fbpx

Mokyklos pasiruošė: laukia dar vieni „kaukių“ metai

Dalintis:

Prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, savivaldybės vadovai aplankė rajono švietimo įstaigas ir įvertino pasiruošimą mokslų pradžiai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu moksleiviai mokslo metus pradės klasėse, o jei koronaviruso situacija šalyje drastiškai blogės, į mokymo įstaigas eis tik ikimokyklinukai, pradinukai ir abiturientai. Kaukės per pamokas tampa privalomos.

M.Mažvydo progimnazijos aktų salė
Violetos Karaliūnaitės nuotrauka

Iš septynių narių sudaryta komisija tris dienas lankė rajono švietimo įstaigas. Kaip gyvena mokyklos ir darželiai, ar pasiruošę sklandžiai pradėti kontaktinį ugdymą – domėjosi tik savivaldos vadovai. Tarybos nariai, įrašyti į komisiją, apžiūrose taip ir nepasirodė. „Tauragės kurjerio“ žiniomis, tarybos nariai į vizitus nevyko dėl šeiminių aplinkybių ir suplanuotų kasmetinių atostogų.

 Ieškos pinigų aikštynui

Tauragės „Versmės“ gimnazija – viena geriausiai pasiruošusiųjų naujiesiems mokslo metams. Direktorė Dalia Pukelienė komisijos prašė pagelbėti rekonstruojant sporto aikštyno bėgimo takus, rengiant oro kondicionavimo sistemas aktų salėje ir technologijų centre bei pedagogus aprūpinant nešiojamaisiais kompiuteriais.

– Šiais mokslo metais gimnazijoje mokysis 442 moksleiviai. Neturime problemų su klasių kondicionavimu. Kondicionieriai įrengti 17-oje saulėtoje pusėje esančių klasių. Manau, kad mokslo metams esame pasiruošę. Kaip tik šiuo metu gimnazijoje vyksta moksleivių stovykla ir vaikai geranoriškai dėvi kaukes, dezinfekuoja ir plauna rankas. Vandens kriauklėse turim, dezinfekcinio muilo taip pat. Tikiuosi, mokslo metai prasidės sklandžiai, – sakė „Versmės“ direktorė D.Pukelienė.

Pasak pašnekovės, tiek rajono vadovai, tiek ji pati šiemet ieškos finansavimo sporto aikštyno takų rekonstrukcijai.

– Sutvarkėme futbolo stadioną, bet takai tikrai negražūs. Komisija pasižymėjo mūsų problemas ir bendromis jėgomis bandysime jas spręsti. Viena bėdų – mokytojų aprūpinimas nešiojamaisiais kompiuteriais. Daugelis pedagogų medžiagą pamokoms turi pasiruošę savo asmeniniuose namų kompiuteriuose. Jei turėtų nešiojamuosius, būtų paprasčiau ir patogiau, – įsitikinusi gimnazijos vadovė.

Prieš pradedant naujuosius mokslo metus, gimnazijoje perdažyti koridoriai ir kai kurios klasės.

 Dar kvepia dažais

Didesnių bėdų komisija neįžvelgė ir Žalgirių gimnazijoje bei „Šaltinio“ progimnazijoje. Beveik visos rajono švietimo įstaigos vasarą ir pernai įvestą karantiną išnaudojo bent kosmetiniams remontams, bet didžiausią pažangą padarė Martyno Mažvydo progimnazija. Jau keletą metų trunkantis mokyklos remontas šiemet bus baigtas. Kaip tik šiuo metu rekonstruojamas sporto aikštynas ir iš pagrindų pertvarkoma sporto salė.

– Apsvarstėme jūsų prašymą panaikinti sporto salėje buvusius balkonus žiūrovams ir jam pritarėme. Darbų rangovas artimiausiu metu perskaičiuos sąmatą ir balkonų, kurie pavojingi ir visai nenaudojami, nebeliks. Tikrai graži progimnazija, gražiai susitvarkėte, daugėja vaikų ir tai rodo, kad čia ir vaikams, ir tėvams patinka, – vizito progimnazijoje metu kalbėjo savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Progimnazijos direktorius Remigijus Masteika komisijai aprodė ne tik dažais dar kvepiančias progimnazijos klases, bet ir pasidžiaugė ypač modernia aktų sale, kurioje įrengtas liftas į sceną neįgaliesiems ir galinga vėdinimo sistema.

– Situacija prastesnė su kompiuteriais pedagogams ir mišriam mokymui pritaikytomis klasėmis. Turime tik kamerą ir kompiuterį, o įrangos, kuri sektų mokytojo veiksmus, perduotų klasės triukšmą, neturime. Ji mums reikalinga. Manau, kad ateityje nebeliks sanatorinio mokymo. Jei mūsų vaikai bus išsiųsti į sanatoriją, jie galėtų prisijungti prie savo klasės ir pamokose dalyvauti nuotoliniu būdu. Būtų gerai, jei turėtume bent po vieną tokios įrangos komplektą visoms klasėms, – viltis išsakė mokyklos direktorius.

 Darželius tvarkyti padeda tėvai

„Aušros“ progimnazijoje atnaujinta aktų salė, kai kurioms klasėms nupirktos interaktyviosios lentos, žolės pjovimo traktorius, kuriuo per keletą dienų nušienaujama didelė mokyklos teritorija.  Šiuo metu mokykloje vyksta mokinių poilsio zonos įrengimo darbai, bet mokyklos vadovai norėtų paspartinti kapitalinio remonto viduje darbus.

Ne ką prasčiau nei mokyklos tvarkomi ir lopšeliai-darželiai. „Ąžuoliuko“ direktorė Viktorija Paulauskienė pasidžiaugė lauke įrengtu STEAM centru, kuriame vaikai mielai žaidžia ir mokosi pažintinių dalykų. Darželio auklėtiniai šiemet jau ragauja kartu su tėveliais pasodinto sodo vaisių, valgo daržoves, kurias patys užaugina šiltnamiuose, o saugaus eismo mokosi specialiai įrengtoje aikštelėje.

– Šiemet sutvarkėme lietaus latakus. Anksčiau, kai užeidavo stipri liūtis, vanduo bėgdavo per sienas. Šiemet tokios problemos nebeliks. Pamažu tvarkomės aplinką, džiaugiamės, kad esame vienas žaliausių darželių visoje Lietuvoje. Turime specialią ugdymo sieną pačiame darželyje. Ją išpiešė mūsų auklėtojos, vaikams ji patinka, – pasidžiaugė darželio vadovė.

Neliko vienuoliktokų

Žygaičių gimnazijos kolektyvas komisijos vizito ypač laukė, norėjo susipažinti su savivaldybės administracijos direktore G.Rakauskiene. Šiais mokslo metais gimnazijoje nebeliko 3-iosios klasės gimnazistų (vienuoliktokų). Nesusiformavus didesnei klasei, jau gegužę moksleiviai pasirinko nuo rugsėjo lankyti Žalgirių ar „Versmės“ gimnazijas.

– Žinojome, kad taip bus, nes jau pradinėse čia mokėsi tik 8 vaikai. Diskutavome su tėvais, su vaikais ir priėmėme tokį sprendimą. Panašu, kad ta pati situacija lauks ir po dešimtmečio –dabartinių ketvirtokėlių klasėje irgi tik 8 vaikai, – komisijai sakė gimnazijos vadovė Daiva Gabietaitė.

Ji svečiams išsakė ir pagrindinę mokyklos bėdą – mokyklos tualetai ir prausyklos seni, neremontuoti kelis dešimtmečius.

– Vaizdas tikrai baisus. Turime keletą renovuotų sanitarinių mazgų, bet iš šitų senų patalpų ir nekeistų kanalizacijos vamzdžių net kvapas po mokyklą pasklinda. Būtų gerai, jei rastume kokį bendrą sprendimą, – pagalbos prašė direktorė.

Meras pažadėjo, kad per šiuos ir kitus metus tualetų patalpos gimnazijoje bus pakeistos.

– Dar norėtume bent vieno kondicionieriaus, nors mažiukų, kurie darželį lanko ir vasarą, grupėje. Neprašau kondicionieriaus sau ar mokytojams, bet pastebėjome, kad tiek pavasarį, tiek vasarą, Lietuvoje orai vis karštyn eina. Visos gimnazijos klasės saulėtoje pusėje, – kalbėjo D.Gabietaitė.

Komisijos nariai visų švietimo įstaigų vadovus ragino nedelsti ir kilusias problemas spręsti čia ir dabar informuojant rajono valdžią.

Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė šiųmetį švietimo įstaigų pasirengimą naujiesiems mokslo metams įvertino teigiamai. Pasak D.Petkienės, mokyklos juda į priekį.

Kaukės privalomos

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį Vyriausybei pristatė planus, kaip švietimo įstaigos dirbs, jei šalyje vėl įsisiautės koranaviruso pandemija. Numatyti trys scenarijai – žaliasis,  kai COVID-19 lovų užimtumas ligoninėse bus mažesnis nei 300, geltonasis, kai medikų pagalbos ligoninėse reikės daugiau nei 300 pacientų, ir raudonasis, kuris bus skelbiamas atskiru Vyriausybės sprendimu. Visais atvejais kontaktinis ugdymas vyks. Esant blogiausiam scenarijui į mokyklas leisime tik ikimokyklinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus su abiturientais. Kiti tuo metu mokysis mišriuoju arba nuotoliniu būdu. 5–12 klases lankantiems vaikams kaukių dėvėjimas mokyklose tampa privalomas jau nuo šių metų rugsėjo 1-osios.

 

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą