Nesitaškė, arba kiek kainavo miesto gimtadienis

Dalintis:

514-asis Tauragės miesto gimtadienis nebuvo toks, prie kokių rajono gyventojai buvo įpratę dar prieš visą pasaulį sukausčiusią pandemiją. Pagrindinis šių metų akcentas buvo skirtas vaikams ir jų pramogoms. Tai daugiausiai savivaldybės pinigų pareikalavęs sumanymas. Tiesa, lėšos, skirtos gimtadieniui, buvo tikrai karantininės.

Pernai Tauragės rajono savivaldybė miesto gimtadienio proga žmones kvietė į kiną iš automobilio, žingsniuoti su šeimos nariais po rajono apylinkes už ekologiją ir stebėti Kultūros centro kolektyvų pasirodymus nesibūriuojant, nedidelės buvo ir šventės išlaidos. Daugiausia pinigų pernai atseikėta skulptūrai „Sėkmės deivė“. Ją miestui dovanojo „Rotary“ klubas. Dovanos vertė – 16 tūkst. Eur (tiek klubui kainavo skulptūros gamyba). Skulptūros įrengimo J.V.Kalvano parke darbai atsiėjo 25 tūkstančius Eur. Už šiuos darbus savivaldybė jau mokėjo pati – iš biudžeto.

Tris dienas trukęs šiųmetis miesto gimtadienis apsiėjo be anšlaginių koncertų, naujų skulptūrų ir galybės svečių. Suskaičiavus visas oficialiai pateiktas išlaidas susidarė beveik 30 tūkstančių Eur. 3500 eurų padengė Lietuvos kultūros taryba už 10-ojo Kultūros pavasario „Šviečiantis pavasaris“ du renginius, kurie dėl karantino buvo atkelti iš šių metų pavasario ir integruoti į miesto šventės dienas. Sumą pasidalijo grupė „Folk Trio“ (2000 Eur) ir „Šeiko šokio teatras“ (1500 Eur).

Folk trio. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Miesto šventės organizavimas iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšų kainavo 23 305 Eur.  Kita dalis renginių buvo organizuojama ir apmokėta Kultūros centro. Miesto šventės metu maitinimo paslaugos buvo užsakytos iš UAB „Bacas“ svečių vaišėms po Garbės piliečių apdovanojimų ceremonijos, – informavo savivaldybės atstovas Kasparas Bertašius.

Telefonu kalbintas Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis nesuprato, kodėl šventei išleistą pinigų sumą turėtų atskleisti žurnalistams. Direktorius sakė ataskaitą už išleistas lėšas pateiksiąs Kultūros tarybai. Vėliau išlaidų sąmatą V.Bartušis atsiuntė elektroniniu paštu. 1000 eurų savivaldybės skirtų lėšų Kultūros centras išleido ugnies šou, kurį atliko Viduramžiai.lt fakyrų komanda, 720 Eur kainavo mimų pasirodymai ir užsiėmimai ant balansavimo virvės J.V.Kalvano parke, 650 Eur kainavo „Kinas iš automobilio“ ir daugiausia – 1377 Eur atsiėjo lauko paroda, konstrukcijos ir kita vizualinė atributika.

Fontanas Zumpėje. Mortos Mikutytės nuotrauka

Savivaldybės pateiktoje išlaidų sąmatoje daugiausia pinigų skirta vaikų pramogų erdvėms įrengti. Atrakcionams, traukinukui, pripučiamam maniežui mažiesiems, pramogų arenai ir batutams išleista 10 750 eurų. Pramogų arena vaikams kainavo net daugiau už šešis kartus Zumpėje šokusius fontanus (pastarųjų kaina – 4000 eurų) – 4500 eurų. Dar savivaldybė pirko 100 vėliavėlių už 1145 Eur, LED ekrano nuomos ir įgarsinimo paslaugas už 2900 Eur, lauko parodos aliuminio konstrukcijoms atseikėjo 1410 Eur. Šventės viešinimui, reklaminiams maketams, lankstinukams ir reklamoms autobusų stotelėse iš mokesčių mokėtojų pinigų išleista 1308 Eur, dar beveik už 500 Eur nupirkta 2000 šokoladukų. Vaišės Garbės piliečių apdovanojimų svečiams atsiėjo 452 Eur.

Nė vienas pandeminis gimtadienis neprilygo 2019 metams. Oficialiai suskaičiuota, kad 512-asis Tauragės gimtadienis atsiėjo 162 tūkstančius eurų. Tuomet vien už šeštadieninį koncertą savivaldybė atseikėjo 30 tūkstančių Eur. Už karuseles ir atrakcionus vaikams J.V.Kalvano parke sumokėta 20 tūkstančių Eur, o kviestinių svečių apgyvendinimas ir maitinimas biudžetą patuštino dar 10 tūkstančių eurų. Vietos valdžia tuomet dievagojosi, kad daugybę renginių užsakė norėdami pamaloninti tauragiškius.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą