Naujam tinklui sąvartynas lėšų neturi

Dalintis:

Nuo Tauragės regiono nepavojingų atliekų sąvartyno, įrengto Kaupių kaime (Žygaičių sen.), tvoros jau kurį laiką nukritusi dalis specialaus tinklo, neleidusio lengvas šiukšles gūsingesniam vėjui išskraidinti į šalia nusidriekusias ganyklas ir mišką. Sąvartyno vadovas sako, kad trūksta lėšų ir darbuotojų, o darbo šiuo metu labai daug.  

Regioninio sąvartyno vadovas Aivaras Pocius pavasarį „Tauragės kurjeriui“ yra sakęs, kad būtų puiku visą teritoriją aptverti nauju tinklu, nes senąjį vietomis praplyšusį vis tenka lopyti, tinklas susidėvi per kelerius metus. Specialus tinklas, atsparus atšiauriems ir permainingiems orams, brangus, todėl juo teritorija buvo tveriama dalimis ne vienerius metus. Su tinklu sąvartyną juosiančios tvoros aukštis – 7 metrai, sąvartynas užima 9,9 ha, jis jau eksploatuojamas 12 metų.

– Turbūt, kaip ir visur, trūksta lėšų ir žmogiškųjų išteklių. Per mažai turime etatų, per mažai jų sukurta tokiems darbams, – kalbėjo sąvartyno vadovas. – Nemanau, kad ateityje etatų padaugės, tokia ta situacija, nebent tik sumažėti gali. Įmonės (Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro, – red.) vadovas tuos reikalus sprendžia, mes apie viską jį informuojame. Bėdos nėra, laukai švarūs, nors ruduo artėja, bet pavasariai baisesni. Susitvarkysime vėjo nudraskytą tinklą, tik dabar labai daug darbų.

Pasak A.Pociaus, vasarą gyventojai atveža daugiau atliekų, nes valosi ir tvarkosi butus, namus ir garažus, labai daug atgabena nereikalingų baldų sunaikinti. Atvežus žaliąsias atliekas juridiniams asmenims nuo liepos 1 d. reikia mokėti 22,75 Eur už 1 toną, o Tauragės regiono gyventojams ši paslauga išliko nemokama.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą