fbpx

Nepamatuotos tėvų linksmybės skaudžiai paliečia vaikus

Dalintis:

Vaiko teisių apsaugos specialistų teigimu, vasara jiems itin darbingas laikotarpis. Sezono metu daugelis vyksta poilsiauti į kurortines vietas, atostogauja, švenčia Jonines ir mini kitas progas. Klaipėdos apskrities vaiko teisių gynėjai suskubo raginti tėvus švenčių metu ne tik atsakingai linksmintis, bet ir tinkamai vykdyti savo pareigas – nepalikti atžalų be priežiūros, pasirūpinti jų poreikiais, sveikata bei saugumu.

„Vasara – ypatingas laikas, kai nestinga saulėtos nuotaikos, susitikimų su draugais ir giminaičiais bei iškylų. Deja, tuo laikotarpiu netrūksta darbo ir vaiko teisių apsaugos specialistams, nes dažnai riba tarp atsakingo ir nepamatuoto linksminimosi yra trapi ir skaudžiai paliečianti vaikus. Tokių švenčių metu kaip Joninės ar Mindaugo karūnavimo diena daugelis suaugusiųjų nevengia vartoti alkoholinių gėrimų, o dėl saiko trūkumo dažniausiai seka eilė kitų problemų: tarpusavio konfliktai, smurtas artimoje aplinkoje bei vaikų nepriežiūra“, – įprastas švenčių blogybes įvardijo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Palangoje Ilona Lingytė.

Pasak jos, lyginant praeitais metais birželio mėnesį užfiksuotų vaiko teisių pažeidimų skaičių su šių metų duomenimis – jie išaugo keliomis dešimtimis. Šiemet dėl buvusio karantino žmonės žymiai mažiau vyksta atostogauti į užsienį, o poilsiui renkasi šalies kurortus – Klaipėdą, Neringą, Palangą, Šventąją, tad tikėtina, kad ir vaiko teisių pažeidimų bus fiksuojama daugiau. Tai pastebima jau dabar.

Pastarųjų dienų įvykiai Lietuvoje visus sukrėtė bei privertė ne vieną susimąstyti ir skirti didesnį dėmesį vaikų saugumui. Vaiko teisių apsaugos specialistai pabrėžia, kad tėvai nepaliktų vaikų vienų be priežiūros masinio susibūrimo vietose, prie vandens telkinių, prie įkaitusių kepsninių ir pan.

Ilonos Lingytės teigimu, svarbu, kad švenčiančiųjų būryje būtų bent vienas blaivus asmuo, kuris pasirūpintų vaikais ir jų poreikiais. O kiti susirinkusieji turėtų vartoti svaigiuosius gėrimu saikingai, kad vaikai nematytų neblaivių tėvų ar kitų suaugusiųjų bei kad mažiesiems netektų klausytis keiksmažodžių ar barnių. Geriausia išeitis linksmybių metu patikėti vaikus artimiems giminaičiams.

Specialistai primena, kad neblaivių tėvų buvimas su vaiku gali būti vertinamas kaip vaikui nesaugi aplinka, dėl ko vaiko teisių apsaugos specialistai gali priimti sprendimą laikinai paimti vaiką iš šeimos ir apgyvendinti jį saugioje aplinkoje. Be to, tėvams gali būti taikoma administracinė atsakomybė už netinkamą tėvų valdžios įgyvendinimą.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą