Nacionalinio skaitmeninio konkurso finale – ir mokiniai iš Tauragės

Dalintis:

„Versmės“ gimnazijos mokines Pauliną Jokubauskaitę, Jovilę Gečaitę, Ugnę Motuzaitę (piešinio kategorija) ir Tauragės profesinio rengimo centro mokinį Gytį Kaunecką (trimatės grafikos modeliavimo kategorija) nacionaliniame jaunųjų skaitmeninės grafikos kūrėjų konkurse „Įjunk Kalėdas“ lydėjo sėkmė. Visi jie pateko į antrąjį konkurso turą ir varžysis dėl pirmosios vietos su kitais finalininkais iš visos Lietuvos.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame konkurse „Įjunk Kalėdas“ dalyvavo jaunuoliai iš visų 60 šalies savivaldybių. Konkursas iš viso sulaukė 2007 skaitmeninių grafikos darbų, iš kurių į tolimesnį – II etapą pateko 130 darbų. Jaunuoliai savo darbus galėjo pateikti keturioms kategorijoms: piešinių, trimatės (3D) grafikos modeliavimo, vaizdo filmų ir virtualios realybės.

Konkurso komisijos pirmininkas Vytauto Didžiojo universiteto Kultūrų studijų katedros dėstytojas doc. dr. Arūnas Vaicekauskas sako, kad iš tokios gausybės darbų atrinkti vos 130 buvo nelengva užduotis, o dar sunkiau bus išrinkti vieną geriausią darbą. Jaunuolių darbai ypač kūrybiški abiejose amžiaus grupėse – tiek 14–19 m., tiek 20–29 m.

„Darbus vertinome pagal originalumą ir kūrybiškumą, jie taip pat turėjo atitikti Kalėdų tematikos idėją. Darbai labai spalvingi ir tapybiški. Daugiausiai sulaukėme piešinių, kuriuose itin mažai stereotipinių kalėdinių vaizdų su eglutėmis, sniegu ar Kalėdų seneliu. Siekėme, kad šiuo konkursu jaunimas turėtų galimybę ugdyti savo informacinių technologijų įgūdžius, o meninę gyslelę turintys jaunuoliai atrastų skaitmenines technologijas. Šiandien ant popieriaus nutapyti piešiniai jau nebėra tokie aktualūs, tuo labiau, kad grafikos dizaino specialistų poreikis darbo rinkoje ypač išaugęs“, – sako konkurso komisijos pirmininkas A.Vaicekauskas.

Į tolimesnį konkurso etapą patekę dalyviai turės galimybę laimėti vertingų prizų: vaizdo kamerų, planšečių, nešiojamųjų garso kolonėlių.

„Versmės“ gimnazijos inform.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą