Naujieji: eglutės šviesos užges, galite sulaukti pareigūnų vizito

Dalintis:

Naktį iš gruodžio 31-os į sausio 1-ą Tauragės miesto eglės papuošimai nešvies. Apšvietimas bus išjungtas 22 valandą. Savivaldybė fejerverkų nepirko, o į namus, jei tik bus įtarimas, kad juose susirinkę ne tik tie, kurie kartu gyvena, gali pasibelsti policijos pareigūnai.

Tauragės rajono savivaldybė, atsižvelgdama į Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos raginimą imtis prevencinių priemonių ir riboti renginius, susibūrimus sutinkant Naujuosius metus, paskelbė, kad Naujųjų metų išvakarėse nuo 22 val. Tauragės miesto eglė bus laikinai išjungta.

– Sutinkant 2021-uosius raginame likti namuose ir nesibūriuoti. Kaip ir Kalėdinį savaitgalį prie įvažiavimų į miestą bus kontroliuojamas gyventojų judėjimas tarp savivaldybių bei stebimi susibūrimai, – rašoma savivaldybės feisbuko paskyroje.

Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius informavo, kad Naujametę naktį Tauragės savivaldybė nedovanos ir fejerverkų.

Viešoje erdvėje pasirodė informacija, kad policijos pareigūnai šventinį vakarą ar naktį gali pasibelsti į namų duris ir patikrinti, ar juose švenčia vieno namų ūkio žmonės. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Greta Kęsminaitė patikino, kad policijos pareigūnai išties reaguos į gautus pranešimus ir tikrins informaciją. Jei patikrinus bus nustatyta, kad švenčia daugiau nei vienas namų ūkis, bus surašyti protokolai pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Už karantino sąlygų nepaisymą numatoma bauda asmenims nuo 500 iki 1500 eurų.Per Kalėdinį laikotarpį buvo surašyta beveik dešimt protokolų pagal 45 Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį: Kalėdų dieną – 3, o gruodžio 27 dieną – 6 protokolai. Visais atvejais skirta po pusę minimalios baudos – po 250 eurų.Anot G.Kęsminaitės, jei pasitaikys atvejų, kad žmonės pareigūnams durų neatidarys, kiekviena situacija bus vertinama individualiai priklausomai nuo situacijos. Beje, jei manote, kad mes, lietuviai, esame suvaržyti draudimų, tai žinokite, kad Latvijoje savaitgaliais bus įvesta komendanto valanda: nuo gruodžio 30 dienos iki sausio 4 dienos bei sausio 8-10 dienomis nuo 22 val. vakaro iki 5 val. ryto visi turės likti namuose. Skelbiama, kad komendanto valandą šalyje užtikrinti padės kariuomenė. Kaip ir anksčiau, dėl su koronavirusu susijusių ribojimų pažeidimų fizinis asmuo Latvijoje gali būti nubaustas bauda nuo 10 iki 2000 eurų, o juridinis – nuo 140 iki 5000 eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą