In memoriam Vandai Valiūtei-Šmėklai

Dalintis:

Šiandien mirė tremtinė, partizanų ryšininkė Vanda Valiūtė-Šmėkla.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras nuoširdžiai užjaučia Velionės artimuosius ir visą Lietuvos laisvės kovotojų bendruomenę.

,,Šio pasiaukojančio Lietuvai žmogaus netektis mums primena garbingą ir labai sudėtingą istorijos laikotarpį, kurio niekada nepamiršime ir už kurį visada būsime dėkingi mes ir jaunoji karta“, – sako Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Į gimtąją Lietuvą Vanda Valiūtė-Šmėkla sugrįžo tik pernai, po 74 tremties metų Irkutske. Sulaukė 95-erių, čia Lietuvoje, Pagramantyje, Tauragės rajone.

V.Valiūtė 1946 m. rugsėjo 22 d. tapo Žemaičių apygardos Vlado Montvydo-Žemaičio vadovaujamo partizanų būrio ryšininke, gavo slapyvardį „Šmėkla“. Ji palaikė ryšius su partizanais, rinko žvalgybinę informaciją, platino antisovietinius atsišaukimus, Žemaičių apygardos laikraštį „Laisvės balsas“. 1947 m. gruodžio 16 d. buvo suimta sovietų saugumo ir nubausta 10 metų laisvės atėmimu. Kalėjo „Stepnoj“ pataisos darbų lageryje Kazachijos SSR Karagandos srities Džezkazgano rajone. Iš įkalinimo paleista 1955 m. gruodį ir išsiųsta į spec. tremtį. Duomenų, kada V.Valiūtė buvo paleista iš tremties ir ar jai buvo leista gyventi Lietuvoje, nėra. Jos tėvai su broliais ir seserimis 1948 m. gegužės 23 d. buvo ištremti į Irkutsko srities Zimos rajoną.

Su Velione bus galima atsisveikinti spalio 28 d. nuo 16 val. iki 20 val. Tauragės laidojimo namuose ,,Rimtija“ (Prezidento g. 26A).

Šv.Mišios už Velionę bus aukojamos spalio 29 d. (šeštadienį) Tauragės Švč.Trejybės bažnyčioje. Amžinojo poilsio Vanda Valiūtė-Šmėkla atguls Tauragės rajono Pagramančio miestelio kapinėse. Laidotuvės įvyks spalio 29-ąją, šeštadienį, 11 val.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą