Mugėje raginama laikytis ypatingos švaros

Dalintis:

Kovo pradžia – pats Kaziuko mugės įkarštis. Startą davė sostinė, o šį savaitgalį mugininkai bruzdės ir Tauragėje, Pilies aikštėje. Tačiau tvyrant norui pirkti, verta prisiminti, jog paskelbta gripo epidemija ir koronaviruso akivaizdoje būtina laikytis tam tikrų atsargumo priemonių.

Daugybę lankytojų kasmet sutraukia milžiniška Kaziuko mugė sostinėje, turinti ilgaamžes tradicijas. Tauragiškiai taip pat laukia atvykstančių prekybininkų į Pilies aikštę. Jau šį penktadienį mugininkų palapinės ir prekystaliai bus išrikiuoti miesto širdyje. Prekyba vyks ir šeštadienį.

Skelbiama, kad bus galima įsigyti ne tik įvairių amatininkų ir tautodailininkų dirbinių, bet ir verbų. Kaip ir kasmet, ant prekystalių bus gausu mėsos gaminių, įvairių tradicinių desertų. Suplanuota koncertinė programa ir penktadieniui, ir šeštadieniui.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina prekybininkus imtis papildomų prevencinių veiksmų, kad būtų išvengta įvairių virusų plitimo. Tarp tokių priemonių labai svarbi yra rankų higiena. Maitinimo paslaugas teikiantys ar su maisto produktais dirbantys prekeiviai turi turėti dezinfekcinių priemonių – dezinfekcinio skysčio, muilo rankoms plauti, drėgnų dezinfekuojančių servetėlių ar pan. Ypatingos atidos reikalauja ir stalviršiai – jie turi būti kuo dažniau valomi.

Rekomenduojama, kad su klientais atsiskaitytų ir pinigus liestų asmuo, nedirbantis su maistu. Tačiau jei tokios galimybės nėra, siūloma kaskart po atsiskaitymo dezinfekuoti rankas, mat kiekvieną monetą ir banknotą liečia daugybė asmenų ir tai yra puiki terpė užkratui plisti.

VMVT ragina vartotojus mugėje nepirkti įtarimą keliančių produktų ar gaminių. Prireikus į VMVT galima kreiptis visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą