fbpx

Leokadija Stefa Judelienė (1931-11-22 – 2021-11-27)

Dalintis:

Lapkričio 27-ąją amžinybėn išėjo Leokadija Stefa Judelienė, ilgametė Tauragės gyventoja, mokytoja, išugdžiusi ir išleidusi į gyvenimą daugybę mokinių.

Leokadija Stefa Judelienė gimė 1931 m. lapkričio 22 d. Suvalkijoje, Prienų mieste. Buvo vyriausia dukra šeimoje iš septynių seserų ir brolių.

Sunkiais pokario metais, šeimai persikėlus gyventi į Šilutę, ji puikiai mokydamasi sidabro medaliu baigė vidurinę mokyklą ir pasirinko studijuoti anglų kalbą Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute. Po studijų pradėjusi dirbti pedagoginį darbą, ėjo pasirinktu keliu iki kol leido jėgos ir sveikata.

1953 m. ištekėjusi ir persikėlusi gyventi į Tauragę, jaunutė mokytoja pradėjo dirbti Tauragės švietimo skyriaus vedėja. Vėliau dirbo Tauragės II-ojoje vidurinėje mokykloje anglų kalbos mokytoja, I-ojoje vidurinėje mokykloje direktoriaus pavaduotoja, o 1972 m., baigiant statyti naują Tauragės IV vidurinę mokyklą (dabar – Žalgirių gimnazija), gabi vadovė buvo paskirta mokyklos direktore ir dirbo šiose pareigose 15 metų, iki pensijos.

Leokadija Stefa Judelienė buvo įvertinta už savo pedagoginę veiklą. Jos straipsnius publikavo profesiniai leidiniai, jai buvo suteiktas garbingas Respublikos nusipelniusios mokytojos vardas.

Per ilgus pedagoginio darbo metus išleistos į gyvenimą abiturientų kartos prisimena direktorę kaip reiklią, bet teisingą, mylėjusią ir supratusią vaikus Mokytoją, o kolegos – kaip puikią vadovę. Žalgirių gimnazijos istorija neatsiejamai susijusi su Leokadijos Stefos Judelienės vardu. Iki paskutiniųjų jos gyvenimo metų buvę mokiniai kviesdavo ją į klasių susitikimus, džiaugdavosi susitikę ir išgirdę jos išmintingus žodžius.

Leokadija Stefa Judelienė turėjo gražią šeimą: dabar jau išėjusį amžinybėn iškeliavusį mylimą vyrą Aleksandrą Judelį, kurį pažinojo daugelis tauragiškių, sūnų Algirdą ir dukrą Margaritą. Deja, tragiška lemtis prieš 15 metų atėmė iš jos ir mylimą sūnų. Dukra ir sūnus padovanojo jai 6 mylinčius anūkus ir 3 proanūkius.

Leokadija Stefa Judelienė buvo nepaprasta asmenybė – intelektuali, tvirto charakterio, optimistiška, puiki oratorė, mylima draugų ir mokinių, Mokytoja iš didžiosios raidės. Jos šviesus atminimas visuomet bus gyvas visų ją pažinojusiųjų širdyse, mokinių prisiminimuose.

Nuoširdi užuojauta šeimai ir artimiesiems.

Atsisveikinimas su Leokadija Stefa Judeliene – Klaipėdos „Aternos“ laidojimo namų salėje Joniškės g. lapkričio 29 d. nuo 15 val. Šv. Mišios – Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje lapkričio 30 d. 11 val., laidojimas – po šv. Mišių Tauragės Papušynės kapinėse.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą