fbpx

Nenori, kad vairuoti mokytų V.Kudirkos gatvėje

Dalintis:

V.Kudirkos gatvėje gyvenantis Petras teigia, kad neteko ramybės dėl vairavimo mokyklų instruktorių, kurie čia nuolatos moko savo mokinius. Tačiau, pasak „Jonvairos“ vadovo Remigijaus Jonučio ir Kelių policijos viršininko Kęstučio Lukošiaus, tai nedraudžiama, todėl nusižengimo ar pažeidimo nėra.

Tauragiškis Petras pasakojo, kad prie jo namų (V.Kudirkos ir Pilaitės g. sankirta) visų vairavimo mokyklų instruktoriai pamėgo mokinius mokyti įvažiavimo ir sustojimo prie šaligatvio įgūdžių, šioje gatvės vietoje išbraižytos linijos. Petrą, 40 metų dirbusį vairuotoju, nuolatinis burzgesys prie namų erzina, gyventi trukdo ir šviesų srautai, dažnai mirguliuojantys languose.

Ši nemaloni situacija, pasak V.Kudirkos gatvės gyventojo, tęsiasi jau kelerius metus. Vyras mano, kad manevruodami mokomieji automobiliai trukdo eismą visiems kitiems eismo dalyviams. Petras sako, kad mokymai vyksta net piko metu, vienoms mokomosioms mašinoms išvykus, tuoj atskuba kitos. Vyro nuomone, verslininkai turi savo aikštelėse mokyti vairuoti, o ne miesto gatvėje įkurti poligoną.

Vairavimo mokyklos „Jonvaira“ vadovas Remigijus Jonutis teigia, kad mokomieji automobiliai – toks pat transportas, kaip ir kitų žmonių. Jis stebisi: jei gyventojai gali statyti prie šaligatvio mašinas, kodėl jie negali? V.Kudirkos gatvėje, pasak vairavimo mokyklos vadovo, automobilius stato į darbus atvykę žmonės, tai kodėl užkliūva mokomosios mašinos? Šioje gatvėje vykdomos vairavimo egzamino užduotys, todėl instruktoriai ir stengiasi mokyti konkrečiai toje vietoje: laikydami egzaminą, mokiniai jausis tvirčiau.

– Draudžiančių ženklų V.Kudirkos gatvėje nėra, ten yra stovėjimo vietos, reiškia, leidžiama statyti visas transporto priemones, neišskiriant nei mokomųjų, nei jokių kitų automobilių, – kalbėjo vairavimo mokyklos vadovas, dirbantis ir instruktoriumi. – Mes negalime mokyti vairuoti gyvenamoje zonoje. Pavyzdžiui, įvažiuojant į Ateities taką, stovi gyvenamosios zonos ženklas, todėl ten nemokome vairuoti, nors yra stovėjimo vietos. V.Kudirkos gatvė – paprasta miesto gatvė. Žmonės turėtų kreiptis į savivaldybę, kad V.Kudirkos gatvę padarytų gyvenamąja zona, tokiu atveju ten nemokytume. Tačiau jei visi uždraus, tai kur mokyti vairuoti, jei egzaminas vyksta mieste?

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius sako, kad V.Kudirkos gatvėje automobilius statyti gali visi vairuotojai. Jo nuomone, žmonės pasirenka kur gyventi. Pavyzdžiui, Dariaus ir Girėno gatvė yra labai judri, daug triukšmo. Čia gyvenantys žmonės galėtų dėl to piktintis, bet jie patys pasirinko, kur gyventi.

– Anksčiau „Regitros“ teritorijoje buvo aikštelė, ten laikydavo egzaminą, dabar viskas perkelta į realų eismą. Jau gana senokai, ne vieneri metai, kai pakeisti teisės aktai, – sakė Kelių policijos viršininkas. – Čia nėra jokio nusižengimo ar pažeidimo.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą