Tauragiškiai dėl degančių suodžių ugniagesius kvietė 20 kartų

Dalintis:

Prasidėjus šildymo sezonui ugniagesiai-gelbėtojai skuba priminti apie dūmtraukių priežiūrą. Nors žmonės raginami nepamiršti šio svarbaus sezoninio darbo, iškvietimų dėl kamine degančių suodžių vis sulaukiama.

Pranešama, kad šiemet dėl degančių suodžių Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) specialistai gavo 20 iškvietimų. Pavėlavus išsikviesti pagalbą pasekmės gali būti ne tik turto praradimas – tai gali kainuoti net gyvybę. Todėl specialistai kasmet ragina valyti dūmtraukius.

Tauragės PGT specialistai primena, kad kasmet reikia atidžiai įvertinti kaminų būklę, ypač pastogėse, ties perdangomis, įsitikinti, kad nėra įtrūkimų, kad dūmtraukis nesiliečia su degiomis konstrukcijomis ir apdaila. Palėpėje ir kitose pavojingose vietose esantys mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltintos. Suodžius privalu valyti ne rečiau kaip kas tris mėnesius.

Eksploatuojant šildymo įrenginius draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos degiais skysčiais ir kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru. Specialistų teigimu, daugelis užmiršta, jog draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų.

Už išvardintų taisyklių nesilaikymą numatyta bauda siekia nuo 10 iki 600 eurų.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą