fbpx

Nepilnametę žiauriai sumušusiam jaunuoliui gresia 5-eri metai nelaisvės

Dalintis:

Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo žiauriai sumuštos ir seksualiai prievartautos nepilnametės jurbarkiškės bylą. Kaltinamasis Mantas I. į posėdį atvyko lydimas tėvų. Eidamas pro gausų žurnalistų būrį vaikinas veido neslėpė, ašarojo, o teismo salėje pasipiktinimą liejo jaunuolio mama, teiraudamasi, kas įleido žurnalistus. Po pertraukos buvo sakomos baigiamosios kalbos. Prokurorė žurnalistams tvirtino prašiusi penkerių metų realios laisvės atėmimo bausmės.

Pernai gegužę jaunuolių linksmybės kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone baigėsi siaubingomis pasekmėmis. 16-metė Jurbarko rajono gyventoja buvo užpulta ir žiauriai sumušta vakarėlyje dalyvavusio jaunuolio, tuomet taip pat nepilnamečio. Iškvietus medikus ir policijos pareigūnus paaiškėjo šiurpūs faktai: merginai dviejose vietose lūžo žandikaulis, ji patyrė daugybę kitų sužalojimų. Jaunuoliui, dabar jau pilnamečiam Mantui I., pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Ikiteisminis tyrimas atliktas ir byla teismui perduota lapkričio mėnesį. Pirmasis teismo posėdis buvo numatytas dar pernai gruodžio 6 dieną, tačiau dėl nukentėjusiosios advokato Mindaugo Vasiliausko sveikatos jis buvo atidėtas. Bylą pradėta nagrinėti ketvirtadienį.

Į teismo posėdį pirmasis atvyko kaltinamojo Manto I. advokatas Edgaras Jautakis. Netrukus tėvų lydimas atvyko ir kaltinamasis. Jis veido neslėpė, tačiau į teismo salę nuskubėjo nepakeldamas akių, ašarodamas. Prisėdus teismo salėje, vaikino mama garsiai piktinosi dėl gausiai susibūrusių žurnalistų. Šiems užduodant klausimus, kaltinamojo šeimos nariai nepratarė nė žodžio. Advokatas patikino, kad vaikinas pripažįsta kaltę ir gailisi.

Į teismo posėdį Mantas I. atvyko su ašaromis akyse, lydimas tėvų.
Autorės nuotrauka

Nekalbus prieš posėdį buvo ir nukentėjusiosios advokatas M.Vasiliauskas. Tiek jis, tiek prokurorė Edita Mikalainienė tikino bendrausią su žiniasklaida po posėdžio. O sužalotos nepilnametės tėvas su žurnalistais apskritai atsisakė bendrauti.

Prasidėjus uždaram teismo posėdžiui, iš salės buvo išprašyti ne tik žurnalistai, bet ir kaltinamojo tėvai.

Posėdžio metu kaltinamajam pripažinus savo kaltę visiškai, nuspręsta bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, kas leidžia teismui skirti trečdaliu mažesnę bausmę.

Posėdis vyko su pertrauka. Nei jos metu, nei pasibaigus posėdžiui neatskleista, kokio dydžio civilinį ieškinį pateikė nukentėjusioji. Jos advokatas tik patvirtino, kad dalis ieškinio jau atlyginta, o kaltinamasis kiek anksčiau merginos atsiprašė laišku, taip pat atsiprašė teismo salėje buvusio jos tėvo. M.Vasiliauskas sakė, kad kaltinamojo prisipažinimas jam pasirodė formalus.

Po pertraukos buvo sakomos baigiamosios kalbos. Teismo koridoriuje pasirodžiusi prokurorė E.Mikalainienė atskleidė kovos menus praktikavusiam kaltinamajam prašiusi skirti penkerių metų realią laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nuosprendį skelbs vasario 27-ąją.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą