Neišskridę sužaloti gandrai gydomi ir siunčiami į prieglaudą

Dalintis:

Nuo senų laikų teigiama, kad gandrai į šiltuosius kraštus išskrenda rugpjūčio 24-ąją, šv. Baltramiejaus dieną. Gyvūnų globėjas, Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas sako, kad išskrido tik stipriausieji gandrai, o paliegę liko. Šiuo laikotarpiu, kaip ir kasmet, žmonės jam atveža daug ligotų gandrų.

Pasak Sigito Klymanto, Tauragės rajone dėl pagalbos gandrams pavyko su seniūnijomis taip susitvarkyti, kad nekyla tokių problemų, kaip kituose rajonuose, kur žmonės siuntinėjami „nuo Eimošiaus pas Keipošių“. Aukštupių kaime yra 2 jaunikliai, nepakylantys iš lizdo, sodybos šeimininkai kreipėsi į seniūniją – be gaisrininkų pagalbos gandriukų nepasieks.

– Du kartus dėl gandrų kreipėsi Mažonų seniūnija, Skaudvilės seniūnas Gediminas Dinapas pats Skaudvilės mieste sugavo gandrą ir jį man atvežė. Kai pradedi ieškoti kam priklauso, kam ne, visi žino, kad yra natūrali atranka, pagal gamtos dėsnį gandrų reikėtų neleisti, bet mes visi suprantame, kad nuo seno gandras – mūsų nacionalinis paukštis, dažniausiai peri sodybose, jei gandriukas nukrenta į kiemą, ką sakyti vaikams ir anūkams? – kalbėjo S.Klymantas. – Gaunasi užburtas ratas: ar priglaustus gandrus galima vadinti gandrais – nežinau, jų lieka tik išvaizda gandrų.

Šiemet tik vienas neapsiplunksnavęs jauniklis pateko pas S.Klymantą. Jis buvo išmestas iš lizdo Bernotiškės soduose – įvykį matė žmonės, gardžiuodamiesi rytine kava. Jis užaugo pas S.Klymantą, yra smulkesnis už kitus. Gyvūnų globėjas teigia, kad šiemet mažiau tėvai metė jauniklius iš lizdo, nes metai buvo geresni, drėgnesni.

– Gandrai iš lizdo išmeta jauniklius tada, kai daug jų išsirita, ar pastebėję, kad yra su anatominiu defektu. Šiemet jau šeštą gandrą operavome, niekada neteko tiek gandrų per vieną sezoną operuoti. Vakar kone 1,5 val. amputavo sparną atvežtam iš Mikytų gandrui, bet žmonės jį laikys savo sodyboje, aš juos konsultuoju, – pasakojo gyvūnų globėjas. – Dažniausios gandrų traumos – lūžusios kojos ir sparnai. Mano sodyboje šiuo metu gyvena 10 gandrų: 5 operuoti, dviem lūžusios kojos, 1 paliegęs, visiems kasdien reikia kibiro žalios mėsos. Du pakilo ir išskrido, maniau visam, bet po kelių valandų grįžo: 2–3 savaites maitintas laukinis gyvūnas prie to pripranta ir kitaip gyventi jau nenori.

Sigitas Klymantas pastebėjo, kad suveikė biologinis laikrodis ir stipriausi gandrai jau išskridę. Vėliau išskris silpnesni gandrai, bet dažniausiai jie kelionėje žūva. Gyvūnų globėjas dėkoja veterinarijos gydytojams Eugenijui Kriaučiūnui ir jo dukrai Doletai, nes jie neatsisako operuoti gandrų, jiems užmoka tik už vaistus, siūlus, o už atliktą darbą atlygio jie neima.

 

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą