Įsibėgėjus darbams laukuose liepsnoja technika

Dalintis:

Praėjusį savaitgalį Tauragės ir Šilalės rajonuose liepsnojo ūkininkų technika – degė šieno presai.

Apie pirmąją nelaimę pranešta šeštadienį, 22.41 val. Ugniagesiai išskubėjo į Šilalės rajone esančio Upynos miestelį. Visai netoliese esančiuose laukuose rastas šieno presas, kurio viduje degė supresuotas šieno rulonas. Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, presas „Machall“ buvo atkabintas nuo traktoriaus, tad šis neapgadintas. Ūkininkui pavyko su keltuvu nuimti ir preso būgną. Smilkstantis rulonas buvo ištrauktas, perpiltas vandeniu. Vis dėlto, visos degios preso dalys išdegė, o ugniagesiai darbą baigė tik prieš vidurnaktį.

Tauragės rajone kone identiška nelaimė kilo Batakių seniūnijoje esančiame Eidintų kaime. Apie tai ugniagesiai informuoti sekmadienį 18.18 val. Atskubėjus specialistams, laukuose stovėjęs šieno presas liepsnojo kartu su šalia buvusiais šieno rulonais. Nuo traktoriaus atkabintas presas sudegė kartu su dviem rulonais. Pavyko išsaugoti traktorių.

Kaip pasakojo Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyresnioji specialistė Renata Ambrazevičienė, netrukus laukuose priešgaisrinės tarnybos specialistai vykdys ir reidus. Jų metu priešgaisrinės saugos taisyklių nesilaikantys ūkininkai bus baudžiami.

– Labai svarbu, kad dirbant ūkio darbus technika būtų tvarkinga. Svarbu šienaujant nuvalyti dulkes, nes intensyviai dirbant technika įkaista ir kyla gaisro pavojus, – kalbėjo Tauragės PGT vyresnioji specialistė. – Kai kurie ūkininkai, neturintys gesintuvų teisinasi, kad traktorius naujutėlaitis ir draudimas nuostolius atlygins. Senais traktoriais dirbantys ūkininkai tvirtina, kad daugybę metų dirba ir nieko nenutiko.

R.Ambrazevičienė primena, kad kombainuose privalu turėti nedegų audeklą bei ne mažiau kaip du gesintuvus, sveriančius po 4 kg. Dirbant su presu – ne mažiau kaip du gesintuvus, sveriančius po 2 kg.

– Nuo gaisro jau anksčiau nukentėję ūkininkai ir smėlio maišus vežiojasi – tai labai veiksminga priemonė greitai užgesinti liepsnas, – atskleidė R.Ambrazevičienė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą