyvensime, – kalbėjo ir jauna tauragiškių šeima.

Gedimino gatvės daugiabučio gyventoja Lina nemano, kad apsikrėsti koronavirusu galima laiptinėje. Laiptinę, kurioje yra Linos butas, jos gyventojai plauna kas kada turi laiko.

– Nepastebėjau, kad kas nors naudotų dezinfekcines priemones nei per karantiną, nei ankščiau. Kiek laiptinėje užtrunki, grįžęs vis tiek eini rankų plautis, – sakė pašnekovė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą