Rankinio bendruomenę sukrėtė skaudi žinia – eidama 51-uosius metus sausio 28-ąją mirė iš Tauragės kilusi ilgametė trenerė ir teisėja Aušra Žalienė. Apie A.Žalienės mirtį pranešė Lietuvos rankinio federacija.
Aušra Žalienė amžinybėn iškeliavo po sunkios ligos, su kuria kovojo keletą metų.
Kone visas A.Žalienės gyvenimas buvo susijęs su rankiniu. Tauragėje gimusi ir vaikystėje čia rankinį žaisti pradėjusi A.Žalienė buvo pakviesta į Lietuvos olimpinį sporto centrą. Vėliau ji baigė studijas Kūno kultūros ir sporto institute ir iškart po studijų 1998 m. rugsėjo 1 d. pradėjo dirbti rankinio trenere sporto mokykloje Kaune.
Vaikų ir jaunimo trenere A.Žalienė dirbo beveik tris dešimtmečius. Garsiausi trenerės auklėtiniai – ilgamečiai Lietuvos rinktinės rankininkai Povilas ir Gerdas Babarskai.
Gilų įspaudą sporto istorijoje A.Žalienė paliko ketvirtį amžiaus teisėjaudama rankinio varžybose. 2000 m. poroje su Viktorija Kijauskaite pradėjusiai teisėjauti A.Žalienei 2011 m. buvo suteikta Europos rankinio federacijos EHF kategorija.
Aušra Žalienė su Viktorija Kijauskaite teisėjavo dviejuose Europos moterų rankinio čempionatuose 2016 ir 2020 m., taip pat nuolat teisėjavo pasaulio ir Europos čempionatų atrankos turnyruose. Nuo 2012 m. Lietuvos teisėjų pora reguliariai teisėjavo EHF Čempionių lygoje, Europos lygoje ir Europos taurės turnyre. Du kartus – 2015 m. ir 2021 m. A.Žalienei ir V.Kijauskaitei buvo patikėti Europos taurės turnyro finalai.
Aušra Žalienė ir Viktorija Kijauskaitė buvo pirmoji moterų teisėjų pora Lietuvoje ir išliko iki šiol vienintele lietuvių moterų pora, įgijusia EHF teisėjų kategoriją.
2025 m. gegužės 30 d. 50-ies metų jubiliejų atšventusi A.Žalienė buvo apdovanota Lietuvos tautinio olimpinio komiteto medaliu „Už nuopelnus olimpizmui“.
Pranešk naujieną
Prenumerata
Kontaktai
Komentarų: 1
Labai skaudu girdėti apie Aušros mirtį. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai ir visiems artimiesiems. Tegul gražūs prisiminimai padeda išgyventi šį sunkų laiką.