Ugniagesiai prašo žmonių budrumo

Dalintis:

Šiomis dienomis visi skubame pasidžiaugti didžiausiomis metų šventėmis. Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai taip pat skuba, tik ne itin maloniomis aplinkybėmis. Per paskutines dvi savaites Tauragės mieste ir rajone pareigūnai skubėjo net į 15 iškvietimų. Vienas skaudžiausių iškvietimų buvo gruodžio 23 d., kai Skaudvilėje kilusiame gaisre žuvo moteris. Nuo 2017 m. tai pirma tokia žūtis Tauragės rajone. Šiąnakt gaisro Sungailiškiuose metu sužalotas žmogus.

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai prašo žmonių atkreipti dėmesį, kad reikia skubėti pasidžiaugti ne tik šventiniu laikotarpiu, artimųjų lankymu, bet ir savo pačių bei savo turto saugumu.

Primename, kad šildymo įrenginiai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus. Jeigu šildotės elektriniais prietaisais:

  • pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai;
  • elektrinius šildymo prietaisus statykite toliau nuo užuolaidų bei baldų, nepalikite ant jų padžiautų drabužių;
  • išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite.

Šildymo įrenginiai, dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai ir mūrinės sienos su dūmų kanalais turi būti išbaltinti. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakurams naudojami degalai ir kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Gyvenamųjų patalpų savininkai ir nuomininkai privalo iš dūmtraukių, dūmtakių ir krosnių kiekvienais metais prieš eksploatavimo pradžią išvalyti suodžius ir eksploatavimo metu juos valyti ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius. Draudžiama džiovinti ir laikyti degias medžiagas arčiau kaip 0,5 m nuo krosnių, katilų ir jų vamzdynų arba ant jų. Be to, eksploatuojant šildymo įrenginius, draudžiama laikyti kurą arčiau kaip 1 m nuo pakuros, įkurti juos ypač degiais, labai degiais ir degiais skysčiais, kūrenti šildymo įrenginį jam nepritaikytu kuru.

Nepamirškite, kad šildymo prietaisais, elektros instaliacija, reikia tinkamai eksploatuoti, atsargiai elgtis su ugnimi, buitiniais dujų prietaisais, buitinės chemijos priemonėmis, laku, dažais ir kitomis medžiagomis, nepalikti be priežiūros gaminamo maisto ant viryklių ar krosnelių.

Norime dar kartą paraginti gyventojus nelaukti nelaimės, o kuo skubiau įsigyti dūmų detektorius, kurie gali padėti išgelbėti gyvybę ir turtą. Šaižų, įkyrų garsą dažnai išgirsta kaimynai ir iškviečia ugniagesius.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą