fbpx

Gaisras nusiaubė daugiavaikės šeimos namus

Dalintis:

Dacijonų kaime nelaimė ištiko Vaidos Meškauskaitės šeimą – liepsnos prarijo namo stogą, moteris su trimis vaikais liko be namų ir gyvenimui būtinų daiktų. Žmonės suskubo į pagalbą – parūpino drabužių, šeimą laikinai priglaudė kaimynai. Dacijonų bendruomenė atidarė sąskaitą piniginei aukai, kad galėtų suremontuoti stipriai liepsnų suniokotus šeimos namus.

Dacijonų bendruomenė sunkią valandą suskubo padėti vienišai savo kaimo gyventojai Vaidai, auginančiai tris vaikus. Gaisras jos namuose kilo gegužės 11-osios pavakarę, apie 18 val. Spėjama, kad ugnis įsiplieskė nuo elektros laidų. Pasak šio kaimo bendruomenės pirmininkės Andželos Jakienės, po nelaimės padėti panoro daug žmonių, todėl bendruomenė nusprendė imtis finansinės paramos organizavimo. Atstatant stogą jie bendradarbiaus su Tauragės seniūnija. Ar pavyks atlikti remontą – priklausys nuo žmonių paaukotos sumos.

– Apdegė stogas, todėl šeima negali ten gyventi, kadangi lyjant vanduo bėga kiaurai. Vidus neišdegė, tik viskas yra sušlapę, stogo kai neliko, tai nėra apsaugos nuo lietaus. Moteris augina 4, 10 ir 16 m. vaikus, ten buvo slaugoma senjorė. Dabar ja rūpinasi Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos skyrius, – pasakojo pirmininkė. – Laikinai moterį su vaikais buvo priėmę kaimynai, savivaldybė šeimai skyrė socialinį būstą, tai jie ruošiasi ten apsigyventi. Mes, kaip bendruomenė, skelbiame banko sąskaitos numerį. Bendruomenė yra kaip paramos organizacija ir gali rinkti tokią paramą, taip ji neapmokestinama, kitokiu atveju reikia mokėti 15 proc. mokestį. Bendruomenės taryba apsisprendė atidaryti atskirą sąskaitą ir surinkti tą pagalbą, po to apmokėti išlaidas, kurios bus atstatant nuostolius.

Gaisras Dacijonuose. Gabrielės Podelytės nuotrauka

Tauragės seniūnijos seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas sako, kad gaisravietėje jau lankėsi seniūnijos specialistai. Pagal galiojančią tvarką, didelės nelaimės (gaisro) atveju įsijungia savivaldybė skirdama didesnę paramą, o seniūnija skiria mažas pašalpas mažiems žmonių poreikiams, mažoms jų bėdoms (vaistams, malkoms) įveikti.

– Tą patį vakarą, kai kilo gaisras, seniūnė Danguolė Jatautienė rūpinosi pagalba šiai šeimai. Mūsų darbuotojai su kitos įstaigos darbuotojais, su kuria bendradarbiaujame, iš pat ryto nuvyko ir viską apžiūrėjo. Mums rūpi ši šeima, rūpinimasis ja ir pagalba vyksta, – teigė pavaduotojas. – Šeimai skirtas būstas kažkuriam laikui, ji apgyvendinta, nežinau, kokia bus piniginė parama. Savivaldybė ir seniūnija – ta pati kišenė pinigine prasme. Mes dar seniūnijoje tarsimės dėl pagalbos, reikės padėti kraustant, kitus darbus atlikti. Turiu nuotraukas, kaip atrodo pirmas aukštas, rūbai, daiktai. Plėvelę ant tų griozdų, kažin, ar verta dengti, turbūt, neįmanoma, pirmiausiai nuodėgulius reiks nuardyti. Manau, bendruomenės tikslas kuo greičiau surinkti sumą.

Mero patarėjams ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius informavo „Tauragės kurjerį“, kad nukentėjusiai nuo gaisro šeimai suteiktas socialinis būstas ir ieškoma kitų būdų pagalbai suteikti.

Vos tik apie V.Meškauskaitės šeimos nelaimę žinia išplito feisbuke, labai greitai vaikams ir jai buvo padovanota tiek drabužių ir higienos priemonių, kiek reikia. Šeima dar ieškojo virtuvinių spintelių ir staliuko.

Padėti nuo gaisro nukentėjusiai šeimai galima pervedant pinigus į Dacijonų kaimo bendruomenės sąskaitą:
Gavėjas: Dacijonų kaimo bendruomenė
Sąskaitos numeris: LT195012800014001613, Tauragės kredito unija
Paskirtis: Parama Vaidai Meškauskaitei.
Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą