Nelegalūs šunų daugintojai traukiami į dienos šviesą

Dalintis:

Savaitgalio įvykiai iš Meldiklaukių kaimo nusikėlė į Gaurės gatvę Tauragėje, vėliau ir į Ąžuolynės kaimą. Iš viso atlikti 7 patikrinimai, kai specialistai užsuko dar ir į Beigeriškių, Natkiškių, Lomių kaimus. Ne visi šunys paimami.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia, kad per savaitę visoje Lietuvoje pradėta 12 tyrimų, susijusių su gyvūnų gerovės pažeidimais ir nelegaliu veisimu. Kartu bendradarbiaujant su policijos pareigūnais, gyvūnų globos įstaigomis, savivaldybių administracijų atstovais, pilietiškais gyventojais atliekami patikrinimai visoje šalyje. Oficialiame pranešime spaudai teigiama, kad tyrimai vyksta Alytaus, Kauno, Kėdainių, Panevėžio, Tauragės, Telšių, Šiaulių, Širvintų ir Kretingos rajonuose. VMVT duomenimis, nuo praėjusios savaitės pabaigos iš įvairių galimai nelegalių gyvūnų veisyklų šalyje paimti ir gyvūnų globos įstaigoms perduoti 142 šunys ir 3 katės.

VMVT Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius „Tauragės kurjeriui“ patikslino, kad jau atlikti patikrinimai 7-iose vietovėse, bet laikinai globai perduota 19 šunų bei 3 katės iš trijų vietų: 10 šunų paimta iš nelegalaus daugintojo Meldiklaukių kaime, 5 šunys ir katė su dviem kačiukais iš Gaurės gatvės. Atliekant patikrinimą Gaurės gatvėje, moteris prisipažino keturis taksų veislės šuniukus paslėpusi pas pažįstamų Ąžuolynės kaime. Jie taip pat paimti.

Su daugintojais Meldiklaukių kaime ir Gaurės gatvėje (Tauragėje) giminystės ryšiais susijusios dar dvi moterys. Viena gyvena Natkiškių kaime (Pagėgių savivaldybė), kita – iš Beigeriškių kaimo. Pas jas taip pat atlikti patikrinimai. Beigeriškių kaime rasti du labradoro veislės patinai ir mopso veislės patinas. O Natkiškių kaime – net 23 šunys. Įdomu tai, kad abiejose vietose rasti šunys buvo palikti daugintojams, nes specialistai neturėjo didesnių priekaištų laikymo sąlygoms. Visgi nelegalaus veislyno Natkiškių kaime savininkė iškviesta į VMVT.

– Gaurės gatvėje radome ir krūvą visokiausių medikamentų, kai kurie jų – leidžiami vaistai. Jų tiek daug, kad dar nespėjome visų patikrinti. Tačiau paprastas žmogus jų negali turėti, jie vartojami tik paties veterinarijos gydytojo, o legalūs veislynai turi turėti sutartis su veterinarais, – pasakojo VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė. – Toje sodyboje marmurinį taksų veislės šuniuką radome pakastą tarp šiukšlių. Kitam taksui matomai buvo lūžęs šonkaulis ir blogai sugijęs. Tie žmonės nuolat meluojantys. Sakė, kad yra Kaune, bet grįžo po pusvalandžio, vienas net pėsčiomis. Šunis slepia, juos paleidžia, specialistus keikia necenzūriniais žodžiais, kartojo, kad neturi raktų. Jie patys nesupranta, kad daro nusikaltimą ir kaltina visus kitus.

VMVT specialistai svarstė, kad šunys iš daugyklos dažnu atveju galėjo būti parduodami užsienyje. Meldiklaukiuose, Tauragėje esančioje Gaurės gatvės sodyboje ir Natkiškiuose laikytos Didžiojoje Britanijoje itin populiarios veislės – prancūzų buldogai, mopsai, jorkšyro terjerai, špicai, labradorai. Taip pat buvo ir pudelių.

VMVT specialistų aiškinimu, legaliems veisėjams keliami griežti reikalavimai ir jų veikla yra nuolat tikrinama. Tauragės rajone yra 19 legalių veisyklų, kuriose patikrinimų metu esą randami mažareikšmiai pažeidimai. Bene pats svarbiausias reikalavimas yra taikomas kalių kergimui – draudžiama kalę kergti daugiau nei kartą per metus. Tačiau nelegaliems daugintojams tokie draudimai nė motais.

– Kiek žinau, Kretingos rajone rastoje daugykloje buvo paimta dar maitinanti šuniukus kalytė, kuri jau laukėsi kitos vados, – atskleidė A.Stumbrienė, neslėpdama, kad klastojami ir šunų dokumentai su veterinarijos gydytojų pagalba.

VMVT Tauragės departamento vadovas Kęstutis Patašius patikslino, kad vienas iš daugintojų patikrinimo metu negalėdamas parodyti šunų dokumentų, skiepijimo pasų, prasitarė, kad šie – pas veterinarijos gydytoją Tauragėje. Įtariant dokumentų klastojimą, pas veterinarą VMVT specialistai jau buvo nuvykę su policijos pareigūnais. Koks šio vizito rezultatas, K.Patašius neatskleidė.

– Pastarieji atvejai atskleidė daromas klaidas. Kviesime gyvūnų globėjus vykti kartu į tikrinimus. Visgi labai noriu padėkoti savo specialistams už tai, kad neraginami vyko į patikrinimus ir savaitgaliais, ir naktimis. Taip pat esu dėkingas ir visiems savanoriams. Turime visi būti pilietiški ir nepirkti gyvūno be dokumento, – ragino pašnekovas.

Į dienos šviesą traukiant vieną daugyklą po kitos, VMVT ragina apie nelegalius veisėjus bei gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimus pranešti el. paštu skundai@vmvt.lt arba telefonu 8 800 40 403. Taip pat galima internete užpildyti pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.

Publikavus šį straipsnį, „Tauragės kurjeriui“ paskambino Indre Š. iš Natkiškių kaimo prisistačiusi moteris. Ji reikalavo patikslinti, kad jos ir Gaurės gatvėje aptikto veislyno savininkės giminystės ryšiai nesieja.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą