Naujos gyvūnų laikymo taisyklės: nuo priežiūros iki draudimų

Dalintis:

Savivaldybės administracijos direktorės Gintarės Rakauskienės patvirtintose naujose gyvūnų laikymo Tauragės rajono gyvenamosiose vietovėse taisyklėse ne tik nurodomos augintinių priežiūros ir net vedžiojimo sąlygos, bet ir įvardyti draudimai. Vienas jų – nuo šiol viešose vietose Tauragėje negalima šerti bešeimininkių ir laukinių gyvūnų. Tai bus galima daryti tik savivaldybės specialiais ženklais pažymėtose vietose.

Draudžiama šerti bet kur

Gegužę savivaldybės taryba pripažino netekusiu galios ankstesnįjį sprendimą dėl gyvūnų laikymo Tauragės rajono savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklių. Nuo šiol gyvūnų laikymo taisykles tvirtins savivaldybės administracijos direktorė. Naująsias taisykles Gintarė Rakauskienė patvirtino gegužės 26-ąją.

Taisyklės draudžia augintinius vestis, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu. Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Pavojingi ir koviniai šunys bei šių veislių mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose turi būti vedami laikant juos už pavadėlio ir tik su antsnukiu. Kiti šunys viešose vietose taip pat turi būti vedžiojami su pavadėliu, bet nebūtinai turi būti su antsnukiu.

Nuo šiol Tauragės rajone, viešose vietose, įskaitant ir daugiabučių balkonus, draudžiama šerti bešeimininkius ir laukinius gyvūnus. Taisyklėse įrašytas ir draudimas mėtyti gyvūnams maistą iš balkonų ar per langus. Tuo pačiu taisyklės skelbia, kad savivaldybė, įgyvendindama bešeimininkių kačių kastravimo programą (šiuo metu įgyvendinama „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“ programa), privalo nustatyti ir pažymėti vietas, kuriose galima šerti benamius gyvūnus. Tauragės rajono savivaldybė informavo, kad dar 2019 metais buvo patvirtintos 6 kačių šėrimo vietos: Tauragėje Ateities take 22, J.Tumo-Vaižganto g. 146, Dariaus ir Girėno g. 28 namų kiemuose, taip pat šiais adresais – Liepų takas 5, Taurų k. Tauragės dvaro g. 36, Mažonų sen. Lengvenių k. 4. Tačiau apsilankę kai kuriose šių vietų jokių specialių ženklų, leidžiančių šerti benamius gyvūnus, neradome.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Taisyklėse taip pat skelbiama, kad priglaudę bešeimininkį gyvūną gyventojai privalo ne vėliau kaip per 3 dienas pranešti apie jį gyvūnus globojančiai organizacijai ar policijai.

Neliko kam gaudyti

Gegužės 4 dieną nustojo galioti Tauragės rajono savivaldybės sutartis su Tomo Bartušio veterinarijos klinika dėl valkataujančių gyvūnų gaudymo mieste, jų karantinavimo, naujų šeimininkų paieškos, o jei prireikia, ir užmigdymo bei išgabenimo utilizuoti. Savivaldybė šią paslaugą pirks, tačiau kaip informavo mero patarėjas Kasparas Bertašius, konkursą laimėjusi įmonė ją turės teikti ne tik mieste, kaip buvo iki šiol, o visame rajone.

Miesto seniūnas Žilvinas Majus nuo to laiko, kai pasibaigė sutartis su T.Bartušio veterinarijos klinika, negavo pranešimų apie mieste valkataujančius šunis, o jei bus gauta, sako rasiąs būdų, kaip šį klausimą išspręsti. Anot seniūno, į veterinarijos kliniką, su kuria buvo sudaryta sutartis, per mėnesį vidutiniškai būdavo atvežama apie 10 šunų, ne visi jie valkataujantys, pasitaikydavo atvejų, kai žmonės prašydavo padėti savo augintiniams surasti naujus šeimininkus.

– Bet manau pastebėjote, kad miestas apvalytas: palaidų, bešeimininkių šunų gatvėse nedažnai pamatome, – sakė seniūnas.

Bešeimininkėmis katėmis šiuo metu rūpinasi VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ vadovė Ligita Juščienė ir savanoriai. L.Juščienė sako, kad sterilizavus laukines kates mieste jų taip pat sumažėjo. Anot globos įstaigos vadovės, šiuo metu yra kelios vietos Žalgirių mikrorajone (Ateities take) ir Tarailių gyvenvietėje, kuriose benamės katės šeriamos.

Protokolus surašyti gali ir seniūnai

Naujosios gyvūnų priežiūros taisyklės apibrėžia ne tik kačių ir šunų priežiūrą, bet ir nurodo, kaip tinkamai laikyti ūkinius gyvūnus, nurodytos ir mėšlo bei srutų tvarkymo sąlygos. Yra ir reikalavimų bičių laikytojams. Visi gyvūnai turi būti laikomi nepažeidžiant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo.

Daivos Žebelienės nuotrauka

Mero patarėjas K.Bertašius informavo, kad gyvūnų laikymo taisyklių kontrolę vykdo seniūnai, savivaldybės Kaimo reikalų bei Architektūros ir geodezijos skyriai. Jie ir seniūnai pažeidėjams gali surašyti administracinių pažeidimų protokolus.

Kompensacija tik kalbose

Seimui įtvirtinus prievolę mikroschemomis ženklinti kates, šunis, šeškus ir registruoti juos Gyvūnų augintinių registre, skelbta, kad socialiai remtiniems asmenims ir senjorams gyvūnų ženklinimą kompensuos valstybė. Tačiau kompensavimo tvarka dar nepatvirtinta.

„LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 7 straipsnio 9 dalyje nurodyta, kad socialiai remtinų asmenų grupes ir jų laikomų kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo išlaidų kompensavimo tvarką nustato LR Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. Šiai dienai aukščiau minėta tvarka nėra patvirtinta“, – redakciją informavo Tauragės rajono savivaldybė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą